Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

2.12.

Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

Jevíčko obdrží dotaci na obnovu náměstí

Město Jevíčko získalo na revitalizaci Palackého náměstí příslib evropské dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Smlouvu o čerpání pětadvacetimilionové dotace podepsal v úterý 1. prosince na zdejším zámečku za Regionální radu její předseda Radko Martínek, za město pak starosta Jevíčka Roman Müller.     Jevíčko se potýká s nevyhovujícím stavem veřejných prostranství v centrální části, zejména na Palackého náměstí. Chybí bezbariérové přístupy, zastarala technická infrastruktura, prostorově a kapacitně nevyhovuje parkování i stávající kapacita městského úřadu. Projekt, který získal evropskou dotaci z ROP NUTS II Severovýchod, se zaměřil na kompletní revitalizaci Palackého náměstí, zadních traktů za městským úřadem a přístavbu nového objektu k městskému úřadu. Plánované aktivity bude realizovat město ve spolupráci s externími subjekty. Výstupy projektu jistě ocení nejern obyvatelé města i jevíčského mikroregionu, ale rovněž podnikatelé, osoby s sníženou schopností pohybu a orientace, návštěvníci i turisté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.1.

Radní Netolický cestuje po kraji, navštěvuje nemocnice

Zlepšení hospodářského výsledku očekává kraj od centrálních nákupů léčiv a zdravotnického materiálu.

Společnost celý článek
8.1.

Digitální detektory alkoholu do škol v Litomyšli

Ze zkušenosti pedagogů v celé České republice vyplývá, že alkohol není výjimečnou záležitostí ani na základních školách.

Společnost celý článek
17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Po letech se ze silnic mezi Pardubicemi a Chrudimí vrací přímo do ulic města vinařský půlmaratón

Společnost celý článek
19.4.

Studentští reprezentanti akademických senátů českých vysokých škol se sjedou v pátek do Pardubic

Jednodenní workshop navazuje na podzimní studentskou konferenci akademických senátorek a senátorů, konanou na půdě Českého vysokého učení technického v Praze. Účastnit se takových setkání mohou členové akademických senátů veřejných (26) a státních (2) vysokých škol.

Společnost celý článek
9.5.

Registrace automobilů by měla být plynulejší

Změna organizace práce na oddělení registru vozidel předchází změnám, které přinese k 1. červnu novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Nejpodstatnější z nich je zrušení místní příslušnosti.

Společnost celý článek
16.7.

Kanál? Šetříme přírodu i peníze

„Možnost, aby ze zákona měl kdokoliv možnost brzdit dlouhodobě jakýkoliv projekt, je špatná."

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting