Jezdecká stezka povede z Vídně až k Baltu

29.8.

Jezdecká stezka povede z Vídně až k Baltu

Jezdecká stezka povede z Vídně až k Baltu

Z Vídně až k Baltickému moři by se v budoucnu mohli dostat milovníci koní po takzvané páteřní jezdecké stezce, jejíž část prochází i Královéhradeckým krajem. Vytvoření stezky naráží na problémy s financováním. Královéhradečtí krajští radní proto ve středu schválili Občanskému sdružení Jezdecké stezky Královéhradeckého kraje dotaci zhruba 160 tisíc korun. Peníze sdružení použije na nákup barev pro značení a směrovek. „O tuto ekologicky šetrnou formu turistiky je čím dál tím větší zájem. Díky ní by mohlo postupně dojít k oživení venkova a dalšímu rozvoji podnikání. Pro rozvoj hipoturistiky je klíčové právě vyznačení stezek, především pak právě zmíněné páteřní jezdecké stezky,“ řekl náměstek hejtmana Helmut Dohnálek. Páteřní jezdecká stezka, jejíž část prochází i Královéhradeckým krajem, má svůj počátek ve Vídni, prochází Jihočeským a Pardubickým krajem a měla by směrovat Královéhradeckým krajem přes státní hranici napříč Polskem až k Baltickému moři. Na tuto stezku navazují regionální a oblastní trasy. Navržené stezky jsou napojeny na systém značení pěších a cyklistických tras Klubu českých turistů. Projekt na jezdecké stezky v regionu zpracovalo Občanské sdružení Jezdecké stezky Královéhradeckého kraje v roce 2006. Jeho záměr tehdy rovněž Královéhradecký kraj podpořil. Jezdecká stezka, která povede krajem, je dlouhá 136 kilometrů. „Na několika místech regionu jsou již v provozu jezdecké areály a jízdárny, ale značené jezdecké stezky na svoji premiéru teprve čekají,“ uvedl předseda občanského sdružení Karel Hynek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Sjednocení orgánů nemocnic přispělo k jejich stabilizaci

Účastníci jednání se shodli v názoru, že model se jeví jako životaschopný.

Společnost celý článek
9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži.

Společnost celý článek
23.6.

Starostové z okolí Želivky vytvořili expertní tým. Budou požadovat kompenzace od státu

Okolí Želivky bylo před vybudováním přehrady jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Vysočiny. Od roku 1975, kdy byla stavba přehrady dokončena, byla ale oblast silně zanedbávána a nedostávalo se jí prakticky žádné podpory od státu. Důsledkem je nynější vylidňování a zpustlost celé lokality.

Společnost celý článek
12.9.

Den bez aut 2007

K akci se může přihlásit kdokoliv, komu není negativní vliv dopravy na životní prostředí a zdraví lidí lhostejný.

Společnost celý článek
26.1.

Síla se probouzí, Lego Star Wars přichází! Malé návštěvníky čeká v Paláci Pardubice víkend s hvězdnými válkami

„Staňte se alespoň na chvíli rytířem Jedi a vyzkoušejte si světelný meč anebo si vytvořte úžasný svět Star Wars z LEGA. V Paláci Pardubice na vás čeká speciální program na motivy vesmírné ságy plný soutěží a tematických dárků,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
6.4.

Další ročník Helicopter Show a Rally Show s nadupaným programem je už za dveřmi

Chybět rozhodně nebudou závodní legendy, veteráni a historické nebo současné sportovní vozy. Novinky většiny světových automobilek okouzlí diváky na Autosalon Show. Jedním z lákadel bude Freestyle motokrosař Petr Pilát, který bude létat ve výšce 12 m nad závodní dráhou a projíždějícími vozy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting