Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

2.10.

Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům  Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

Více jak stoleté varhany ve vsi Janov u Litomyšle vloni zahrály poprvé od roku 1956 díky příspěvkům na jejich opravu. Zvuk píšťal je znovu slyšet i zásluhou projektu ADFORS GRANT, který doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí. Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se mohou i letos ucházet o jednorázovou finanční podporu v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Svitavy, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele soutěže společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, nebo sousedního Ústí nad Orlicí. Šanci zvítězit mají hlavně nové projekty, a to vždy v rámci každé kategorie. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od 1. října 2019 do 17. ledna příštího roku.

V rámci sportu se o grant mohou ucházet dětská i juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, která mohou získané prostředky využít třeba na nákup sportovního vybavení nebo účast na sportovních soutěžích. Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované, sociálně znevýhodněné osoby či opuštěné děti, a to například na zajištění léčby, nákup zdravotních pomůcek či vybavení sociálních domů. Na poli kultury je možné získat příspěvek např. na konkrétní kulturní akce nebo projekty pro děti a mládež či seniory. V odvětví ekologie pak příspěvek může být poskytnut například na ochranu zraněných a opuštěných zvířat, vybavení záchytných stanic nebo výsadbu zeleně.

V posledním ročníku společnost podpořila mimo jiné Dětský domov v Poličce, který zajišťuje náhradní výchovu nezaopatřeným dětem ve věku od 3 do 18 let. Za vybojovanou částku domov uspořádal tábor pro děti z různých prostředí – děti z místní Charity, sociálně slabých rodin i pěstounských rodin. Finanční dar udělal velkou radost také Českému rybářskému svazu, který jej využije pro pořádání pravidelných rybářských závodů a akce pro děti i mládež zaměřené na poznávání přírody a její ochranu. Štěstí se pak usmálo také na Jezdecký klub Janov, který letos slaví padesátileté výročí od svého založení. Finanční částku využil na organizaci oslavy tohoto výročí, pořádání závodů a zajištění cen pro účastníky. Odměnu si pak vybojovali i místní sportovci. Díky nim může Tělovýchovná jednota Sokol Čistá zajistit vybavení kabin a zabezpečení sportovců při jednotlivých disciplínách.

Všichni naši zaměstnanci mají tento projekt moc rádi a každý rok se těší, komu budou mít možnost pomoci v jejich nesnadné situaci, koho budou moci podpořit v rozvoji znalostí a talentu, zkrátka komu všemu udělají radost. Letos získal v Litomyšli poprvé nejvíce hlasů projekt zaměřený na ekologii. Těch se do grantu přihlašuje každým rokem čím dál víc, z čehož máme velkou radost. Největší zastoupení je ale stále v sociální oblasti. Z celkem 30 přihlášených projektů jsme letos podpořili osm z nich. Nově jsme přitom hlasování rozdělili dle jednotlivých kategorií, a zvítězit tak mohly projekty napříč jednotlivými oblastmi. Věříme, že i letošní ročník bude co do objemu a zaměření žádostí opět velmi pestrý, a nám budou znovu odměnou všechen ten smích a radost ostatních ze získání podpory na dobrou věc,“ uvádí Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti ADFORS CZ.

Vítězové ADFORS GRANTu 2020 budou stejně jako v minulých ročnících vybráni grantovou komisí na základě předchozího hlasování zaměstnanců společnosti. Kromě občanů a neziskových organizací z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí se o grant každoročně mohou ucházet také žadatelé z Moravského Krumlova a ze Znojemska, kde má společnost svůj druhý výrobní závod. Pro přihlášení do projektu stačí vyplnit a podepsat žádost a čestné prohlášení, které naleznete na webových stránkách společnosti (ZDE), kde najdete také veškeré další informace o projektu.

V rámci letošního ročníku společnost startuje také s balíčkem videí o veškerých svých CSR aktivitách zahrnujících také Adfors grant. Prostřednictvím videí se nyní představí celkem pět projektů z okolí Litomyšle i Znojemska, které v minulosti společnost podpořila. „Cílem této novinky je sdílet s veřejností příběhy těch, kteří se do projektu Adfors Grant přihlásili, a ukázat, co pro ně konkrétně podpora znamenala. Uvidíte, kolik úsměvů se vám vrátí, když podáte pomocnou ruku tam, kde je to třeba. První video bude možné shlédnout v den spuštění přihlašování do grantu, tedy 1. října, a to v rámci našeho youtube kanálu. Úvodní video popíše, jakým způsobem podporujeme vybrané projekty, jak Adfors grant funguje a co vše za ním stojí,” dodává Lucie Vejačková, personální ředitelka společnosti.

Více o SAINT-GOBAIN ADFORS CZ

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ (dříve Saint-Gobain Vertex) je předním výrobcem a zpracovatelem sklovláknitých pramenů v Evropě. Ve svých výrobních závodech v Litomyšli a Hodonicích u Znojma sdružuje primární výrobu skleněného vlákna i jeho následné zpracování. ADFORS CZ nabízí široké portfolio výrobků pro stavebnictví i průmyslové aplikace, jako jsou sklovláknité mřížky (perlinky) ADFORS Vertex®, pásky FibaTape® určené na spoje sádrokartonových desek, sklovláknité tapety Novelio® a výztuže do asfaltových vrstev GLASGRID®. ADFORS CZ zaměstnává více jak 2000 pracovníků.

Více informací naleznete na www.adfors.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Zdechovský bude prezentovat svou novou prózu v Pardubicích

A kniha zaujme i po grafické stránce. Knihu totiž ilustrovala světoznámá česká grafička a malířka žijící v Pardubicích Klára Klose. Právě provokativní grafické náměty na Zdechovského novelu přitahuje pozornost umělecké veřejnosti. Ten se chce nyní věnovat dopsání poměrně rozsáhlého románu z dob první republiky inspirovaný příběhem člověka z Vysočiny, který prožil část svého života ve Východních Čechách.

Společnost celý článek
16.4.

Avízo: Zažijte, jak se sportuje lidem s hendikepem

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom vás upozornili, že se na Univerzitě Pardubice zítra chystá unikátní akce, která se zaměřuje na alternativní sporty pro lidi s hendikepem. Akci s názvem ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI, pořádá univerzitní poradna APUPA.

Společnost celý článek
15.1.

Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

Studium na škole je velmi náročné. Kromě třiceti hodin teoretické gymnaziální výuky absolvují studenti šestnáct hodin sportovní přípravy týdně.

Společnost celý článek
10.10.

Na pardubická divadelní prkna míří Zamilovaný Shakespeare

Děj je z větší části smyšlen, přesto vychází i z osudů reálných historických postav, na jevišti se vedle alžbětinských dramatiků Marlowa a Webstera také objeví herec Ned Alleyn, herec a impresário Richard Burbage či divadelní podnikatel Philip Henslowe, a nakonec i královna Alžběta I.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se pije „odložené kafe“

Hlavním smyslem Coffeeshare je podpora sociálně nejslabších a jejich začlenění do společnosti. „Je to příležitost pro všechny šťastnější ukázat svou spoluúčast a pokusit se v prostředí kavárny vytvořit prostor pro solidární společenství lidí, bez ohledu na aktuální sociální situaci člověka. Zavěšená káva je tu pro každého, kdo je ve finanční tísni,“ říká Petra Trachtmanová.

Společnost celý článek
29.8.

Největší pardubická škola září novotou

Stavební práce začaly v polabinské škole v polovině července 2010 a skončily v srpnu letošního roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting