Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

2.10.

Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům  Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

Více jak stoleté varhany ve vsi Janov u Litomyšle vloni zahrály poprvé od roku 1956 díky příspěvkům na jejich opravu. Zvuk píšťal je znovu slyšet i zásluhou projektu ADFORS GRANT, který doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí. Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se mohou i letos ucházet o jednorázovou finanční podporu v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Svitavy, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele soutěže společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, nebo sousedního Ústí nad Orlicí. Šanci zvítězit mají hlavně nové projekty, a to vždy v rámci každé kategorie. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od 1. října 2019 do 17. ledna příštího roku.

V rámci sportu se o grant mohou ucházet dětská i juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, která mohou získané prostředky využít třeba na nákup sportovního vybavení nebo účast na sportovních soutěžích. Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované, sociálně znevýhodněné osoby či opuštěné děti, a to například na zajištění léčby, nákup zdravotních pomůcek či vybavení sociálních domů. Na poli kultury je možné získat příspěvek např. na konkrétní kulturní akce nebo projekty pro děti a mládež či seniory. V odvětví ekologie pak příspěvek může být poskytnut například na ochranu zraněných a opuštěných zvířat, vybavení záchytných stanic nebo výsadbu zeleně.

V posledním ročníku společnost podpořila mimo jiné Dětský domov v Poličce, který zajišťuje náhradní výchovu nezaopatřeným dětem ve věku od 3 do 18 let. Za vybojovanou částku domov uspořádal tábor pro děti z různých prostředí – děti z místní Charity, sociálně slabých rodin i pěstounských rodin. Finanční dar udělal velkou radost také Českému rybářskému svazu, který jej využije pro pořádání pravidelných rybářských závodů a akce pro děti i mládež zaměřené na poznávání přírody a její ochranu. Štěstí se pak usmálo také na Jezdecký klub Janov, který letos slaví padesátileté výročí od svého založení. Finanční částku využil na organizaci oslavy tohoto výročí, pořádání závodů a zajištění cen pro účastníky. Odměnu si pak vybojovali i místní sportovci. Díky nim může Tělovýchovná jednota Sokol Čistá zajistit vybavení kabin a zabezpečení sportovců při jednotlivých disciplínách.

Všichni naši zaměstnanci mají tento projekt moc rádi a každý rok se těší, komu budou mít možnost pomoci v jejich nesnadné situaci, koho budou moci podpořit v rozvoji znalostí a talentu, zkrátka komu všemu udělají radost. Letos získal v Litomyšli poprvé nejvíce hlasů projekt zaměřený na ekologii. Těch se do grantu přihlašuje každým rokem čím dál víc, z čehož máme velkou radost. Největší zastoupení je ale stále v sociální oblasti. Z celkem 30 přihlášených projektů jsme letos podpořili osm z nich. Nově jsme přitom hlasování rozdělili dle jednotlivých kategorií, a zvítězit tak mohly projekty napříč jednotlivými oblastmi. Věříme, že i letošní ročník bude co do objemu a zaměření žádostí opět velmi pestrý, a nám budou znovu odměnou všechen ten smích a radost ostatních ze získání podpory na dobrou věc,“ uvádí Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti ADFORS CZ.

Vítězové ADFORS GRANTu 2020 budou stejně jako v minulých ročnících vybráni grantovou komisí na základě předchozího hlasování zaměstnanců společnosti. Kromě občanů a neziskových organizací z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí se o grant každoročně mohou ucházet také žadatelé z Moravského Krumlova a ze Znojemska, kde má společnost svůj druhý výrobní závod. Pro přihlášení do projektu stačí vyplnit a podepsat žádost a čestné prohlášení, které naleznete na webových stránkách společnosti (ZDE), kde najdete také veškeré další informace o projektu.

V rámci letošního ročníku společnost startuje také s balíčkem videí o veškerých svých CSR aktivitách zahrnujících také Adfors grant. Prostřednictvím videí se nyní představí celkem pět projektů z okolí Litomyšle i Znojemska, které v minulosti společnost podpořila. „Cílem této novinky je sdílet s veřejností příběhy těch, kteří se do projektu Adfors Grant přihlásili, a ukázat, co pro ně konkrétně podpora znamenala. Uvidíte, kolik úsměvů se vám vrátí, když podáte pomocnou ruku tam, kde je to třeba. První video bude možné shlédnout v den spuštění přihlašování do grantu, tedy 1. října, a to v rámci našeho youtube kanálu. Úvodní video popíše, jakým způsobem podporujeme vybrané projekty, jak Adfors grant funguje a co vše za ním stojí,” dodává Lucie Vejačková, personální ředitelka společnosti.

Více o SAINT-GOBAIN ADFORS CZ

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ (dříve Saint-Gobain Vertex) je předním výrobcem a zpracovatelem sklovláknitých pramenů v Evropě. Ve svých výrobních závodech v Litomyšli a Hodonicích u Znojma sdružuje primární výrobu skleněného vlákna i jeho následné zpracování. ADFORS CZ nabízí široké portfolio výrobků pro stavebnictví i průmyslové aplikace, jako jsou sklovláknité mřížky (perlinky) ADFORS Vertex®, pásky FibaTape® určené na spoje sádrokartonových desek, sklovláknité tapety Novelio® a výztuže do asfaltových vrstev GLASGRID®. ADFORS CZ zaměstnává více jak 2000 pracovníků.

Více informací naleznete na www.adfors.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Místo Stalinova pomníku muzeum totality, navrhuje hejtman Netolický

Významné výročí, které si naše republika v letošním roce připomíná, bychom měli využít k tomu, abychom přemýšleli nejen nad historickými událostmi, ale uvažovali o nich v širším kontextu. Svědectví přímých aktérů a pamětníků jsou něčím, na co bychom měli být pyšní a měli bychom tato svědectví uchovat pro další generace.

Společnost celý článek
12.4.

Turistický portál kraje dostal další cenu – Zlatý erb

Portál dostal Zlatý erb už v loňském roce, kdy prošel zásadními změnami. „Rozložením a vzhledem stránky jsme se přiblížili moderním zahraničním portálům a zároveň tak i výrazně zvýšili jeho uživatelskou přívětivost. Stránka má pevné záhlaví s menu, kde jsou i obrázky a mapky.

Společnost celý článek
24.10.

Neobyčejný den na pardubickém letišti

Pro řadu z nás bylo úterý 22. října zcela obyčejným, pracovním dnem, pochmurně ponořeným do mlhy.

Společnost celý článek
26.5.

Poslední Šťastné dny Zdeny Bittlové a Martina Mejzlíka

Diváci tedy už naposledy prožijí jeden obyčejný den Winnie a Willieho, kteří spolu žijí ve značně specifickém prostředí. Široko daleko kolem nich není zhola nic, a tak mají na světě jenom jeden druhého. Každodenní činnosti a spoustu času. „Ačkoli Beckett píše experimentálním způsobem, pořád je to o nejzákladnějších lidských a mezilidských tématech – v našem případě o vztahu partnerů, kteří spolu žijí už moc dlouho,“ říká dramaturg inscenace Jan Krupa. V moderní grotesce o životě mají velké herecké příležitosti především Zdena Bittlová, které zdárně sekunduje Martin Mejzlík.

Společnost celý článek
11.11.

Zastupitelstvo schválilo prodej pozemku pro výstavbu polikliniky

Předmětem diskuze byla jak oprava stávající budovy polikliniky, tak možnost zajistit zázemí pro lékaře developersky.

Společnost celý článek
26.6.

Pět nemocnic rovná se pět akciovek

Ke dni 1. října 2007 na ně budou převedeny úkoly a činnosti nemocnic jako příspěvkových organizací.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting