Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

2.10.

Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům  Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

Více jak stoleté varhany ve vsi Janov u Litomyšle vloni zahrály poprvé od roku 1956 díky příspěvkům na jejich opravu. Zvuk píšťal je znovu slyšet i zásluhou projektu ADFORS GRANT, který doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí. Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se mohou i letos ucházet o jednorázovou finanční podporu v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Svitavy, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele soutěže společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, nebo sousedního Ústí nad Orlicí. Šanci zvítězit mají hlavně nové projekty, a to vždy v rámci každé kategorie. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od 1. října 2019 do 17. ledna příštího roku.

V rámci sportu se o grant mohou ucházet dětská i juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, která mohou získané prostředky využít třeba na nákup sportovního vybavení nebo účast na sportovních soutěžích. Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované, sociálně znevýhodněné osoby či opuštěné děti, a to například na zajištění léčby, nákup zdravotních pomůcek či vybavení sociálních domů. Na poli kultury je možné získat příspěvek např. na konkrétní kulturní akce nebo projekty pro děti a mládež či seniory. V odvětví ekologie pak příspěvek může být poskytnut například na ochranu zraněných a opuštěných zvířat, vybavení záchytných stanic nebo výsadbu zeleně.

V posledním ročníku společnost podpořila mimo jiné Dětský domov v Poličce, který zajišťuje náhradní výchovu nezaopatřeným dětem ve věku od 3 do 18 let. Za vybojovanou částku domov uspořádal tábor pro děti z různých prostředí – děti z místní Charity, sociálně slabých rodin i pěstounských rodin. Finanční dar udělal velkou radost také Českému rybářskému svazu, který jej využije pro pořádání pravidelných rybářských závodů a akce pro děti i mládež zaměřené na poznávání přírody a její ochranu. Štěstí se pak usmálo také na Jezdecký klub Janov, který letos slaví padesátileté výročí od svého založení. Finanční částku využil na organizaci oslavy tohoto výročí, pořádání závodů a zajištění cen pro účastníky. Odměnu si pak vybojovali i místní sportovci. Díky nim může Tělovýchovná jednota Sokol Čistá zajistit vybavení kabin a zabezpečení sportovců při jednotlivých disciplínách.

Všichni naši zaměstnanci mají tento projekt moc rádi a každý rok se těší, komu budou mít možnost pomoci v jejich nesnadné situaci, koho budou moci podpořit v rozvoji znalostí a talentu, zkrátka komu všemu udělají radost. Letos získal v Litomyšli poprvé nejvíce hlasů projekt zaměřený na ekologii. Těch se do grantu přihlašuje každým rokem čím dál víc, z čehož máme velkou radost. Největší zastoupení je ale stále v sociální oblasti. Z celkem 30 přihlášených projektů jsme letos podpořili osm z nich. Nově jsme přitom hlasování rozdělili dle jednotlivých kategorií, a zvítězit tak mohly projekty napříč jednotlivými oblastmi. Věříme, že i letošní ročník bude co do objemu a zaměření žádostí opět velmi pestrý, a nám budou znovu odměnou všechen ten smích a radost ostatních ze získání podpory na dobrou věc,“ uvádí Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti ADFORS CZ.

Vítězové ADFORS GRANTu 2020 budou stejně jako v minulých ročnících vybráni grantovou komisí na základě předchozího hlasování zaměstnanců společnosti. Kromě občanů a neziskových organizací z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí se o grant každoročně mohou ucházet také žadatelé z Moravského Krumlova a ze Znojemska, kde má společnost svůj druhý výrobní závod. Pro přihlášení do projektu stačí vyplnit a podepsat žádost a čestné prohlášení, které naleznete na webových stránkách společnosti (ZDE), kde najdete také veškeré další informace o projektu.

V rámci letošního ročníku společnost startuje také s balíčkem videí o veškerých svých CSR aktivitách zahrnujících také Adfors grant. Prostřednictvím videí se nyní představí celkem pět projektů z okolí Litomyšle i Znojemska, které v minulosti společnost podpořila. „Cílem této novinky je sdílet s veřejností příběhy těch, kteří se do projektu Adfors Grant přihlásili, a ukázat, co pro ně konkrétně podpora znamenala. Uvidíte, kolik úsměvů se vám vrátí, když podáte pomocnou ruku tam, kde je to třeba. První video bude možné shlédnout v den spuštění přihlašování do grantu, tedy 1. října, a to v rámci našeho youtube kanálu. Úvodní video popíše, jakým způsobem podporujeme vybrané projekty, jak Adfors grant funguje a co vše za ním stojí,” dodává Lucie Vejačková, personální ředitelka společnosti.

Více o SAINT-GOBAIN ADFORS CZ

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ (dříve Saint-Gobain Vertex) je předním výrobcem a zpracovatelem sklovláknitých pramenů v Evropě. Ve svých výrobních závodech v Litomyšli a Hodonicích u Znojma sdružuje primární výrobu skleněného vlákna i jeho následné zpracování. ADFORS CZ nabízí široké portfolio výrobků pro stavebnictví i průmyslové aplikace, jako jsou sklovláknité mřížky (perlinky) ADFORS Vertex®, pásky FibaTape® určené na spoje sádrokartonových desek, sklovláknité tapety Novelio® a výztuže do asfaltových vrstev GLASGRID®. ADFORS CZ zaměstnává více jak 2000 pracovníků.

Více informací naleznete na www.adfors.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.9.

Hejtman zavítal do pravěké osady v Křivolíku

V přírodním muzeu tu byly k vidění nejen pravěké zbraně a nástroje z pazourku, ale také z bronzu.

Společnost celý článek
3.4.

Kraj oslovuje firmy, které mohou pomoci se zvládáním koronavirové nákazy

V souvislosti se stávajícím šířením nového typu koronaviru se snaží svým dílem k ochraně občanů České republiky přispět celá řada dobrovolníků, vývojářů a firem. Možnosti a nabídky nyní v rámci Pardubického kraje bude vyhodnocovat tým pracovníků, kteří budou také prověřovat přicházející nabídky na nákup ochranných prostředků. Cílem je zajistit výrobu i bez státních dodávek z Číny.

Společnost celý článek
11.5.

Netradiční závod startuje zároveň v Pardubicích i Hradci

Cena při registraci předem činí 30 korun, na místě je možné se registrovat za 50 korun.

Společnost celý článek
26.5.

Mlsem Pardubického kraje se stala kozí a perníková zmrzlina

Spotřebitel má u každého MLSu Pardubického kraje jistotu, že si koupil potravinu vyrobenou v našem regionu, našimi výrobci, vyrobenou výhradně z místních surovin,“ vysvětluje smysl soutěže krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil.

Společnost celý článek
9.9.

Pardubičtí strážníci budou opět měřit rychlost

Strážníci s radary vyrazí do ulic poté, až svůj souhlas v druhé polovině září připojí i zastupitelé.

Společnost celý článek
23.9.

Poplach ve věznici

Do případu se tak vložili jak policejní, tak i vyjednavači vězeňské služby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting