Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

3.8.

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Po dvou letech vrátili královéhradečtí radní cenu vybraných jízdních tarifů na původní úroveň, a to s platností od 1. září. Důvodem pro toto rozhodnutí jsou stále citelně rostoucí ceny pohonných hmot v loňském i letošní m roce a očekávané zvýšení daně z přidané hodnoty od ledna příštího roku. Vyrovnání finančních schodků v podobě návratu původní cenové hladiny je proto nezbytným krokem k udržení komfortu, bezpečnosti a kvality cestování. Aktuálně město kompenzuje hromadnou dopravu v Hradci Králové 147 miliony korun ročně. Sleva jízdného nebyla od roku 2009 dopravnímu podniku ze strany města kompenzována. Rozhodnutí tehdejších radních reflektovalo příchozí hospodářskou krizi a mělo mimo jiné přinést zvýšení počtu cestujících, což se během dvou let nepotvrdilo. „Tržby meziročně poklesly zhruba o šest milionů korun,“ doplnil Miloslav Kulich, ředitel Dopravního podniku města Hradec Králové. „Dopravní podnik prošel řadou úsporných opatření, došlo například k optimalizaci jízdních řádů a minimálně využívané spoje jsme zrušili, což mělo za následek finanční úspory. Šetříme i v oblasti osobních nákladů a materiálových spotřeb,“ vysvětluje Kulich. Dodává, že zdražení pohonných hmot podniku od loňského ledna do letošního května přineslo schodek ve výši 10 milionů korun, plánované zvýšení DPH z 10 na 14 procent ukrojí rozpočtu částku 5 milionů korun. I přes rozpuštění finanční rezervy podniku dojde jen k částečné kompenzaci nákladů a je nutné vyřešit vzniklý deficit ve výši 8 milionů korun. Jednotlivé jízdné hrazené kartou se vrací z 10 na původních 12 korun, časové jízdné bude navýšené zhruba o 16 procent a cena roční jízdenky pro osoby starší 70 let se navrátí z 300 na 500 korun. Desetiměsíční školní časové jízdné 1480 korun, což v průměru činí oproti loňskému roku navýšení o deset korun měsíčně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Boeing Stearman ve zbarvení československých pilotů

„Podoba stroje čísla FJ934 ze stavu 31. EFTS z přelomu let 1942a 1943 byla zvolena podle dobové fotografie a též proto, že je zaznamenán v zápisnících letů několika československých učitelů létání u této školy, konkrétně Josefa Stehlíka, Josefa Flekala a Jana Mokrejše. Připomíná tak více než 70 let starou kapitolu sice méně nápadné, přesto tak důležité oblasti působení čs. pilotů za 2. světové války v zahraničí, potažmo v zámoří,“ upřesňuje letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
2.3.

Svitavští šesťáci pomáhají indickému chlapci

V dnešní době chtějí lidé čím dál častěji pomáhat chudým dětem z ekonomicky méně vyspělých zemí.

Společnost celý článek
5.8.

V ulicích je v létě více hlídek. Kontrolují dodržování nočního klidu.

Výraznou změnou oproti předcházejícím letům je postoj majitelů restauračních zařízení a barů, kteří se snaží s městskou policí spolupracovat a problémům předcházet. „Majitelé si přejí dodržování pravidel. Uvědomují si, že porušování škodí i jejich podnikání. Mají velkou snahu spolupracovat, o čemž jsem se mohl přesvědčit na několika schůzkách, které sami vyvolali. Cítím z nich snahu najít kompromis,“ dodává nový ředitel městské policie.

Společnost celý článek
1.6.

Dětský innogy super den je tady a opět bude nadělovat

2. června na Dostihovém závodišti v Pardubicích od 10 hodin. Již tradičně si s dětmi bude hrát nepřekonatelný Michal Nesvadba a nebude nouze ani o jeho podpisy a možnost se vyfotit. Na Dětský innogy super den zavítají i Transformers, klaun Ferda s kačerem Ronaldem a také mistr Evropy i ČR v rallye z roku 2012 Jan Černý nebo první Češka, která úspěšně absolvovala Rallye Dakar, Olga Roučková. Každá holka a každý kluk si odnese hračku od Mattela, paneku Barbie Mini nebo autíčko Hot Wheels.

Společnost celý článek
12.5.

Divadlo žije!

Vernisáž se koná v sobotu 14. května v 16.00 hodin v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Společnost celý článek
28.11.

Kam s dosloužilým elektrospotřebičem? Do E-boxu

Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting