Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

22.8.

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Pardubický festival vína je tradiční kontraktační a spotřebitelskou přehlídkou tuzemských i zahraničních vín. Koná se vždy na konci prázdnin, jako tradičně ve dvou dnech, v historickém prostředí Pardubického zámku. Letošní ročník se uskuteční 24. a 25. srpna. Součástí festivalu vína je soutěž sommelierů třídy ELITE "Sommelier Znovín", jež proběhla v hotelu Zlatá štika v Pardubicích již počátkem srpna, kdy se konalo i odborné neveřejné hodnocení vín, přihlášených do festivalové soutěže. Desátý ročník Pardubického festivalu vína bude nejen netradiční oslavou jubilea, ale zároveň mohutnou osvětou vína. Organizátoři připravili pro širokou veřejnost oslavu 10. výročí přímo na Pernštýnském náměstí. Zde by se měla od 20 hodin rozjet pravá a nefalšovaná Pernštýnská vinařská noc trvající až do samotné půlnoci a víno by mělo téci proudem z velkého množství sudů. Celou atmosféru bude dotvářet doprovodný program na pódiu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

Hejtman mezi zahrádkáři

Produkce domácích pěstitelů ovoce a zeleniny má ve městě dlouholetou tradici.

Společnost celý článek
23.7.

Pardubickým krajem projel “jaderný vlak“

„Radioaktivní“ vlak má absolutní přednost před veškerou dopravou na železnici, souprava nesmí nikde zastavit.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z Pardubicka věnovali neziskovkám přes 400 tisíc korun

Burzu filantropie každoročně ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Letos se do pardubické burzy přihlásilo 21 projektů neziskovek a více než polovina jich získala podporu.

Společnost celý článek
24.2.

Je to opravdová dáma s velkým srdcem

Sama vážně zraněná – pomáhala ostatním spolucestujícím a až do příjezdu záchranářů jim poskytovala první pomoc.

Společnost celý článek
4.4.

O Cenu Magnesia Litera bojují hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků Univerzity Pardubice

V kategorii Litera za literaturu faktu je nominována trojice autorů-historiků za historickou studii k dějinám každodennosti, jejíž název cituje výrok císaře Františka Josefa I. – „Vše pro dítě. Válečné dětství 1914–1918“. Ta bude o vítězství bojovat v konkurenci dalších 59 titulů.

Společnost celý článek
27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice posiluje zvláštními linkami MHD.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting