Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

22.8.

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Pardubický festival vína je tradiční kontraktační a spotřebitelskou přehlídkou tuzemských i zahraničních vín. Koná se vždy na konci prázdnin, jako tradičně ve dvou dnech, v historickém prostředí Pardubického zámku. Letošní ročník se uskuteční 24. a 25. srpna. Součástí festivalu vína je soutěž sommelierů třídy ELITE "Sommelier Znovín", jež proběhla v hotelu Zlatá štika v Pardubicích již počátkem srpna, kdy se konalo i odborné neveřejné hodnocení vín, přihlášených do festivalové soutěže. Desátý ročník Pardubického festivalu vína bude nejen netradiční oslavou jubilea, ale zároveň mohutnou osvětou vína. Organizátoři připravili pro širokou veřejnost oslavu 10. výročí přímo na Pernštýnském náměstí. Zde by se měla od 20 hodin rozjet pravá a nefalšovaná Pernštýnská vinařská noc trvající až do samotné půlnoci a víno by mělo téci proudem z velkého množství sudů. Celou atmosféru bude dotvářet doprovodný program na pódiu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

„Nemocniční“ infekce. Velký problém, jemuž se dá správnou prevencí předcházet

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Společnost celý článek
17.1.

Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

Hejtman se zajímal také o kvalitu péče v chrudimské porodnici. „Byli jsme moc spokojení. Porod šel moc dobře, byl tam velmi milý a ochotný personál,“ pochvalovala si přístup porodnice v Chrudimi maminka Lucie Václavská. Štěstím zářil i tatínek Pavel Čejka, který při porodu stihl se svou přítelkyní i novoroční políbení. Ani novoroční ohňostroj rodiče neznejistil.

Společnost celý článek
10.5.

Brněnský BOSCH FRESH FESTIVAL přilákal více než 17 tisíc návštěvníků

„První ročník brněnského Bosch Fresh Festivalu se vydařil po všech stránkách. Po celý víkend nás provázelo krásné počasí a výborná atmosféra. Překvapil nás i počet návštěvníků, který předčil naše očekávání. Na festival dorazilo více než 17 000 lidí,“ říká Petr Jirásek, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Společnost celý článek
25.9.

Krouhané zelí zkrátka v supermarketu nekoupíte!

O kvalitní kysané zelí je stále věší zájem. Lidé si je často nakládají sami doma.

Společnost celý článek
14.3.

Životní podmínky 2008

Do letošního šetření je tak na celém území České republiky zahrnuto 9646 domácností z předchozích tří let.

Společnost celý článek
25.5.

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

Lidé do nich odložili na 100 tun textilu a obuvi, které by zřejmě jinak skončily na skládkách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting