K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

7.12.

K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

Kompletně rekonstruovaná silnice povede do konce příštího roku k hraničnímu přechodu mezi Olešnicí v Orlických horách a polským Lewinem Klodzkim. Na modernizaci vozovky, která bude stát více než 100 milionů korun, získal Královéhradecký kraj se svými polskými partnery finanční prostředky z programu Evropské unie, určeného na přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Polskem. „Přípravné práce na opravě silnice začaly již letos, většina financí z poskytnuté evropské dotace se ale proinvestuje až v příštím roce. Řidiči budou mít po modernizaci vozovky jízdu do Polska pohodlnější a bezpečnější,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. „Díky rekonstrukci se výrazně zlepší dopravní dostupnost obou zemí. Nová silnice usnadní cestování turistům a zjednoduší lidem i dojíždění do zaměstnání,“ dodal královéhradecký radní. Silničáři zmodernizují v příštím roce více než devět kilometrů přeshraniční komunikace spojující Lewin Klodzki s Olešnící v Orlických horách a přestavba bude popkračovat přes Sedloňov až ke křižovatce se silnicí II/309. Vozovku zesílí a vybudují zde odvodnění. V současné době je tato komunikace ve velmi špatném stavu a lidé proto častěji volí k cestě mezi Českem a Polskem buď přechod Náchod – Kudowa Slone, nebo téměř 70 kilometrů vzdálený přechod Bartošovice v Orlických horách – Niemojów. V rámci česko – polské přeshraniční spolupráce bylo již schváleno 51 projektů a 156 mikroprojektů, na kterých se podílejí subjekty z Královéhradeckého kraje a jejich polští partneři. Evropská unie již na tyto projekty poslala celkem téměř 1,5 miliardy korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Basketbalový svátek ,,All Star Game" poprvé přímo v interiéru AFI Paláce

Vstup na utkání i smečovací show 1. 3. v AFI Paláci je zdarma. Vstupenky na All Star Game 2. 3. v ceně 50 - 200 Kč jsou v prodeji mj. ve stánku přímo v nákupním centru.

Společnost celý článek
26.2.

O městských financích veřejně

Další veřejné diskuse budou věnovány otázkám bezpečnosti ve městě a problematice sociálních služeb a školství.

Společnost celý článek
19.6.

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků.

Společnost celý článek
17.7.

Japonsko je otevřeno spolupráci

Podle Línka přichází v reálnou úvahu i obchodní spolupráce mezi podniky v ČR a v „zemi vycházejícího slunce“.

Společnost celý článek
30.10.

Uvolněná část vozidla zranila řidiče

Dopravní policisté žádají nejen svědky této dopravní nehody, ale i řidiče neznámého nákladního vozidla, ze kterého upadl pryžový doraz zadního nárazníku, aby se přihlásili osobně či telefonicky na telefonní číslo 974572262, nebo 974572251.

Společnost celý článek
29.3.

Litomyšlská nemocnice: nová neurologie a operační sály

Nemocnice v Litomyšli přistavěla objekt neurologie a operačních sálů a právě dnešního 29. března 2007 je slavnostně otevírá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting