K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

7.12.

K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

K hraničnímu přechodu Olešnice povede opravená silnice

Kompletně rekonstruovaná silnice povede do konce příštího roku k hraničnímu přechodu mezi Olešnicí v Orlických horách a polským Lewinem Klodzkim. Na modernizaci vozovky, která bude stát více než 100 milionů korun, získal Královéhradecký kraj se svými polskými partnery finanční prostředky z programu Evropské unie, určeného na přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Polskem. „Přípravné práce na opravě silnice začaly již letos, většina financí z poskytnuté evropské dotace se ale proinvestuje až v příštím roce. Řidiči budou mít po modernizaci vozovky jízdu do Polska pohodlnější a bezpečnější,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. „Díky rekonstrukci se výrazně zlepší dopravní dostupnost obou zemí. Nová silnice usnadní cestování turistům a zjednoduší lidem i dojíždění do zaměstnání,“ dodal královéhradecký radní. Silničáři zmodernizují v příštím roce více než devět kilometrů přeshraniční komunikace spojující Lewin Klodzki s Olešnící v Orlických horách a přestavba bude popkračovat přes Sedloňov až ke křižovatce se silnicí II/309. Vozovku zesílí a vybudují zde odvodnění. V současné době je tato komunikace ve velmi špatném stavu a lidé proto častěji volí k cestě mezi Českem a Polskem buď přechod Náchod – Kudowa Slone, nebo téměř 70 kilometrů vzdálený přechod Bartošovice v Orlických horách – Niemojów. V rámci česko – polské přeshraniční spolupráce bylo již schváleno 51 projektů a 156 mikroprojektů, na kterých se podílejí subjekty z Královéhradeckého kraje a jejich polští partneři. Evropská unie již na tyto projekty poslala celkem téměř 1,5 miliardy korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj v žambereckém Albertinu opravil střechu. Nyní zrekonstruuje čistírnu

Náklady na tuto stavbu činily zhruba jedenáct milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který s vedením zařízení a zdravotníky hovořil také o celkové situaci v krajském zdravotnictví a plánovaných investicích, které Pardubický kraj v tomto volebním období plánuje.

Společnost celý článek
6.4.

Pardubičtí herci v kanadském Sexy prádle

Výchozí zápletku nastiňuje dramaturgyně současného uvedení Anna Hlaváčková: „Alice a Henry spolu žijí už pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou zná mnoho párů: jiskra v jejich manželském krbu skomírá. Alice se s tím ale nechce smířit, a proto zakoupí knihu Sex pro trumbery a naplánuje romantický víkend v luxusním hotelu.“

Společnost celý článek
2.4.

Vicemistr Evropy Michal Matějovský s podporou senátora a v národních barvách

Závodní vůz v národních barvách startuje na okruhu seriálu FIA ETCC poprvé v historii. "Chtěli jsme ukázat, že reprezentujeme svou zemi. Seriál má dohromady 6 velmi slušně navštěvovaných závodů a červeno-modro-bílá barva rozhodně vidět bude," vysvětluje důvod přemalování závodního vozu Michal Matějovský Ve stejném designu jako vůz budou i kombinézy Michala Matějovského i celého týmu.

Společnost celý článek
11.1.

Stěhování Velké pardubické z Pardubic je absolutní nesmysl

Uveřejňováním polopravd, pokroucených faktů či dokonce úplných nesmyslů může skutečně docházet k nezvratným škodám.

Společnost celý článek
19.6.

Evropský šampión FIA ETCC 2015 Michal Matějovský se vrací do Škoda Octavia Cupu. Pojede oba podniky v Mostě.

Jednatřicetiletý závodník již není na okruzích k vidění tak často jako v minulosti, kdy závodil v ETCC nebo Seat Leon Eurocupu a domov opouštěl na jaře a vracel se až na podzim. „Jsem ve fázi života, kde u mě má logicky práce přednost. Pracuji ve firmě Hesti, která mě i převážnou část mého závodního života podporuje, a tak ji to chci oplatit. S vedením firmy jsem dohodnutý, že pokud vše úspěšně zvládnu, budu se moci k motorsportu v rozumné podobě zase vrátit, ale určitě to nebude na úrovni jako v předchozích sezonách,“ vysvětluje Matějovský.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting