K nápravě došlo po více než 40 letech

11.6.

K nápravě došlo po více než 40 letech

K nápravě došlo po více než 40 letech

Po 42 letech došlo k nápravě křivdy. Zástupci Středočeského kraje Václav Beneš, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Karel Molnár, radní pro oblast legislativy a Klára Zubíková, vedoucí Odboru kultury a památkové péče předali v Regionálním muzeu Kolín čtyři obrazy zástupci paní Urbanové. Hana Urbanová spolu s manželem v roce 1968 opustila svou vlast po vpádu pěti zemí Varšavské smlouvy do Československa. Rozsudkem Okresního soudu v Kolíně ze dne 29. října 1970 propadly tyto obrazy státu a paní Urbanová byla v nepřítomnosti odsouzena pro trestný čin opuštění republiky. Hana Urbanová, která žije ve Švýcarsku, o vydání obrazů požádala již 28. září 1991, avšak k vydání nedošlo. Když si v roce 2009 ověřila, že se zabavené obrazy skutečně nacházejí v depozitáři Regionálního muzea v Kolíně, požádala Středočeský kraj o jejich vydání. Tentokrát již úspěšně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.12.

Kapr ve vaně, to je anachronismus

Veřejnost již dobře ví, že živý kapr by při přenosu domů zažil hned několik teplotních šoků.

Společnost celý článek
13.10.

Pokud se jízdní řády ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Pokud se jízdní řády autobusů ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Společnost celý článek
28.2.

Nadační fond Emil spolu se školami pomáhá dětem s handicapem

Do loňského ročníku sbírky se zapojilo přes 1600 studentů ze 104 středních a vyšších odborných škol. Celkem se podařilo získat 520 tisíc Kč.

Společnost celý článek
25.5.

Soutěž Regionální potravina ocenila džem, klobásky či pecen chleba

Podle slov regionálního koordinátora Vladimíra Šabaty, ředitele společnosti Agrovenkov, o. p. s., měla komise velmi obtížnou práci: „Přihlášené výrobky se vyznačovaly vysokou kvalitou, zejména v kategorii pekařské výrobky byly velmi vyrovnané. Velký počet přihlášených výrobců a výrobků do soutěže jasně naznačuje, že výrobci mají o udělení loga Regionální potravina značný zájem a do soutěže přihlašují své nejlepší výrobky.“

Společnost celý článek
12.3.

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Smlouva kraje s Atolem se nám nezdá výhodná ani pro jednu stranu.

Společnost celý článek
11.12.

Jmenování 53 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi dva profesoři z Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů třiapadesáti profesorům proběhne ve 12:00 hodin ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting