K nápravě došlo po více než 40 letech

11.6.

K nápravě došlo po více než 40 letech

K nápravě došlo po více než 40 letech

Po 42 letech došlo k nápravě křivdy. Zástupci Středočeského kraje Václav Beneš, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Karel Molnár, radní pro oblast legislativy a Klára Zubíková, vedoucí Odboru kultury a památkové péče předali v Regionálním muzeu Kolín čtyři obrazy zástupci paní Urbanové. Hana Urbanová spolu s manželem v roce 1968 opustila svou vlast po vpádu pěti zemí Varšavské smlouvy do Československa. Rozsudkem Okresního soudu v Kolíně ze dne 29. října 1970 propadly tyto obrazy státu a paní Urbanová byla v nepřítomnosti odsouzena pro trestný čin opuštění republiky. Hana Urbanová, která žije ve Švýcarsku, o vydání obrazů požádala již 28. září 1991, avšak k vydání nedošlo. Když si v roce 2009 ověřila, že se zabavené obrazy skutečně nacházejí v depozitáři Regionálního muzea v Kolíně, požádala Středočeský kraj o jejich vydání. Tentokrát již úspěšně.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Již po čtyřicáté se koná Ples pardubických seniorů

Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. „Akcí pro seniory pořádáme v rámci Seniorcentra samozřejmě mnohem více, od různých besed či vzdělávacích programů, přes pohybové aktivity, až k těmto kulturním. Od roku 1998 se jich zúčastnilo na 183.000 seniorů,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
27.1.

Mercedes se zastavil o strom

Škoda na mercedesu byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Společnost celý článek
15.3.

Ministři Bárta a Besser navštívili Ústí

Cílem průzkumu bude zjištění stavebního stavu budovy.

Společnost celý článek
5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
28.2.

Foxconn v Česku zkoumá nové možnosti využití umělé inteligence v průmyslovém provozu a otevře nové pozice

Kromě toho začíná Foxconn už nyní zavádět umělou inteligenci do všech výrobních provozů včetně pardubického závodu. Při vývoji řešení pro chytré továrny se v Pardubicích zaměřují na průmyslový internet věcí (IIoT), umělou inteligenci, automatizaci výroby a pokročilý podnikový software.

Společnost celý článek
7.12.

Když se v Pardubicích bourala Veselka ...

Výprava do minulosti je zakončena symbolicky - listopadovými událostmi z roku 1989.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting