Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

4.6.

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Nejzajímavější zákoutí města a okamžiky v životě jeho obyvatel budou zachyceny v kalendáři města Pardubice na rok 2009. Kalendář nebude složen s fotografií renomovaných umělců, ale amatérských fotografů. Město na jeho výrobu využije snímky ze tří ročníků fotosoutěže, kterou od roku 2006 vyhlašuje městský Zpravodaj. Z nejzajímavějších záběrů sestaví nejen nástěnný, ale také stolní kalendář. „Pokud se někdo na amatérské fotografy dívá s despektem, byl by překvapen kvalitou jejich záběrů. Za první dva roky soutěže se nám sešly nádherné snímky zajímavých zákoutí města. Je vidět, že jejich autoři mají nejen dobré oko, ale že dokáží svým fotoaparátem zachytit zajímavé momenty i úžasnou atmosféru. Bylo nám líto fotografie bez užitku odložit. Chceme je ukázat veřejnosti. Proto chystáme výstavu a ty nejlepší snímky použijeme pro kalendáře,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Město má z čeho vybírat. Do prvního ročníku fotosoutěže Zpravodaje poslalo své snímky 15 fotografů, do druhého už 43. V redakci se sešlo během dvou let na 300 snímků. Zveřejněno bylo pouze pár nejlepších. Do poloviny července přibudou ještě fotografie z právě probíhajícího třetího ročníku, kterému dal Zpravodaj podtitul „Jak žijeme v Pardubicích“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.8.

Ultramaratonec Kujan znovu běží pro vozíčkáře: 350 km odkázán jen sám na sebe

. Projekt České asociace paraplegiků pomáhá vozíčkářům v zásadním životním okamžiku postavit se osudu a zvládnout život s hendikepem. Smyslem kampaně To dáááš je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 000 Kč. Cílem je vybrat 300 000 Kč. Generální partner, skupina ČSOB, každou vybranou korunu až do výše 300 tisíc zdvojnásobí.

Společnost celý článek
14.5.

Moravská Třebová nyní voní Holandskem

Ve čtvrtek již ochutnali a ještě dnes mohou zájemci okusit pravé holandské a vlaardingenské speciality.

Společnost celý článek
28.6.

VČD věnovalo muzeu zbraně ze Zámečku

Jedna z ozbrojených formací, které dostaly tyto zbraně, byly také policejní pluky, včetně policejního pluku Böhmen, včetně praporu, který sídlil v Pardubicích na Zámečku a který popravoval české vlastence. Skutečnost, že tyto jednotky byly vyzbrojeny těmito zbraněmi, potvrdil Vojtěch Kyncl z Historického ústavu Akademie věd ČR.

Společnost celý článek
6.10.

Poslední letošní bruslení bude v červené

Peloton bruslařů vyjede v 18:00 hodin a to ze třídy Míru, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
9.10.

Obnova unikátní polygonální stodoly v Trstěnici je dokončena. V sobotu přivítala první návštěvníky

O záchranu památky se zasloužil Spolek archaických nadšenců. Finanční prostředky v hodnotě jednoho milionu korun na obnovu památky poskytl také Pardubický kraj, a proto na slavnostní akci nemohl chybět ani hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting