Kam s vysloužilým vánočním stromkem?

5.1.

Kam s vysloužilým vánočním stromkem?

Kam s vysloužilým vánočním stromkem?

Začátek ledna je obdobím, kdy se většina lidí zbavuje vánočních stromků, které po dobu vánočních svátků zdobily jejich domácnosti. Akciová společnost Služby města Pardubic - Odpady se každoročně starají o likvidaci, jak živých, tak umělých stromků. Zaměstnanci Služeb jich tak v průběhu měsíců ledna a února odvezou z Pardubic a blízkého okolí zhruba 32tun. Umělé stromky končí mezi ostatním komunálním odpadem na skládkách. Živé stromky se pak svážejí na kompostárnu do Dražkovic, kde se štěpkují a následně najdou své další uplatnění při výrobě kvalitního kompostu. Obyvatelé města mají možnost stromky odkládat přímo do prostoru ke kontejnerovým stáním u svých domů nebo odvést do některého ze separačních dvorů v Pardubicích a okolí. Výjimkou je však separační dvůr v Lonkově ulice v Polabinách, který stromky nepřijímá.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Podzimní promoce a sponze

Vysokoškolské diplomy obdrží čerství absolventi z rukou děkanky Fakulty ekonomicko-správní doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.

Společnost celý článek
23.6.

Pietní vzpomínka připomněla tragédii v Ležákách

V neděli 21. června se uskutečnila tradiční připomínka tragické události v Ležákách na Chrudimsku.

Společnost celý článek
27.6.

Pietní shromáždění připomnělo na pardubickém Zámečku oběti heydrichiády

"Když si každoročně připomínáme oběti heydrichiády z Pardubicka, které na tomto místě padly pod střelami německých vojáků, nelze se vyhnout ani zásadním otázkám válek a míru v Evropě.

Společnost celý článek
20.5.

Pardubičtí kynologové převedli svůj um na 1. Psím festivalu

Malí i velcí diváci po každé z ukázek odměnili „účinkující“ potleskem. Ukázky hodnotili jako poutavé a svižné. U některých malých dětí sice ukázky vzbuzovaly velký respekt a vháněly jim i slzy do očí, ale nakonec vše dobré zvítězilo. „Pachatel“ byl vždy zneškodněn.

Společnost celý článek
27.3.

Ocenění práce ortopedického oddělení

Mezi oceněnými byl i MUDr. Pavel Petera, který obdržel za kolektiv autorů ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. cenu za článek Dlouhodobé výsledky operací dle Bankarta.

Společnost celý článek
2.8.

Záchranný archeologický výzkum začne v srpnu

Celková doba prvních dvou etap je prozatím odhadnuta na 13 měsíců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting