Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

12.3.

Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

Policie České republiky spustila 1. února 2008 náborovou kampaň, jejíž filosofii vystihuje hlavní heslo „Pomáhat a chránit“. Policie jejím spuštěním reagovala na personální situaci, kdy v celé republice chybělo 5041 policistů. Od zahájení kampaně „Pomáhat a chránit“ přišlo personalistům celkem 5038 dotazníků od občanů, kteří mají zájem u republikové policie pracovat. „Tento obrovský zájem potvrzuje, že práce u policie není považována za stereotypní a neperspektivní. Je to pro nás velmi dobrá zpráva, která přináší také povzbuzení pro celý tým, podílející se na realizaci Reformy Policie ČR,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer. „Těší mě, že díky kampani máme možnost získat nové policisty, kteří budou odpovídat vizi moderní policie. Moderní policii, která je vstřícná a která pomáhá a chrání,“ dodal Ivan Langer. Zpráva o tom, že počet zájemců o práci u Policie ČR pět týdnů po spuštění kampaně překročil hranici pěti tisíc, potěšila rovněž policejního prezidenta Oldřicha Martinů. „Zhruba za měsíc budeme vědět, kolik z těchto adeptů policejní práce úspěšně projde přijímacím řízením a doplní naše stavy. Ale už teď můžeme říci, že zájem mladých lidí svědčí o tom, že pokládají profesi policisty za prestižní a perspektivní povolání,“ vyjádřil se Oldřich Martinů. „Kampaň se teprve rozeběhla a já jsem přesvědčen, že bude neméně úspěšně pokračovat. Předpokládám, že významný příliv zájemců se projeví na konci školního roku, nebo spíš ještě po prázdninách. Těší mě také významný podíl žen mezi dosavadními zájemci. Budujeme moderní policii 21. století, realizuje projekty typu P 1000 a nabízíme zajímavou práci v moderních podmínkách a s moderním vybavením,“ uzavřel Martinů. Zájemci o práci u policie žádají především přes internetovou stránku www.nabor.policie.cz, na níž mohou získat přehled o základních policejních činnostech, podmínkách přijetí do služebního poměru, o jeho výhodách, ale také o možnostech budování kariéry nebo získání či rozšíření svého vzdělání. Od spuštění kampaně „Pomáhat a chránit“ navštívilo tuto webovou stránku přes 83 tisíc zájemců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.9.

Silniční veletrh 2007

Odborná prezentační akce, která je určena pro pozvané odborníky začne v 9 hodin a v 10 hodin se uskuteční slavnostní zahájení.

Společnost celý článek
21.5.

Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

V místech bývalé tržnice, v proluce mezi ulicemi Sladkovského a Pernerova vyroste nový bytový dům.

Společnost celý článek
2.3.

Rama Idea! - "Rosteme s knihou"

Přispět k péči o duševní vývoj (nejen) dětí má za cíl nový projekt značky Rama nazvaný „Rosteme s knihou“.

Společnost celý článek
3.7.

Multimodální logistické centrum Pardubice

Krajští radní seznámili s aktuálním stavem příprav dopravního napojení multimodálního logistického centra Pardubice.

Společnost celý článek
31.10.

Jak se žije na Královéhradecku

Podle vyjádření firmy se tak stalo vlivem uzavření výroby, v níž probíhalo lakování a tím i uvolňování nebezpečné látky.

Společnost celý článek
14.5.

Na kole z Kuksu až do Pardubic

Stavbu z Hradce do Pardubic by měla podle radních kraje a krajského města připravovat obecně prospěšná společnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting