Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

12.3.

Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

Policie České republiky spustila 1. února 2008 náborovou kampaň, jejíž filosofii vystihuje hlavní heslo „Pomáhat a chránit“. Policie jejím spuštěním reagovala na personální situaci, kdy v celé republice chybělo 5041 policistů. Od zahájení kampaně „Pomáhat a chránit“ přišlo personalistům celkem 5038 dotazníků od občanů, kteří mají zájem u republikové policie pracovat. „Tento obrovský zájem potvrzuje, že práce u policie není považována za stereotypní a neperspektivní. Je to pro nás velmi dobrá zpráva, která přináší také povzbuzení pro celý tým, podílející se na realizaci Reformy Policie ČR,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer. „Těší mě, že díky kampani máme možnost získat nové policisty, kteří budou odpovídat vizi moderní policie. Moderní policii, která je vstřícná a která pomáhá a chrání,“ dodal Ivan Langer. Zpráva o tom, že počet zájemců o práci u Policie ČR pět týdnů po spuštění kampaně překročil hranici pěti tisíc, potěšila rovněž policejního prezidenta Oldřicha Martinů. „Zhruba za měsíc budeme vědět, kolik z těchto adeptů policejní práce úspěšně projde přijímacím řízením a doplní naše stavy. Ale už teď můžeme říci, že zájem mladých lidí svědčí o tom, že pokládají profesi policisty za prestižní a perspektivní povolání,“ vyjádřil se Oldřich Martinů. „Kampaň se teprve rozeběhla a já jsem přesvědčen, že bude neméně úspěšně pokračovat. Předpokládám, že významný příliv zájemců se projeví na konci školního roku, nebo spíš ještě po prázdninách. Těší mě také významný podíl žen mezi dosavadními zájemci. Budujeme moderní policii 21. století, realizuje projekty typu P 1000 a nabízíme zajímavou práci v moderních podmínkách a s moderním vybavením,“ uzavřel Martinů. Zájemci o práci u policie žádají především přes internetovou stránku www.nabor.policie.cz, na níž mohou získat přehled o základních policejních činnostech, podmínkách přijetí do služebního poměru, o jeho výhodách, ale také o možnostech budování kariéry nebo získání či rozšíření svého vzdělání. Od spuštění kampaně „Pomáhat a chránit“ navštívilo tuto webovou stránku přes 83 tisíc zájemců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
23.1.

Starostové obcí se budou školit v bezpečnosti

Seminář pro starosty obcí připravil Pardubický kraj na pátek 26. ledna 2007

Společnost celý článek
22.8.

Jubilejní Pardubický festival vína je za dveřmi

Desátý ročník Pardubického festivalu vína bude nejen netradiční oslavou jubilea, ale zároveň mohutnou osvětou vína.

Společnost celý článek
4.4.

Letohradští uspořádali svou první burzu filantropie

Ukázalo se, že veřejná správa, neziskový sektor a podnikatelský sektor dovedou najít společné zájmy, ze kterých vzniknou smysluplné projekty.“ Veškeré pozitivní ohlasy tak napovídají, že na letohradskou Burzu filantropie se pravděpodobně můžeme těšit i příští rok.

Společnost celý článek
30.7.

Koně v přírodě potkati…

I když, kůň úmyslně nikdy člověka nezraní, je třeba být při takovém setkání vždy obezřetný.

Společnost celý článek
25.5.

Pozvěte své známé do Pardubic! Od června do října máme nabitý program

Již po sedmadvacáté se rozburácejí nad pardubickým letištěm motory létajících skvostů z domova i ze zahraničí a nebe nad městem bude patřit té největší letecké show v zemi. V rámci městských slavností s názvem Zrcadlo umění, největší přehlídky amatérského umění v kraji, se můžete těšit na divadlo, hudbu, tanec nebo zpěv, vědu a techniku i řadu workshopů. Akce je letos provoněná medovým perníkem a koná od 8. do 10. června takřka po celém centru města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting