Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center v roce 2004. Kampaň je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky: "Současná společnost zaměřená na výkon a úspěch vytlačuje rodiny zejména s malými dětmi mezi ohrožené skupiny na okraji společnosti, proto je zapotřebí jasně deklarovat, že děti chceme nejen penězi a slovy, ale především činy. Už šestým rokem oceňujeme ty, kdo s podporou rodiny v podobě nabídky bezbariérového prostředí, rodinných slev, snahou o zachování zdravého životního prostředí atd. již začali. V roce 2007 jsme se rozhodli rozšířit kampaň o nový cíl: vyhledat a ocenit ty, kteří nabídky pro rodiny nespojují s cílem získat klienta či zákazníka, ale považují takový počin za přirozený vztah. Vazbu, kterou si ti, kteří právě vychovávají děti, zaslouží. Zaměstnavatelé, vytvářející zaměstnancům podmínky, které usnadňují slaďování rodinného a pracovního života. Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny a pomůžeme upozornit na možnosti zlepšování podmínek života rodin s dětmi a slaďování profesního života rodičů s péčí o děti. Kampaň probíhá na místní, krajské a celorepublikové úrovni. Členská mateřská centra Sítě mateřských center jsou rozeseta po celé republice. Věříme, že jednotlivá tato centra povzbudí kampaní k aktivitám na podporu rodiny široké okolí svého působení." V roce 2008 se součástí kampaně stala soutěž Obec přátelská rodině. Vyhlásilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Sítí mateřských center, Stálou komisí pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Národním centrem pro rodinu. Rodinné centrum Kubíček Přelouč zahájilo svoji činnost před rokem, bylo přijato za člena Sítě mateřských center ČR a nabízí programy a akce pro celé rodiny (viz následující zpráva).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.12.

Na galavečeru ocení dobrovolníky, odpovědné firmy i neziskovky

Galavečer oceňování dobrovolníků pořádá opětovně Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct a Rytmus Chrudim, o. p. s. Oceněno bude 10 dobrovolníků, společensky odpovědných firem a 5 neziskových organizací.

Společnost celý článek
15.12.

Kraj připraví starosty na krizové situace

Rada se rovněž zabývala přípravou semináře pro starosty obcí s rozšířenou působností.

Společnost celý článek
20.4.

Železniční dopravci musí zlepšit komfort cestování, pokud chtějí uspět, zní z kraje

„LeoExpress je jedním z dopravců, kteří mají zájem zajišťovat v našem regionu železniční dopravní obslužnost v závazku veřejné služby. Proto s ním jednáme stejně, jako se zástupci Českých drah o předložené nabídce.

Společnost celý článek
29.1.

Mezinárodní rok astronomie začíná

V době od 9.00 do 21.00 hodin bude pro návštěvníky připraven skutečně zajímavý program.

Společnost celý článek
1.3.

Hlinečtí umějí využít evropské peníze

Chátrající budovu nevyužívaného učiliště přestavěl a připojil k ní nové budovy.

Společnost celý článek
6.10.

Z důvodu výměny za modernější typ bude od 17. do 26. října 2016 mimo provoz babybox umístěný v Pardubické nemocnici.

Babybox v Pardubické nemocnici byl slavnostně spuštěn 29. července 2008. Za dobu jeho existence do něj bylo umístěno pět dětí – dvě dívky a tři chlapci.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting