Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center v roce 2004. Kampaň je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky: "Současná společnost zaměřená na výkon a úspěch vytlačuje rodiny zejména s malými dětmi mezi ohrožené skupiny na okraji společnosti, proto je zapotřebí jasně deklarovat, že děti chceme nejen penězi a slovy, ale především činy. Už šestým rokem oceňujeme ty, kdo s podporou rodiny v podobě nabídky bezbariérového prostředí, rodinných slev, snahou o zachování zdravého životního prostředí atd. již začali. V roce 2007 jsme se rozhodli rozšířit kampaň o nový cíl: vyhledat a ocenit ty, kteří nabídky pro rodiny nespojují s cílem získat klienta či zákazníka, ale považují takový počin za přirozený vztah. Vazbu, kterou si ti, kteří právě vychovávají děti, zaslouží. Zaměstnavatelé, vytvářející zaměstnancům podmínky, které usnadňují slaďování rodinného a pracovního života. Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny a pomůžeme upozornit na možnosti zlepšování podmínek života rodin s dětmi a slaďování profesního života rodičů s péčí o děti. Kampaň probíhá na místní, krajské a celorepublikové úrovni. Členská mateřská centra Sítě mateřských center jsou rozeseta po celé republice. Věříme, že jednotlivá tato centra povzbudí kampaní k aktivitám na podporu rodiny široké okolí svého působení." V roce 2008 se součástí kampaně stala soutěž Obec přátelská rodině. Vyhlásilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Sítí mateřských center, Stálou komisí pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Národním centrem pro rodinu. Rodinné centrum Kubíček Přelouč zahájilo svoji činnost před rokem, bylo přijato za člena Sítě mateřských center ČR a nabízí programy a akce pro celé rodiny (viz následující zpráva).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.8.

V pátek uzavře matriku pardubický svatební maratón

Podobně frekventovaným dnem byl v loňském roce 7. červenec, během něhož v Pardubicích uzavřelo manželství 31 dvojic.

Společnost celý článek
15.6.

Pardubickou hromadnou dopravu stávka neochromí

Odboráři v Pardubicích zvolí jinou formu vyjádření nesouhlasu s připravovanými vládními reformami.

Společnost celý článek
12.2.

Vlajka pro Tibet

Jako symbol podpory tibetského lidu proti čínskému útlaku bude 10. března 2008 před sídlem kraje vyvěšena tibetská vlajka.

Společnost celý článek
7.2.

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman Netolický po jednání se starosty

Lokalita Mělic a Lohenic je pro celé široké okolí velmi významná z hlediska rekreačních aktivit. Tento záměr by měl z mého pohledu velmi neblahý vliv na celou lokalitu Bohdanečska a Přeloučska.

Společnost celý článek
1.12.

Rozjezdy 2011

Tým Rozjezdů se už připravuje na svou poslední zastávku – ve čtvrtek se koná seminář v Praze.

Společnost celý článek
3.7.

Vesnicí roku 2007 se staly Morašice

„V Pardubickém kraji máme přibližně 400 obcí vesnického charakteru. Škoda, že se jich do soutěže nehlásí více.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting