Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center v roce 2004. Kampaň je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky: "Současná společnost zaměřená na výkon a úspěch vytlačuje rodiny zejména s malými dětmi mezi ohrožené skupiny na okraji společnosti, proto je zapotřebí jasně deklarovat, že děti chceme nejen penězi a slovy, ale především činy. Už šestým rokem oceňujeme ty, kdo s podporou rodiny v podobě nabídky bezbariérového prostředí, rodinných slev, snahou o zachování zdravého životního prostředí atd. již začali. V roce 2007 jsme se rozhodli rozšířit kampaň o nový cíl: vyhledat a ocenit ty, kteří nabídky pro rodiny nespojují s cílem získat klienta či zákazníka, ale považují takový počin za přirozený vztah. Vazbu, kterou si ti, kteří právě vychovávají děti, zaslouží. Zaměstnavatelé, vytvářející zaměstnancům podmínky, které usnadňují slaďování rodinného a pracovního života. Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny a pomůžeme upozornit na možnosti zlepšování podmínek života rodin s dětmi a slaďování profesního života rodičů s péčí o děti. Kampaň probíhá na místní, krajské a celorepublikové úrovni. Členská mateřská centra Sítě mateřských center jsou rozeseta po celé republice. Věříme, že jednotlivá tato centra povzbudí kampaní k aktivitám na podporu rodiny široké okolí svého působení." V roce 2008 se součástí kampaně stala soutěž Obec přátelská rodině. Vyhlásilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Sítí mateřských center, Stálou komisí pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Národním centrem pro rodinu. Rodinné centrum Kubíček Přelouč zahájilo svoji činnost před rokem, bylo přijato za člena Sítě mateřských center ČR a nabízí programy a akce pro celé rodiny (viz následující zpráva).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.4.

Stavba záchranářského centra je stále ve hře

Důvodem podzimního ministrova rozhodnutí byla snaha uspořit peníze.

Společnost celý článek
13.12.

S nalezenou platební kartou se jim nevyplatilo platit

S touto ztracenou kartou se zachtělo podezřelým dvěma mužům (32 a 33 let) a jedné ženě (28 let) neoprávněně platit. V průběhu šetření kolegové zjistili, že se dotyčným osobám podařilo uskutečnit celkem sedm plateb a co v celkové výši téměř 3.000 korun.

Společnost celý článek
28.1.

Kraj obdaruje Horskou službu a Policii ČR

Ve středisku horských záchranářů v Čenkovicích předá ve středu 30. ledna 2008 vicehejtman Roman Línek dar Horské službě.

Společnost celý článek
2.12.

Ministr Vondra navštívil Vojenskou střední školu

Podle Vondry má vojenská střední škola své nezastupitelné místo v systému vzdělávání.

Společnost celý článek
19.8.

Pivovar Pernštejn zabodoval!

Návštěvníky, kterých se zde tento letní víkend sešlo téměř 5 tisíc, zaujal nejen skvělý hudební program.

Společnost celý článek
14.7.

Po kině a dílnách sraz harmonikářů: Poličské kulturní léto je v plném proudu

Červencový program je téměř v polovině, ovšem stále nabízí rozmanitý kulturní program. „Blíží se nám neděle 17. července a pro nás to znamená jediné - máme sraz harmonikářů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting