Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

29.5.

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň hledá společnosti přátelské rodině

Kampaň Společnost přátelská rodině vyhlásila Síť mateřských center v roce 2004. Kampaň je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky: "Současná společnost zaměřená na výkon a úspěch vytlačuje rodiny zejména s malými dětmi mezi ohrožené skupiny na okraji společnosti, proto je zapotřebí jasně deklarovat, že děti chceme nejen penězi a slovy, ale především činy. Už šestým rokem oceňujeme ty, kdo s podporou rodiny v podobě nabídky bezbariérového prostředí, rodinných slev, snahou o zachování zdravého životního prostředí atd. již začali. V roce 2007 jsme se rozhodli rozšířit kampaň o nový cíl: vyhledat a ocenit ty, kteří nabídky pro rodiny nespojují s cílem získat klienta či zákazníka, ale považují takový počin za přirozený vztah. Vazbu, kterou si ti, kteří právě vychovávají děti, zaslouží. Zaměstnavatelé, vytvářející zaměstnancům podmínky, které usnadňují slaďování rodinného a pracovního života. Očekáváme, že kampaní přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny a pomůžeme upozornit na možnosti zlepšování podmínek života rodin s dětmi a slaďování profesního života rodičů s péčí o děti. Kampaň probíhá na místní, krajské a celorepublikové úrovni. Členská mateřská centra Sítě mateřských center jsou rozeseta po celé republice. Věříme, že jednotlivá tato centra povzbudí kampaní k aktivitám na podporu rodiny široké okolí svého působení." V roce 2008 se součástí kampaně stala soutěž Obec přátelská rodině. Vyhlásilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu se Sítí mateřských center, Stálou komisí pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Národním centrem pro rodinu. Rodinné centrum Kubíček Přelouč zahájilo svoji činnost před rokem, bylo přijato za člena Sítě mateřských center ČR a nabízí programy a akce pro celé rodiny (viz následující zpráva).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

„Ďáblova bible“ – k vidění jen do neděle

Tento rukopis vznikl na začátku 13. století se vší pravděpodobností v benediktinském klášteře v Podlažicích na Chrudimsku.

Společnost celý článek
8.12.

Vrcholí oslavy 100. výročí pardubického divadla

Ve foyer bude zahájena vzpomínková výstava, která slovně i obrazově přiblíží jednotlivé etapy Východočeského divadla,

Společnost celý článek
15.8.

Krtkova aréna bude hostit nejlepší kluby Evropy

Slavnostní úvodní nadhoz pardubického klání PVP přislíbil primátor města Pardubic Jaroslav Deml.

Společnost celý článek
11.5.

Hold Karlu IV. – VIVAT CAROLUS QUARTUS

Již ve středu 16. května se uskuteční v Rytířském sále pardubického zámku dvě velice zajímavá vystoupení.

Společnost celý článek
9.4.

Vysokomýtské letiště potřebuje rekontrukci

Letiště ve Vysokém Mýtě, které má statut veřejného vnitrostátního letiště a mezinárodního neveřejného letiště s travnatou a i s asfaltovou přistávací plochou, slouží jak sportovním účelům, tak i pro soukromé lety. Přistávají a vzlétají zde letouny, větroně, ultralehká letadla a vrtulníky. Letiště má jednu zpevněnou vzletovou dráhu délky 600 m a dvě travnaté dráhy délky cca 1200 m. Pojezdová dráha je vyasfaltována pouze od budovy letiště ke vzletové dráze. Zpevnění vzletové dráhy i pojížděcích ploch je na konci své životnosti a přišla doba provést rekonstrukci všech stávajících povrchů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting