Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

17.5.

Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

Do deseti let by měl být hotový celý úsek rychlostní silnice R35 v Pardubickém kraji, který spojí severní Čechy se severní Moravou a vytvoří tak alternativu k přetížené dálnici D1. Na předvolební debatě „Za 5 minut 12“, kterou v pátek 14. května pořádalo na pardubickém zámku občanské sdružení Dialog pro Pardubice s Českým rozhlasem Pardubice, se na tom shodla většina z osmi lídrů politických stran, které kandidují v květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Rok 2020 jako nejzazší termín dokončení R35 v Pardubickém kraji zvolili v anketě volební lídři ČSSD Miroslav Váňa, ODS Daniel Petruška, KSČM Václav Snopek, TOP 09 Pavel Severa, Věcí veřejných Michal Pavel, KDU-ČSL Roman Línek a Strany zelených Lucie Horváthová. Pouze Tomáš Rejda, který kandiduje z druhého místa kandidátky Strany práv občanů – Zemanovci, se domnívá, že R35 bude v kraji dokončena až v roce 2025. Většina kandidátů na poslance se také shodla na tom, že by si nová Poslanecká sněmovna měla snížit takzvané poslanecké náhrady, tedy příspěvky na jízdné, ubytování, provoz regionální poslanecké kanceláře, či služební telefon. Dialog pro Pardubice získal od kanceláře Poslanecké sněmovny informace o čerpání čtyř základních poslaneckých náhrad (jízdné, ubytování v Praze, „expertné“, provoz regionální kanceláře) u čtyř z osmi lídrů politických stran, kteří se debaty zúčastnili a zároveň jsou už dnes poslanci. Za období od ledna do dubna letošního roku mohl poslanec, zvolený v Pardubickém kraji s bydlištěm v tomto regionu, čerpat za čtyři základní náhrady celkem 336 400 korun. Poslanec a volební lídr KSČM Václav Snopek za toto období vyčerpal 335 200 korun, poslanec a volební lídr ODS Daniel Petruška 330 200, poslanec a volební lídr TOP 09 Pavel Severa 242 316 a poslanec a volební lídr ČSSD Miroslav Váňa 191 200 korun. Daniel Petruška čerpání náhrad na debatě hájil: „To nejsou peníze, které by šly poslancům do kapsy. Platíme za ně pronájem kanceláře nebo telefon, stejně jako to je v soukromých firmách u služebních telefonů.“ Petruška však připustil, že si regionální poslaneckou kancelář pronajímá v sídle krajské ODS v Pardubicích, tedy v domě, který přímo patří straně. Maximální měsíční nájem 27 200 korun, který mu hradí Poslanecká sněmovna, tedy putuje rovnou do stranické kasy. „Asi bych v Pardubicích sehnal levnější pronájem, nepátral jsem po tom,“ přiznal Petruška. Obdobně je na tom i poslanec za ČSSD Miroslav Váňa, kterému však Poslanecká sněmovna za první čtyři měsíce letošního roku přispěla na provoz regionální kanceláře 22 200 korun, tedy o pět tisíc korun méně než Petruškovi. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.11.

Pardubické hudební jaro 2019 získalo generálního partnera, zveřejnilo program a zahájilo předprodej vstupenek

V neděli 28. dubna uzavře festival v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích Slavnostní závěrečný koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou peruánského rodáka žijícího a pracujícího ve Švýcarsku, USA a v Německu Christopha Mathiase Muellera“.

Společnost celý článek
13.6.

V Kosatci se chystá rychloseznamka sociálních služeb

Partnerství, které se podaří navázat, může být přínosem jak pro samotné organizace, tak zejména pro jejich klienty.

Společnost celý článek
15.8.

Před 40 lety do kraje vtrhly polské tanky a ruské stíhačky

Čeští vojáci a obyvatelé okupantům neposkytovali žádnou pomoc.

Společnost celý článek
11.7.

Pardubický hejtman trénoval mozek v hradecké neurolaboratoři

Neurolaboratoř Commservis.com v čele s trenérem a koučem Tomášem Zdechovským se úspěšně zabývá již několik let výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů.

Společnost celý článek
14.4.

Jak zatraktivnit pardubický zámek?

Nově vytvořená expertní skupina bude hledat odpověď na otázky, jak co nejlépe využít potenciál pardubického zámku.

Společnost celý článek
28.12.

Rok 2011 bude v Hradci rokem rodiny

Jaké téma zvolilo město pro rok 2011? Bude jím rodina v širokém slova smyslu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting