Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

22.2.

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Lidovci na Vysočině se ostře pustili do krajské vlády ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost, která se v některých okresech začíná blížit dvaceti procentům. To je podle představitelů KDU-ČSL nejvíce za posledních deset let. Podle KDU-ČSL by se mělo vedení kraje problémem nezaměstnanosti urychleně začít řešit. „Sociální demokraté by se měli přestat zabývat tím, jak obejít zákon v hrazení poplatků u lékaře a konečně začít řešit problémy desítky tisíc lidí na Vysočině,“ vytkl liknavost v boji s nezaměstnaností přestavitelům kraje krajský předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle Kasala by peníze za poplatky mohly výrazně pomoci v hledání nových investorů i podpoře stávajících zaměstnavatelů.  „Nezaměstnanost ohrožuje na Vysočině stovky rodin, které například nemají na splácení úvěrů a hypoték a hrozí jim, že přijdou o bydlení. Proto by se měl kraj začít situací okamžitě zabývat,“ uvedl krajský zastupitel za KDU-ČSL Jaroslav Hulák. Podle Huláka by se měl minimálně zdvojnásobit grantový program Fondu Vysočiny na podporu drobných a středních podnikatelů. Ti podle lidovců vytvářejí další pracovní místa, která tolik chybí. „Rozhodně není možné stát s rukama v klíně a čekat, že to za nás někdo v  Bruselu vyřeší. Těch receptů na účinný boj s nezaměstnaností existuje dle historických zkušeností opravdu několik," pokračoval Kasal. "Například nezaměstnaní mohli v mnoha obcích a městech pomoci zvládnout sněhovou kalamitu nebo dělat jiné veřejně prospěšné práce,“ uzavřel Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.3.

Začínají nominace pro cenu Duhové křídlo!

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídlo v loňském roce se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.

Společnost celý článek
17.7.

Žádný nový případ BSE

Od prosince roku 2007 žádný nový případ, žádná šílená kráva pozorována, ani na základě vyšetřování diagnostikována.

Společnost celý článek
7.12.

Hotel Dětenice je světovým unikátem

Zařízení pokojů odpovídá dobovému klima, žádné lampy, ale voskové svíce.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj sídlí již i v Bruselu

Pardubický kraj má od čtvrtka minulého týdne své zastoupení při Evropské unii, a to přímo v jejím sídle, v Bruselu.

Společnost celý článek
16.5.

Město vypíše soutěž na prodej pozemků na Hůrkách

„Rada dnes schválila nové zásady pro prodej pozemků. Tento model je podle mého názoru transparentnější a poskytuje městu větší jistoty, že se pozemky nestanou předmětem spekulací, či o ně město přijde, aniž by byl naplněn stavební záměr města, daný územní studií,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. Podmínky, za nichž budou pozemky prodány, mimo jiné stanoví, že na stavebníka budou převedeny až ve chvíli, kdy budou zastavěny.

Společnost celý článek
8.1.

Lékařská pohotovost byla přestěhována zpět do Pardubic

V období přerušení provozu ambulantní části je možno využít takzvanou linku pro odkladné stavy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting