Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

22.2.

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Lidovci na Vysočině se ostře pustili do krajské vlády ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost, která se v některých okresech začíná blížit dvaceti procentům. To je podle představitelů KDU-ČSL nejvíce za posledních deset let. Podle KDU-ČSL by se mělo vedení kraje problémem nezaměstnanosti urychleně začít řešit. „Sociální demokraté by se měli přestat zabývat tím, jak obejít zákon v hrazení poplatků u lékaře a konečně začít řešit problémy desítky tisíc lidí na Vysočině,“ vytkl liknavost v boji s nezaměstnaností přestavitelům kraje krajský předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle Kasala by peníze za poplatky mohly výrazně pomoci v hledání nových investorů i podpoře stávajících zaměstnavatelů.  „Nezaměstnanost ohrožuje na Vysočině stovky rodin, které například nemají na splácení úvěrů a hypoték a hrozí jim, že přijdou o bydlení. Proto by se měl kraj začít situací okamžitě zabývat,“ uvedl krajský zastupitel za KDU-ČSL Jaroslav Hulák. Podle Huláka by se měl minimálně zdvojnásobit grantový program Fondu Vysočiny na podporu drobných a středních podnikatelů. Ti podle lidovců vytvářejí další pracovní místa, která tolik chybí. „Rozhodně není možné stát s rukama v klíně a čekat, že to za nás někdo v  Bruselu vyřeší. Těch receptů na účinný boj s nezaměstnaností existuje dle historických zkušeností opravdu několik," pokračoval Kasal. "Například nezaměstnaní mohli v mnoha obcích a městech pomoci zvládnout sněhovou kalamitu nebo dělat jiné veřejně prospěšné práce,“ uzavřel Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Přistane Catalina na Labi?

Zcela jistě se s historickou Catalinou budou moci návštěvníci Aviatické pouti seznámit přímo na pardubickém letišti, kde se pochopitelně předvede i v letové ukázce v rámci historické scény připomínající boje v Tichomoří a nebude chybět ani ve velkoskupině historických letadel, kterou si v loňském ročníku oblíbili jak diváci, tak samotní piloti historických skvostů,“ dodává k unikátní Catalině Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
2.3.

"Mít křídla" aneb ... mít tak křídla!

Sobotní program začal odpoledne nejprve nesoutěžními snímky, kde právě vynikla svými pracemi pořádající organizace SPV.

Společnost celý článek
20.10.

Vstupte za hranice známého!

A na co se můžete těšit v Pardubicích? Ve čtvrtek 3. listopadu se na Magistrátu města Pardubice bude konat přednáška Martina Hilského o Williamu Shakespearovi, anglickém dramatikovi, od jehož smrti uplynulo již 400 let. Návštěvníci festivalu by si neměli nechat ujít ani přednášky ve Východočeském Muzeu v Pardubicích ve dnech 7. a 8. listopadu, kde se dozvědí více informací o problematice GMO nebo to, že archeologie není pouze o pyramidách, ale zkoumá i nedávnou historii.

Společnost celý článek
4.7.

Cyklobus vyjel již minulý pátek

Za výlet určitě stojí i Dobříkov, kde si můžete prohlédnout unikátní dřevěný kostel.

Společnost celý článek
8.9.

Kolařům slouží nová cyklostezka

Na cestě mezi Borohrádkem a Holicemi začala kolařům sloužit nová cyklostezka.

Společnost celý článek
27.11.

Pardubický kraj a NATO Wives Bazaar

V prostorách velitelství Severoatlantické aliance v Bruselu se konala tradiční charitativní akce NATO Wives Bazaar.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting