Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

22.2.

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Kasal kritizoval ČSSD a komunisty na Vysočině

Lidovci na Vysočině se ostře pustili do krajské vlády ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost, která se v některých okresech začíná blížit dvaceti procentům. To je podle představitelů KDU-ČSL nejvíce za posledních deset let. Podle KDU-ČSL by se mělo vedení kraje problémem nezaměstnanosti urychleně začít řešit. „Sociální demokraté by se měli přestat zabývat tím, jak obejít zákon v hrazení poplatků u lékaře a konečně začít řešit problémy desítky tisíc lidí na Vysočině,“ vytkl liknavost v boji s nezaměstnaností přestavitelům kraje krajský předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle Kasala by peníze za poplatky mohly výrazně pomoci v hledání nových investorů i podpoře stávajících zaměstnavatelů.  „Nezaměstnanost ohrožuje na Vysočině stovky rodin, které například nemají na splácení úvěrů a hypoték a hrozí jim, že přijdou o bydlení. Proto by se měl kraj začít situací okamžitě zabývat,“ uvedl krajský zastupitel za KDU-ČSL Jaroslav Hulák. Podle Huláka by se měl minimálně zdvojnásobit grantový program Fondu Vysočiny na podporu drobných a středních podnikatelů. Ti podle lidovců vytvářejí další pracovní místa, která tolik chybí. „Rozhodně není možné stát s rukama v klíně a čekat, že to za nás někdo v  Bruselu vyřeší. Těch receptů na účinný boj s nezaměstnaností existuje dle historických zkušeností opravdu několik," pokračoval Kasal. "Například nezaměstnaní mohli v mnoha obcích a městech pomoci zvládnout sněhovou kalamitu nebo dělat jiné veřejně prospěšné práce,“ uzavřel Jan Kasal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Podzimní promoce a sponze

Vysokoškolské diplomy obdrží čerství absolventi z rukou děkanky Fakulty ekonomicko-správní doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.

Společnost celý článek
7.5.

Čarodějnice v Apolence představily Život na farmě i Jedlý les

Tento projekt se nám podařilo realizovat díky společenské odpovědnosti donátorů, kteří nás podpořili prostřednictvím Burzy filantropie, kterou každoročně pořádá Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
23.8.

Univerzita Pardubice zakončí prázdninový program pro děti Dětskou univerzitou.

„Letos byl o naši Dětskou univerzitu mezi rodiči i dětmi velký zájem. Máme dokonce dvě skupiny dětí. Těší nás, že jsou děti zvídavé, mají zájem dozvědět se nové informace, ale hlavně že chtějí vyzkoušet nové věci. Mnohým z nich to třeba napoví, pro co mají vlohy a která oblast či obor by je v budoucnu mohly zajímat a bavit. A třeba využijí některý další vzdělávací, populárně-naučný program, který univerzita nabízí,“ dodává Iva Svobodová.

Společnost celý článek
20.2.

O čtvrt miliardy korun navíc jde do silničních investic

Pardubický kraj stejně jako v předchozích letech získal na počátku letošního roku finanční prostředky do svého rozpočtu ze zvýšeného inkasa daní v částce 528 milionů korun.

Společnost celý článek
10.9.

Výraz solidarity Semína: finanční dar pro Dřenice

V Dřenicích bylo zatopeno 5 rodinných domů, voda zaplavila sklepy a poničila místní komunikace.

Společnost celý článek
14.7.

Pardubice: pěší zóna by mohla ohrozit další projekty

Integrovaným plánem rozvoje města se rozumí logicky ucelený souhrn dílčích projektů,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting