Kladrubská střední škola zavítala do Maďarska

16.12.

Kladrubská střední škola zavítala do Maďarska

 Ve dnech 2. až 5. prosince se v rámci projektu Leonardo da Vinci zúčastnili dva pedagogičtí pracovníci a sedm žáků Střední školy chovatelství koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem pracovního setkání v maďarské škole v Bábolně. Tato partnerská škola spolupracuje s místním hřebčínem, který je proslulý chovem koní plemene shagya – arab. Po předvedení koní tohoto plemene hosté navštívili i místní hippologické muzeum. Dále shlédli slavnostní vystoupení žáků školy a zaměstnanců hřebčína s koňmi a mohli porovnat úroveň odborné práce s jejich. Zástupci školy se rovněž zúčastnili vyhlídkové exkurze autobusem po hlavním městě Budapešť a seznámili se s nevýznamnějšími pamětihodnostmi tohoto krásného města. Večer pak shlédli světový pohár v parkurovém skákání v místní sportovní aréně. Celý program byl velmi dobře připraven a po odborné stránce všechny účastníky návštěvy velmi obohatil. V dubnu příštího roku školu čeká ještě jedno pracovní setkání v německém Münsingenu, v červenci 2011 pak bude projekt ukončen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Letní koupaliště Flošna v Hradci Králové se připravuje na svou již desátou letní sezónu

Správa nemovitostí Hradec Králové, která letní koupaliště provozuje, již zahájila přípravu na letošní desátou letní sezónu, která začne podle počasí během měsíce května.

Společnost celý článek
30.1.

Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
25.11.

Hejtman Martínek předával dotační dekrety

Investovat do svého zámku se chystají také v Cholticích.

Společnost celý článek
18.9.

Seminář k problematice brownfields

Jako příklad lze uvést projekt Multifunkčního centra v Heřmanově Městci s dotací ze strukturálních fondů.

Společnost celý článek
4.12.

V Oucmanicích finišuje druhá etapa výstavby ekocentra

Bude nutné vyvolat jednání přímo na ministerstvu životního prostředí, protože jsou projekty zdržovány liknavostí.

Společnost celý článek
29.7.

Modernizace pardubických parkovišť začne příští rok

Pardubice chtějí mít do čtyř let vybudovaný moderní parkovací systém, který ušetří čas řidičům a městu poskytne data, na jejichž základě bude možno objektivně posoudit správné nastavení parametrů pro využití té které parkovací plochy. Ještě letos město vybere dodavatele moderních technologií, bez nichž se inteligentní parkování neobejde.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting