Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

20.9.

Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

O víkendu opět zavládla v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem skvělá atmosféra. V rámci rodinného odpoledne, který hřebčín připravil pod společnou záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka pro své příznivce, byli předvedeni starokladrubští koně, zahrála kapela BUTY a děti se aktivně mohly zúčastnit řady atrakcí a soutěží.

„Znovu se ukázalo, jaký má hřebčín a jeho okolí turistický potenciál. Návštěvnost se zvyšuje už od dokončení rekonstrukce a takové akce, kde jsou nádherné ukázky s koňmi i zábava pro děti a celé rodiny, dokážou nalákat i několik tisíc lidí. Věřím, že o výjimečnosti tohoto areálu dokážeme přesvědčit i UNESCO a že se nám tu podaří nastartovat i mezinárodní zájem turistické veřejnosti,“ řekl Roman Línek. Ten se jako předseda rady památky Kulturní krajina Národního hřebčína Kladruby nad Labem věnuje přípravě na podání přihlášky k zápisu do UNESCO, vše by mělo být hotové v příštím roce.

„Podrobnosti jsem konzultoval začátkem září na výstavě Památky mé země v sídle UNESCO v Paříži s vedoucím naší stálé delegace při UNESCO Réné Mikem a sešli jsme se také se zástupcem generální ředitelky UNESCO a ředitelem programu ochrany památek Francescem Bandarinem. Podáním přihlášky vše nekončí, bude následovat asi dvouletý proces posuzování, ale podle našich informací jsme z indikativního seznamu památek v České republice zřejmě nejdál,“ dodal Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.9.

Václav Klaus navštíví Univerzitu již popáté

Po hodinové besedě, jež proběhna mezi 11. a 12. hodinou, se prezident Klaus setká s novináři.

Společnost celý článek
2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
1.9.

Uhořel s prostřelenou hlavou

Jeden ze zasažených objektů se podařilo hasičům dostat pod kontrolu již 14 minut po příjezdu k místu požáru.

Společnost celý článek
27.3.

Kraj vypisuje soutěž na nového pojistitele majetku a odpovědnosti

Dosavadní smlouva o pojištění majetku a odpovědnosti Pardubického kraje skončí v polovině letošního roku. Kraj se rozhodl vypsat veřejnou soutěž na upravený model pojistné ochrany. Dosud platná smlouva je z roku 2012 a byla uzavřena mezi ČSOB Pojišťovnou, Českou pojišťovnou, Kooperativou pojišťovnou, Českou podnikatelskou pojišťovnou a Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
4.4.

Výbor regionů o budoucnosti rozpočtu i dotací EU

Aktuálně se výbor zabýval i japonskou katastrofou a vývojem v Africe.

Společnost celý článek
17.4.

Kdo zvítězí v soutěži „O perníkovou popelnici 2008“?

Kromě perníkových popelnic si vítězové rozdělí také finanční příspěvek v celkové výši 750 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting