Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

17.10.

Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

Klienti Ústavu sociální péče v Žampachu žijí na zámku už dlouhá léta, až dosud jim však nebylo co závidět. Zámek více než honosné šlechtické sídlo připomínal ruinu, kterou by bylo nejlépe zbourat. Vše změnila rekonstrukce, která během uplynulých dvou let přetvořila zchátralý objekt na skutečně luxusní zámecké bydlení. Dnes dopoledne byl opravený zámek slavnostně předán klientům Domova pod hradem Źampach do užívání. Tento mimořádný okamžik si nemohli nechat ujít ani představitelé Pardubického kraje, který je zřizovatelem ústavu, hejtman Ivo Toman, vicehejtman Roman Línak a radní zodpovědný za oblast sociálních věcí Miloslav Macela. „Hned na první pohled je patrné, že rekonstrukce žampašského domova se skutečně povedla. Klientům teď můžeme nabídnout zázemí a služby, jaké poskytují nejmodernější zařízení tohoto typu v západní Evropě. Přestože se v souladu se současnými trendy snažíme o to, aby co nejvíce hendikepovaných lidí mohlo zůstávat v domácím prostředí a žít normální životy, vždy tu budou lidé, kteří se bez soustavné péče v domovech neobejdou. A právě kvůli nim jsem rád, že se rekonstrukci v Žampachu podařilo na této úrovni zrealizovat,“ okomentoval opravu zámeckého objektu Miloslav Macela. Do rekonstrukce zámku bylo vloženo téměř 107 mil. korun. 46,5 milionu pocházelo z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí, 60,3 milionů vyčlenil ze svého rozpočtu sám Pardubický kraj. Ten také uhradil více než 5 milionů korun, které stálo vnitřní vybavení objektu. Rekonstrukce se podařila po stránce funkční i architektonické. Všichni přítomní ocenili citlivé propojení nových úprav s historickými stavebními prvky a samozřejmě také komfort a účelnost, se kterými bude sloužit svým obyvatelům. Ti budou bydlet na maximálně třílůžkových pokojích v samostatných odděleních pro osm až třináct osob, z nichž každé má vlastní společenskou místnost, kuchyňku a sociální zařízení. Součástí objektu je i tělocvična, rehabilitační místnosti, kulturní místnost a nechybí ani kadeřnický salón pro klienty ústavu. Společně se třemi domky chráněného bydlení, které byly dokončeny v minulém roce nebo venkovním relaxačním a sportovním areálem poskytují nově rekonstruované prostory to nejlepší zázemí hendikepovaným lidem v Pardubickém kraji.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.11.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě.

Společnost celý článek
14.9.

Cestáři trénovali na zimu

Jízdy zručnosti, neoficiálně nazývané jako „silniční rodeo“, mají svoji tradici ve skandinávských zemích nebo třeba v USA. V České republice je nejdéle pořádají na Vysočině (10 let) a Jihomoravském kraji (12 let). Cílem soutěže je prověřit řidiče vozidla zimní údržby a jejich schopnosti. „Je skoro už národním sportem kritizovat práci silničářů a říkat, že je zase zima překvapila.

Společnost celý článek
19.9.

Hasiči ze Svitav obsadili na Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel třetí místo

Úkolem každého týmu bylo bezpečně a efektivně vyprostit v časovém limitu zraněnou osobu z havarovaného vozidla. Součástí vyproštění bylo i poskytnutí první před lékařské pomoci a transport na místo simulující vozidlo zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
31.12.

Strážníky zaměstnával homeless i jeho pes

Zjevně opilý muž právě v těchto frekventovaných místech prý opakovaně vbíhá před projíždějící vozidla.

Společnost celý článek
21.9.

Hejtman mezi legionáři a vojáky

Mezi hosty zavítal rovněž náměstek ministra obrany František Padělek.

Společnost celý článek
8.9.

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny.

Současný stav stravovacích prostor již nevyhovuje pro svoji nedostatečnou kapacitu i kritický stav veškerých rozvodů spolu se zastaralým technologický zázemím, které neodpovídá současným požadavkům na provoz a je za hranou svojí provozní životnosti. „Snažíme se proto najít optimální způsob, jak tento problém vyřešit. Aby však k rekonstrukci mohlo dojít, je nutné nejprve vypracovat a schválit vhodný projekt, jenž by odpovídal jak technologickým a kapacitním požadavkům, tak i prostorovým omezením,“ uvedl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které Domov pro seniory provozují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting