Knihovna z Mrákotína se probojovala mezi 13 nejlepších knihoven ČR

10.10.

Knihovna z Mrákotína se probojovala mezi 13 nejlepších knihoven ČR

V neděli byla zakončena celostátní akce Týden knihoven. Právě u příležitosti této kampaně byli minulý týden ve čtvrtek 5. října v pražském Klementinu odtajněni vítězové ceny Knihovna roku 2017. Ta je udělována ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „informační počin“. A právě do první kategorie se mezi 13 nominovaných knihoven dostala také Obecní knihovna Mrákotín z Pardubického kraje. Důvod, proč za náš kraj byla vybrána právě mrákotínská knihovna, objasňuje krajská metodička Blanka Bastlová: „Knihovna se stala v obci skutečným komunitním centrem, které organizuje téměř veškerý společenský život v obci. Vždy nás překvapil rozsah služeb. Knihovnice se hodně věnují dětem. Kromě her a workshopů s nimi chodí i do přírody, pro občany obce pak organizují zájezdy do divadla apod. a kromě tradičních knihovnických aktivit stále vymýšlejí další.“
V první jmenované kategorii nakonec uspěl zástupce Jihomoravského kraje a z vítězství se tak těšila Knihovna městyse Křtiny. Na ocenění v druhé kategorii dosáhla Krajská vědecká knihovna v Liberci. Cena Knihovna roku je udělována ministrem kultury na základě nařízení vlády a jejím smyslem je vyjádřit veřejné uznání knihovnám, jejich pracovníkům, ale i obcím za zásluhu v rozvoji čtenářství a knihovnických služeb.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.7.

Hrací karty Olympijského parku nabídnou svým držitelům řadu výhod

Hrací karta je časově neomezená a její součástí jsou jak QR kód, unikátní číselný kód, klíčenka, tak i mapa areálu parku. „Na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak budou mít pořadatelé neustále přehled o aktuální návštěvnosti a držitelé hrací karty naopak získají ty nejčerstvější informace z dění v parku,“ uvedla koordinátorka OPP 2016 Dana Valášková.

Společnost celý článek
29.5.

Hokejista Tomáš Zelenka předal euroklíče vozíčkářům

Mezi těmi, kdo si převzali euroklíč, byla i čerstvá mistryně ČR ve stolním tenise vozíčkářů Spomenka Habětínková Tomič a členové basketbalového klubu vozíčkářů.

Společnost celý článek
14.5.

Představitelé OPCW v Lázních Bohdanči

14. – 18. května 2007 proběhne v Lázních Bohdanči výcvikový kurz zabývající se ochranou před chemickými látkami.

Společnost celý článek
5.2.

Provoz SKI areálu Peklák v České Třebové slavnostně zahájen

Otevírací pásku přestřihli starosta České Třebové, zástupce Pardubického kraje a zástupce HOCHTIEF CZ.

Společnost celý článek
16.8.

Na stavbě D11 se právě zakládá nejdelší most nové dálnice

Stavba zhruba 16 km dlouhého úseku dálnice D11 od Kuklen po Smiřice zatím běží podle harmonogramu. Zatímco na úseku Kukleny – Předměřice se nyní realizují přeložky inženýrských sítí, od Předměřic po Smiřice je stavba prakticky již celá založena a u Trotiny se stavějí pilíře nejdelšího mostu celého úseku. „Pokud bude zima stejně mírná jako loni, plánuje se přerušení stavby zhruba jen na jeden měsíc. Vypadá to, že v květnu 2022 budeme po dálnici od Hradce až po Jaroměř skutečně jezdit,“ řekl po návštěvě stavby úseku 1106 senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.

Společnost celý článek
8.11.

Dětem z dětských domovů nadělí Tesco nové hokejové vybavení

Nadační fond Tesco věnoval dětským domovům v Pardubicích a Horní Čermné po 10 000 korun na nákup sportovních potřeb.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting