Koalice „Pro otevřený kraj – Piráti, Zelení, Změna“ nabízí alternativu k zavedeným stranám i podnikatelským projektům

19.5.

Koalice „Pro otevřený kraj – Piráti, Zelení, Změna“ nabízí alternativu k zavedeným stranám i podnikatelským projektům


Voleb do Zastupitelstva Pardubického kraje se budou v rámci koalice „Pro otevřený kraj“ společně účastnit kandidáti České pirátské strany, Strany zelených a politického hnutí Změna. Zmíněné subjekty našly společnou řeč a shodly se na základních prioritách, mezi které patří udržitelnost, otevřenost a transparentnost.


Koaliční kandidátku povedou dopravní projektant Jakub Kutílek (Zelení), IT specialista Ondřej Češík (Piráti) a starosta města Lanškroun Radim Vetchý (Změna). Kandidátní listina nabídne osobnosti se zkušenostmi z komunální politiky, mladé lidi s nadšením pro své ideály, aktivisty i pracovníky z neziskového sektoru.


Předseda krajské organizace Strany zelených a lídr koalice Jakub Kutílek ke spojení tří subjektů do koalice řekl: „Jsem velmi rád, že jsme se dokázali dohodnout. Programové priority Strany zelených, Pirátů a Změny jsou v oblasti samosprávy velmi blízké. Chceme především odvádět dobrou službu pro občany našeho kraje.“


Každý z kandidátů přichází do krajských voleb s tématem, které mu je blízké a je pro něj důležité. Ondřej Češík vidí prioritu ve větší transparentnosti krajského úřadu a jeho rozhodování: „Zveřejňování informací je základem pro dobré  fungování kraje. Transparence snižuje prostor pro korupci a otvírá možnosti pro zapojení veřejnosti.“
Radim Vetchý, pedagog, který byl na podzim 2014 zvolen starostou Lanškrouna, vidí prioritu v podpoře technického vzdělávání: „Chceme se zasadit o budování center technického vzdělávání a o větší propojení vzdělávacího systému a podnikatelské sféry. Velké firmy a průmyslové společnosti, které jsou pro náš kraj důležité, potřebují kvalifikovanou pracovní sílu, která bude vyhovovat jejich požadavkům a současným standardům.“


Zejména oblasti dopravní obslužnosti a infrastruktury se věnuje jednička kandidátní listiny Jakub Kutílek: „Je stále co zlepšovat na integrovaném dopravním systému. Osobní vlaky a meziměstské autobusy je třeba propojit nejen s MHD v krajském městě, ale také v Ústí nad Orlicí, Žamberku, Poličce a Litomyšli. Současně se chci zaměřit na racionalizaci plánů na výstavbu dopravní infrastruktury tak, abychom se konečně dočkali staveb opravdu užitečných, jako jsou modernizace železničního spojení Chrudim - Pardubice - Hradec Králové či obchvaty některých měst a obcí. Naopak bychom se měli vzdát megalomanských projektů, jako je plavební kanál Dunaj-Odra-Labe.“


Krajské volby proběhnou 7. a 8. října, přípravy na ně jsou už ale v plném proudu. „V současné době dokončujeme volební program, oslovujeme uznávané osobnosti k účasti na kandidátní listině, připravujeme webové stránky a chystáme průběh volební kampaně. Věříme, že naše kampaň bude zajímavá a bude veřejnost bavit, nikoli obtěžovat,“ uzavírá volební manažer Matěj Brýdl.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.10.

Město otevřelo ordinaci pro sociálně znevýhodněné

„Nově vzniklou službu vnímám velmi pozitivně pro celé Pardubice a jejich obyvatele. Se sociálně vyloučenými se může setkat každý člověk a pokud u těchto lidí eliminujeme nebo alespoň maximálně snížíme riziko přenosu nakažlivých chorob, je to jedině dobře a ku prospěchu všech," podotkl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert.

Společnost celý článek
28.3.

Konečně. Stavba Průjezd železničním uzlem Ústí nad Orlicí odstartovala

Stávající výpravní budova ve stanici, která byla v roce 2010 prohlášena za kulturní památku, zůstane uprostřed kolejiště. Vzhledem k jejímu stavu a poloze se již nebude využívat pro řízení dopravy a odbavování cestujících. Její funkci převezme nový objekt.

Společnost celý článek
28.6.

Pardubické in-line bruslení tentokrát s Kapkou naděje

Následující akce Pardubice na bruslích se bude odvíjet ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje.

Společnost celý článek
2.8.

Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více

Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vyjíždí měsíčně v průměru ke 3500 případům.

Společnost celý článek
10.12.

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

Primátoři, kteří řídili město Pardubice po roce 1989, se sejdou poprvé. Jejich hostitel doufá, že pozváním položil tradici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting