Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Dětské centrum ve Veské u Pardubic má  nové rodinné buňky. Z klasického oddělení, kde žili kojenci za skleněnými přepážkami, vznikly dva byty pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Rekonstrukci, která stála 1,2 milionu korun, zaplatilo vedení dětského zařízení ze sbírky. Štědří dárci přispěli také na vybavení interiéru, a to částkou 250 tisíc korun.        „Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty,“ představila plány Pardubického kraje radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.   Rodinné buňky jsou v souladu se současným trendem změn v ústavní péči, což potvrdil radní Miloslav Macela: „Ústav, kde převládala kolektivní výchova, se mění uvnitř, co je velmi dobře. Těší mě, že se stále více prosazuje individuální péče.“        Základem sbírky na přestavbu oddělení ve Veské  byl výtěžek z benefičního představení Nabucco, pořádaného pod hlavičkou Pomáháme dětem. Ředitelka centra Drahomíra Peřinová tak dostala od pořadatelů pardubické benefice prvních 170 tisíc korun. „V následujících devíti měsících jsme trpělivě přidávali na  bankovní účet další příspěvky,“  říká  ředitelka Peřinová, jak postupně získali od dárců 1,5 milionu korun.   Dětské centrum ve Veské u Pardubic zřizuje Pardubický kraj. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné a  děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

V Polabinách vznikne přírodní relaxační centrum

Vybudování centra Lonkovka zapadá do koncepce města na využití zeleného pásu na pravém břehu Labe, které připravuje město. Chce z lokality od zdymadla po most kpt. Bartoše, tedy málo využívaných zelených ploch prakticky v centru města, vytvořit prostor lákající obyvatele města k odpočinku. Vybudování relaxačního centra v Polabinách má být prvním krokem k přeměně tohoto území.

Společnost celý článek
21.11.

Příprava Vánoc je v plném proudu

Putování vánočního stromu na Pernštýnské náměstí začíná již dnes 21. listopadu v ranních hodinách.

Společnost celý článek
21.9.

O matrikách se bude ještě jednat. Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

Povinností státu je zabezpečit efektivní, kvalitní personálně zajištěný a územně dostupný výkon jednotlivých agend s tím, že postupně bude posilován prvek jejich elektronizace.

Společnost celý článek
3.12.

Ježíšek úřaduje na Božím Daru od 3. prosince

Česká pošta na Božím Daru má s poštou nebeskou nejdelší spolupráci a nebi je nejblíže.

Společnost celý článek
2.4.

Rychle, levně, bez soudu

Specifikem spotřebitelských sporů je to, že se většinou jedná o spory relativně nízké hodnoty.

Společnost celý článek
17.12.

Hašení fotovoltaických panelů je pro hasiče obtížné. Při cvičení odhaleno několik problémů

Hašení těchto panelů je pro hasiče velmi náročné. Fotovoltaika je neustále pod napětím. Elektrické napětí na fotovoltaickém panelu může dosahovat 20 až 40 V, panely se sériově propojují do sekcí. Výsledné napětí stejnosměrného proudu odcházejícího z propojených panelů může být až 1000 V.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting