Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Dětské centrum ve Veské u Pardubic má  nové rodinné buňky. Z klasického oddělení, kde žili kojenci za skleněnými přepážkami, vznikly dva byty pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Rekonstrukci, která stála 1,2 milionu korun, zaplatilo vedení dětského zařízení ze sbírky. Štědří dárci přispěli také na vybavení interiéru, a to částkou 250 tisíc korun.        „Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty,“ představila plány Pardubického kraje radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.   Rodinné buňky jsou v souladu se současným trendem změn v ústavní péči, což potvrdil radní Miloslav Macela: „Ústav, kde převládala kolektivní výchova, se mění uvnitř, co je velmi dobře. Těší mě, že se stále více prosazuje individuální péče.“        Základem sbírky na přestavbu oddělení ve Veské  byl výtěžek z benefičního představení Nabucco, pořádaného pod hlavičkou Pomáháme dětem. Ředitelka centra Drahomíra Peřinová tak dostala od pořadatelů pardubické benefice prvních 170 tisíc korun. „V následujících devíti měsících jsme trpělivě přidávali na  bankovní účet další příspěvky,“  říká  ředitelka Peřinová, jak postupně získali od dárců 1,5 milionu korun.   Dětské centrum ve Veské u Pardubic zřizuje Pardubický kraj. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné a  děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

Na závěr se Martin svěřil s tím, že už má v hlavě nápad na další projekt. A opět se bude týkat chemie.

Společnost celý článek
25.2.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

Zdravotnické zařízení poskytlo strážníkům, kteří slouží, místnost ve vrátnici. Přestupky tak strážníci mohou řešit na místě.

Společnost celý článek
25.3.

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

Do konce roku 2009 se uskuteční ještě studijní cesta představitelů kosovské administrativy do Pardubic.

Společnost celý článek
15.1.

Krajská metropole si bude celý rok připomínat založení Československa i další „osmičková“ výročí

Akce směřující k připomenutí těchto významných osmičkových výročí budou konány v průběhu celého roku, město jako koordinátor oslav pro přehlednost zpracovalo plánované akce kulturních a vzdělávacích institucí pro občany a návštěvníky města do jednoho propagačního materiálu, který bude distribuován v infocentrech, u jednotlivých pořadatelů i v rámci veletrhů cestovního ruchu.

Společnost celý článek
30.10.

Výzkum: Halloween je pro Čechy cizím svátkem

Uvedený závěr vyplývá ze sociologického průzkumu, který mezi třemi sty respondenty provedla agentura Commservis.com.

Společnost celý článek
21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting