Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Dětské centrum ve Veské u Pardubic má  nové rodinné buňky. Z klasického oddělení, kde žili kojenci za skleněnými přepážkami, vznikly dva byty pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Rekonstrukci, která stála 1,2 milionu korun, zaplatilo vedení dětského zařízení ze sbírky. Štědří dárci přispěli také na vybavení interiéru, a to částkou 250 tisíc korun.        „Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty,“ představila plány Pardubického kraje radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.   Rodinné buňky jsou v souladu se současným trendem změn v ústavní péči, což potvrdil radní Miloslav Macela: „Ústav, kde převládala kolektivní výchova, se mění uvnitř, co je velmi dobře. Těší mě, že se stále více prosazuje individuální péče.“        Základem sbírky na přestavbu oddělení ve Veské  byl výtěžek z benefičního představení Nabucco, pořádaného pod hlavičkou Pomáháme dětem. Ředitelka centra Drahomíra Peřinová tak dostala od pořadatelů pardubické benefice prvních 170 tisíc korun. „V následujících devíti měsících jsme trpělivě přidávali na  bankovní účet další příspěvky,“  říká  ředitelka Peřinová, jak postupně získali od dárců 1,5 milionu korun.   Dětské centrum ve Veské u Pardubic zřizuje Pardubický kraj. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné a  děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

Potápěči prohlubovali své znalosti

Potápěčská skupina HZS Pardubického kraje absolvovala praktické cvičení.

Společnost celý článek
21.11.

Recyklační hlídka bude na školách vyučovat recyklaci

Kolektivní systém ELEKTROWIN se rozhodl tento stav napravit a spustil velkorysý projekt s názvem Recyklační hlídka.

Společnost celý článek
6.9.

Březhradští dobrovolní hasiči mají novou zbrojnici

Stavba nové hasičské zbrojnice začala v červnu loňského roku. Celkové náklady na tuto investici jsou 15,7 milionu korun včetně DPH, přičemž město na ni získalo dotaci z IROP ve výši 11,7 milionu korun.

Společnost celý článek
13.3.

Divize Foxconn EMS jmenovala nového viceprezidenta. Do funkce nastupuje Nicky Monaghan

Ve společnosti Foxconn začal Nicky Monaghan pracovat hned po ukončení studia na University of Strathclyde ve skotském Glasgow.

Společnost celý článek
11.1.

Projekt 2010 - Etická výchova na školách

Pro gymnázia je tato možnost výuky jako doplňujícího vzdělání připravena již od roku 2007.

Společnost celý článek
21.11.

Kraj a město se mohou doplnit při oživení kulturních památek a zařízení

Některé významné rekonstrukce v Pardubicích souvisejí s památkovými, kulturními a školskými zařízeními, které vlastní Pardubický kraj. Jedná se zejména o Východočeské muzeum a Východočeskou galerii, které sídlí na Zámku Pardubice, Krajskou knihovnu, která bude mít nové interaktivní centrum na Příhrádku a také Dům hudby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting