Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

11.2.

Kojencké oddělení přestavěli na rodinné buňky

Dětské centrum ve Veské u Pardubic má  nové rodinné buňky. Z klasického oddělení, kde žili kojenci za skleněnými přepážkami, vznikly dva byty pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Rekonstrukci, která stála 1,2 milionu korun, zaplatilo vedení dětského zařízení ze sbírky. Štědří dárci přispěli také na vybavení interiéru, a to částkou 250 tisíc korun.        „Určitě chceme pokračovat v modernizaci. Chtěli bychom nabídnout dětem s matkami ještě další byty,“ představila plány Pardubického kraje radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.   Rodinné buňky jsou v souladu se současným trendem změn v ústavní péči, což potvrdil radní Miloslav Macela: „Ústav, kde převládala kolektivní výchova, se mění uvnitř, co je velmi dobře. Těší mě, že se stále více prosazuje individuální péče.“        Základem sbírky na přestavbu oddělení ve Veské  byl výtěžek z benefičního představení Nabucco, pořádaného pod hlavičkou Pomáháme dětem. Ředitelka centra Drahomíra Peřinová tak dostala od pořadatelů pardubické benefice prvních 170 tisíc korun. „V následujících devíti měsících jsme trpělivě přidávali na  bankovní účet další příspěvky,“  říká  ředitelka Peřinová, jak postupně získali od dárců 1,5 milionu korun.   Dětské centrum ve Veské u Pardubic zřizuje Pardubický kraj. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné a  děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

Hejtman obdaroval první občánky Pardubického kraje

Rodina Zuzaňákova se těší z druhorozené dcery Lucinky.

Společnost celý článek
5.2.

Kraj nevylučuje soudní spor

Hejtman vzal na vědomí postup ministerstva, ale soudní spor v rámci obhajoby práva na samosprávu nevyloučil.

Společnost celý článek
14.7.

Město Chrudim: Veřejná sbírka

Od dnešního pondělí 14. července budou ve městě Chrudimi rozmístěny i kasičky, do nichž bude možné přispívat hotově.

Společnost celý článek
1.12.

OC Futurum navštíví Mikuláš a opět bude možné pomáhat v rámci pravidelné charitativní akce Darujte dětem úsměv

Paralelně budou ve Futuru probíhat tematicky zaměřené akce a setkání. Například druhou adventní neděli 4. prosince zavítá do obchodního centra Mikuláš se svou družinou. Od 15.00 do 17.00 bude nejen rozdávat opravdu sladkou nadílku, ale také nabídne pestrý animační program včetně kreativního workshopu, tance, malování na obličej a spoustu soutěží o hračky v hodnotě 15 000 Kč.

Společnost celý článek
12.10.

Čokoládový festival se podruhé představí v Ideonu

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 se v Ideonu uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Společnost celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den připomíná zodpovědné využívání antibiotik

Evropský antibiotický den je vyhlášen na 18. listopadu. Od roku 2008 tuto informační kampaň koordinuje Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí a podporuje ji Světová zdravotnická organizace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting