Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii


V pondělí 24. listopadu se v gambijském Gunjuru uskuteční slavnostní předávka 855 kol od českých dárců. Až tak daleko rozdávají Češi radost a možnost vzdělání. Kola budou darována do dalších devíti pečlivě vybraných gambijských škol a přidají se tak k více jak 2.300 kolům, na kterých už děti do 25 gambijských škol jezdí.


Před několika dny dorazila po několikatýdenní plavbě loď s koly od českých dárců konečně do gambijské přístavu Banjul. Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná. Po vylodění a převezení do místního sídla organizace v gambijském Gunjuru, se 24.11. uskuteční slavnostní předávka nejen kol, ale i kufrů s nářadím nezbytným pro následující péči o ně. Touto slavnostní akcí vyvrcholí další (již třetí v tomto roce) mise Kol pro Afriku v Gambii. Do té doby čeká členy týmu spousta jednání a práce – hlavně pak 5-ti denní workshop pro mechaniky, kteří se budou o kola v budoucnu na jednotlivých školách starat.


Podle slov účastníka této mise, ředitele společnost Romana Posoldy, je zájem o kola od českých dárců mezi místními obrovský. Při každé návštěvě vybrané školy se učitelé, rodiče i děti o projekt živě zajímají a rádi se dozvídají mnohé o neznámých přátelích z daleké české země. „Všichni napjatě poslouchají, na závěr tleskají. Za chvíli jsme v hloučku dospělých. Přichází zástupci vesnice, školy, také vybraný mechanik, který se bude o darovaná kola starat. Představujeme projekt, některé informace už místní vědí. Na závěr je prostor pro dotazy a krásná poděkování lidem u nás v Česku. Všem u nás bych moc přál tohle zažít.“


Kola se sbírala po celé republice, tentokrát se na sbírkách nepodílela jen oficiální sběrná místa, ale i města, farnosti a dobročinné organizace, zapojily se tisíce lidí s dobrou vůlí a srdcem. Na přepravu kol přispěly stovky českých dětí i jejich pedagogové a rodiče – doprava z ostravského centrálního skladu až do gambijského přístavu byla uhrazena díky výtěžku celostátní benefiční aktivity Sněhuláci pro Afriku a kroměřížského Běhu pro Gambii. Je vidět, že Češi mají nejen „zlaté ručičky“, ale i zlatá srdce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých.

Společnost celý článek
25.4.

Město novelizovalo svůj tržní řád

Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, Tržní řád, který byl novelizován z popudu městských obvodů, vymezuje na území města 12 lokalit s tržními místy pro trvalý prodej. V centru města na nich mohou prodejci nabízet zboží jen z mobilních prostředků nebo v mobilních provozech, například přívěsech.například přívěsech.

Společnost celý článek
4.3.

Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

Nyní se na něj můžete těšit od 6. března každou středu ve 21:55 hodin na programu ČT 2.

Společnost celý článek
7.2.

Pořad Bez nápovědy bude hostit stálice pardubického souboru

Mužský element bude během večera zastupovat bard pardubického souboru Jan Hyhlík. „S Honzou se tolik neznám, i když vedle sebe fungujeme hodně let. Asi je to tím, že si více povídám s „holkami“, tedy herečkami v mém věku. Ale vím o něm dlouho. Zaznamenala jsem jeho angažmá v kolínském divadle, pamatuju si jeho fungování v Divadle pod Palmovkou, kde řediteloval a ještě dlouho byl věrným divákem.

Společnost celý článek
3.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Společnost celý článek
20.3.

Další miliony pomohou zpříjemnit Duklu a Višňovku

Pardubice mohou na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 čerpat prostřednictvím IPRM cca 266 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting