Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii


V pondělí 24. listopadu se v gambijském Gunjuru uskuteční slavnostní předávka 855 kol od českých dárců. Až tak daleko rozdávají Češi radost a možnost vzdělání. Kola budou darována do dalších devíti pečlivě vybraných gambijských škol a přidají se tak k více jak 2.300 kolům, na kterých už děti do 25 gambijských škol jezdí.


Před několika dny dorazila po několikatýdenní plavbě loď s koly od českých dárců konečně do gambijské přístavu Banjul. Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná. Po vylodění a převezení do místního sídla organizace v gambijském Gunjuru, se 24.11. uskuteční slavnostní předávka nejen kol, ale i kufrů s nářadím nezbytným pro následující péči o ně. Touto slavnostní akcí vyvrcholí další (již třetí v tomto roce) mise Kol pro Afriku v Gambii. Do té doby čeká členy týmu spousta jednání a práce – hlavně pak 5-ti denní workshop pro mechaniky, kteří se budou o kola v budoucnu na jednotlivých školách starat.


Podle slov účastníka této mise, ředitele společnost Romana Posoldy, je zájem o kola od českých dárců mezi místními obrovský. Při každé návštěvě vybrané školy se učitelé, rodiče i děti o projekt živě zajímají a rádi se dozvídají mnohé o neznámých přátelích z daleké české země. „Všichni napjatě poslouchají, na závěr tleskají. Za chvíli jsme v hloučku dospělých. Přichází zástupci vesnice, školy, také vybraný mechanik, který se bude o darovaná kola starat. Představujeme projekt, některé informace už místní vědí. Na závěr je prostor pro dotazy a krásná poděkování lidem u nás v Česku. Všem u nás bych moc přál tohle zažít.“


Kola se sbírala po celé republice, tentokrát se na sbírkách nepodílela jen oficiální sběrná místa, ale i města, farnosti a dobročinné organizace, zapojily se tisíce lidí s dobrou vůlí a srdcem. Na přepravu kol přispěly stovky českých dětí i jejich pedagogové a rodiče – doprava z ostravského centrálního skladu až do gambijského přístavu byla uhrazena díky výtěžku celostátní benefiční aktivity Sněhuláci pro Afriku a kroměřížského Běhu pro Gambii. Je vidět, že Češi mají nejen „zlaté ručičky“, ale i zlatá srdce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Sopotnická firma dostala nejvyšší pokutu

Z podorlického regionu dostala nejvyšší pokutu firma Tulach ze Sopotnice na Ústeckoorlicku, která vyrábí laminátové výrobky.

Společnost celý článek
28.1.

Za hezké vysvědčení do ZOO Dvůr Králové zdarma

Po předložení vysvědčení, nebo jeho kopie, na pokladně zoo dostanou kromě volné vstupenky i malou pozornost.

Společnost celý článek
19.12.

Češi na Vánoce umí zpracovat celého kapra. V prodeji filetů se kaprům vyrovná losos

Kapr je i před letošními Vánocemi nejpopulárnější ryba upravovaná na štědrovečerní tabuli. Vyplývá to z počtu objednávek společnosti OCEAN48, která patří mezi největší tuzemské prodejce jak sladkovodních, tak mořských ryb. Zákazníci si letos rezervovali téměř dvakrát tolik produktů z kapra oproti druhé nejoblíbenější rybě, kterou už několik let je losos.

Společnost celý článek
25.10.

Start kotlíkových dotací se blíží, žádosti je nutné připravit k odeslání

Zatím je evidován značný rozdíl mezi počtem registrací a počtem žádostí finálně připravených k odeslání. Po kompletním a správném vyplnění formuláře žádosti, je nutné nejpozději do 30. října 2017 stisknout tlačítko „připravit k odeslání“. Žadatel následně obdrží e-mail s odkazem, na který klikne 31. října a otevře obrazovku pro samotné odeslání žádosti.

Společnost celý článek
7.12.

Grant na výchovu mladých lékařů využije sedm praktiků

Zároveň jsme vyhlásili dotační program i na příští rok. Žádosti se budou přijímat od července do září a věřím, že se budou hlásit i další praktici,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Společnost celý článek
28.5.

O vstupu Turecka by měl rozhodnout plebiscit

Prezident Václav Klaus jednoznačně podpořil vstup Turecka do EU.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting