Kolařům slouží nová cyklostezka

8.9.

Kolařům slouží nová cyklostezka

Kolařům slouží nová cyklostezka

Na cestě mezi Borohrádkem a Holicemi začala kolařům sloužit nová cyklostezka, která protíná hranice Královéhradeckého a Pardubického kraje. Stavba stezky pro cyklisty, kterou vedle kolařů využívají také bruslaři, vyšla na 13,5 milionu korun. Stezka byla v pátek 5. září slavnostně otevřena. „Podle mých informací je to první cyklostezka, která protíná krajské hranice s našimi pardubickými sousedy. Královéhradecký kraj poskytl na stavbu cyklostezky, která má zvýšit bezpečnost turistů i lidí dojíždějících na kole do zaměstnání, dotaci ve výši zhruba 2,4 milionu korun,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík, který se slavnostního otevření této komunikace osobně zúčastnil. Na její výstavbu poskytl 6 milionů také Státní fond dopravní infrastruktury. O zbytek nákladů se podělil Pardubický kraj, Borohrádek a obec Veliny. Cyklostezka kopíruje silnici spojující Borohrádek, Veliny a Holice. „Cyklostezka vlastně oživuje historickou ´staroholickou´stezku, o které se zmiňují už kroniky z raného středověku a v jejíž trase komunikace pro kolaře vede. Dnes otevřenou cyklostezku začali lidé – kolaři i in-line bruslaři – okamžitě používat,“ řekl starosta Borohrádku Milan Maček. Podél stezky vznikly v souvislosti s výstavbou také lavičky, dva altány s posezením či orientační mapy. Zájemci se z nich doví informace o návaznostech na další cyklostezky v kraji a o turistických možnostech v blízkém okolí Borohrádku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Pardubický kraj získal další úvěr od EIB

Ve čtvrtek 11. října 2007 podepsal vicehejtman Roman Línek úvěrovou smlouvu s Evropskou investiční bankou

Společnost celý článek
1.10.

Už jste vyzkoušeli pivní lázeň?

jste se někdy koupali ve vaně plné piva? Ještě ne? Tak právě nyní máte jedinečnou příležitost to vyzkoušet

Společnost celý článek
16.7.

Tuning Party na pardubickém závodišti

V sobotu se můžete těšit na přehlídku toho nejlepšího tuningu v ČR. Soutěže TotalDip Tuning Battle, Tuning Liga a autohifi soutěže dB Drag, Easca, Bass Race a Top Dog zaručují účast opravdové české špičky.

Společnost celý článek
30.10.

Odkaz československých legionářů ve Francii přežívá i 101 let po vzniku samostatného státu

Francie - Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým vzdali v společně s vojenským přidělencem Armády ČR v Paříži Jaroslavem Sejpkou a představiteli Krajského vojenského velitelství Pardubice hold padlým československým vojákům nejen v první, ale také ve druhé světové válce. Nejprve navštívili jediný samostatný československý vojenský hřbitov ve Francii La Targette nedaleko Arrasu a následně se přesunuli na pařížský hřbitov Pere Lachaise. Stalo se tak den před oslavami 101. výročí od vzniku Československa.

Společnost celý článek
23.7.

V Litomyšli a Opatově budou částečné uzavírky na silnicích první třídy

Celkem tři dny v období od 23. do 31. července bude částečně omezen provoz na mostě na silnici I/35 v Sokolovské ulici v Litomyšli, místní části Nedošín. Rovněž tři dny bude v termínu od 1. do 9. srpna částečně omezen provoz na silnici I/43, na mostě v nezastavěné části obce Opatov.

Společnost celý článek
17.12.

U Pastýře s Karlem Steigerwaldem

Po skončení pak někteří z nich využili možnost osobně si se známým novinářem popovídat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting