Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic na svém jednání ze dne 16.října 2007 schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy (MHD) v Pardubicích, a to s platností od 1. ledna 2008. Důvodem úprav cen jízdného je změna sazby DPH z 5 na 9% a očekávaný nárůst cen energií. Akciová společnost Dopravní podnik města Pardubic přitom očekává nárůst nákladů v roce 2008 při nezměněném rozsahu dopravy téměř o 15 milionů korun. Samotné úpravy cen jízdného spočívají v navýšení cen časového jízdného, a to převážně u všech kategorií o 4%, tedy o nárůst nákladů související se změnou výše daně z přidané hodnoty. Cena jízdného hrazeného z elektronické peněženky v čipové kartě zůstává pro první a druhé tarifní pásmo nezměněná a u třetího pásma dochází k navýšení o jednu korunu, tedy na 13 respektive 7 korun u zlevněného jízdného. U papírového jízdného, které využívají především náhodní cestující, je navýšení cen výraznější. U jízdného v prvním pásmu dochází k navýšení o jednu korunu z 12 (respektive 6) na 13 (respektive 7 korun) a u jízdného ve druhém tarifním pásmu ze 14 (respektive 7) na 16 korun (respektive 8 korun českých). Nejvýrazněji byla upravena cena jízdného prodávaného přímo u řidiče MHD, a to z 15 (10,-Kč) na 20 korun Kč (15,-Kč). Cena jízdného v nočním provozu byla zachována opět pro uživatele Pardubických karet. Papírový jízdní doklad pro noční provoz bude o 5 korun dražší a bude stát 25 korun. Tarifní podmínky nebyly zásadně měněny a jejich nové znění bude k dispozici na internetové adrese www.dpmp.cz. Dopravní podnik města Pardubic předpokládá, že tato úprava cen jízdného pokryje navýšení nákladů v hodnotě zhruba 5,5 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Hledáme nejlepšího mladého chemika devátých tříd

Nejlepší žáci prvního kola postoupí do kola druhého, jehož součástí je i práce v laboratoři.

Společnost celý článek
26.4.

„Maraton měření“ v Pardubickém kraji

Do akce se zapojilo také vysokomýtské dálniční oddělení, které mělo několik stanovišť na silnici I/35 od Býště po Litomyšl. Do akce bylo nasazeno celkem 39 policistů, kteří zkontrolovali 233 vozidel a zjistili 106 dopravních přestupků. Za přestupky policisté vypsali bloky v celkové částce 44 800 Kč.

Společnost celý článek
23.7.

Ve školkách letos přibylo 175 nových míst

Přijaty byly všechny přihlášené pardubické děti, které k 1. září 2009 dosáhnou tří let věku

Společnost celý článek
23.7.

Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den!

Byl bych velice rád, kdyby náš syn Tobiáš mohl slavit svátek podle kalendáře jako ostatní děti.

Společnost celý článek
17.3.

Pivovarské Selské trhy zahajují již tuto sobotu

Oficiální zahájení proběhne v sobotu 19. března a na trzích se pak budeme setkávat každou sobotu.

Společnost celý článek
11.6.

Město chce pomoci zatopeným oblastem

Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting