Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic na svém jednání ze dne 16.října 2007 schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy (MHD) v Pardubicích, a to s platností od 1. ledna 2008. Důvodem úprav cen jízdného je změna sazby DPH z 5 na 9% a očekávaný nárůst cen energií. Akciová společnost Dopravní podnik města Pardubic přitom očekává nárůst nákladů v roce 2008 při nezměněném rozsahu dopravy téměř o 15 milionů korun. Samotné úpravy cen jízdného spočívají v navýšení cen časového jízdného, a to převážně u všech kategorií o 4%, tedy o nárůst nákladů související se změnou výše daně z přidané hodnoty. Cena jízdného hrazeného z elektronické peněženky v čipové kartě zůstává pro první a druhé tarifní pásmo nezměněná a u třetího pásma dochází k navýšení o jednu korunu, tedy na 13 respektive 7 korun u zlevněného jízdného. U papírového jízdného, které využívají především náhodní cestující, je navýšení cen výraznější. U jízdného v prvním pásmu dochází k navýšení o jednu korunu z 12 (respektive 6) na 13 (respektive 7 korun) a u jízdného ve druhém tarifním pásmu ze 14 (respektive 7) na 16 korun (respektive 8 korun českých). Nejvýrazněji byla upravena cena jízdného prodávaného přímo u řidiče MHD, a to z 15 (10,-Kč) na 20 korun Kč (15,-Kč). Cena jízdného v nočním provozu byla zachována opět pro uživatele Pardubických karet. Papírový jízdní doklad pro noční provoz bude o 5 korun dražší a bude stát 25 korun. Tarifní podmínky nebyly zásadně měněny a jejich nové znění bude k dispozici na internetové adrese www.dpmp.cz. Dopravní podnik města Pardubic předpokládá, že tato úprava cen jízdného pokryje navýšení nákladů v hodnotě zhruba 5,5 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.12.

Rozjezdy 2011

Tým Rozjezdů se už připravuje na svou poslední zastávku – ve čtvrtek se koná seminář v Praze.

Společnost celý článek
6.2.

“Veletrh mladých talentů“ se blíží

Chtěli bychom srdečně pozvat širokou veřejnost na akci, která se koná 18. ůnora tohoto roku v 15:30 hodin v univerzitní aule.

Společnost celý článek
18.12.

Transformace domovů začíná ve Slatiňanech

Mentálně postižení lidé, kteří dosud žijí v ústavu, se budou stěhovat do samostatných domků nebo bytů.

Společnost celý článek
15.9.

Hrou v petanque chtěli podpořit duševní zdraví

I když déšť sílil, hráče pétanque to nikterak nerušilo v soustředění. Ti, kteří svoji hru dohráli, vydatně fandili nebo se věnovali rozhovorům a seznamování s novými lidmi.

Společnost celý článek
3.2.

Před mrazy může bezdomovce ochránit kryt CO

Azylový dům pro muže, který disponuje 23 lůžky, je naplněn pouze ze 65 procent.

Společnost celý článek
3.2.

E.ON otevírá v Chrudimi ve spolupráci s Shell plničku na CNG. V roce 2016 zprovozní až 5 dalších

Komplexní služby pro motoristy zde doplní i kvalitní servis u prodejce vozů Škoda Auto Mercia, a. s., v jehož nabídce lze najít i vozy na stlačený zemní plyn.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting