Komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sešla v Pardubicích

31.1.

Komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sešla v Pardubicích

Den po zahájení Olympiády dětí a mládeže (ODM), ve kterých se utkají nadějní sportovci všech českých regionů, se v Pardubicích sešli radní jednotlivých krajů zodpovědní za školství a další členové Komise pro školství a sport Asociace krajů České republiky ke svému 5. jednání.
Většina z nich se zúčastnila nedělního zahajovacího ceremoniálu ODM. „Zahájení Olympiády dětí a mládeže proběhlo v Pardubicích ve velkém stylu, atmosféra byla neskutečně krásná hlavně díky dětem,“ komentovala průběh zahájení radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. „Je dobře, že mediální kampaň pomáhá tento skvělý projekt dostat do povědomí veřejnosti. Doufám, že díky Olympiádě dětí a mládeže se mnozí mladí sportovci v budoucnu dostanou i na „velké“ olympijské hry,“ dodala Jana Fialová, která je zároveň místopředsedkyní Komise pro školství a sport Asociace krajů České republiky a pondělní zasedání řídila.
V rámci pondělního jednání členové Komise diskutovali záležitosti týkající se například realizace projektů v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání nebo téma reformy financování regionálního školství. Jedním z bodů programu byl i návrh na změnu zákona o pedagogických pracovnících. „Komise navrhla, aby se o pozici ředitelů či ředitelek především středních škol mohly ucházet i osoby bez pedagogické kvalifikace, ovšem s magisterským stupněm vzdělání,“ informoval radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek. „Funkci ředitelů by tak mohli zastávat i odborníci či manažeři, kteří by si pedagogické vzdělání doplnili dodatečně,“ doplnil radní Bernášek s tím, že Komise tento návrh předloží Radě Asociace krajů ČR k projednání.
Součástí jednání bylo také představení projektu Festival vědy a techniky pořádaného Asociací pro mládež, vědu a techniku AMAVET, který má v Pardubickém kraji již více než desetiletou tradici a který úspěšně rozvíjí zájem žáků o vědecké a technické obory.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.8.

Seminář Renomiy řešil odpovědnost členů orgánů společnosti a souběh funkcí

Společnost uspořádala pro své stávající i potenciální klienty z Pardubic a okolí odborný seminář o změnách, které pro členy statutárních a dozorčích orgánů přinesl nový občanský zákoník.

Společnost celý článek
16.11.

Setkal jsem se mnohokrát s projevem xenofobie

V současné době se v médiích téměř pravidelně objevují zprávy o xenofobních, rasistických a extremistických projevech.

Společnost celý článek
4.6.

Tyršovy sady budou opět parkem pro lidi

Výsadba nových stromů zaručí, že park bude sloužit i dalším generacím.

Společnost celý článek
30.1.

Pardubičtí šachisté měří síly s doetinchemskými

Další rozměr má od ledna spolupráce Pardubic a holandského města Doetinchem.

Společnost celý článek
9.11.

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008

Krajští radní projednali návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2008

Společnost celý článek
25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting