Kompost vyrobený v Dražkovicích získal v prestižní soutěži první cenu

24.10.

Kompost vyrobený v Dražkovicích  získal v prestižní soutěži první cenu


Od 3. listopadu 2015 budou na separačním dvoře na Hůrkách v areálu společnosti  SmP-Odpady a.s. nabízet zdarma vzorek vítězného „Kompostu roku 2015“. Kompost bude možné odebrat proti jakémukoliv odevzdanému odpadu.  Provozní doba separačního dvora je vždy v úterý a čtvrtek od 13 - 17hod. a v sobotu od 8 - 12hod. Pro zájemce je připraveno 200 kusů balených vzorků o váze cca 5kg v jednom balení. Každý zájemce obdrží pouze jedno balení z tohoto limitovaného počtu. Akce potrvá do vyčerpání zásob a je nenároková.


Běžně je možné také zakoupit kompost na kompostárně v Dražkovicích od pondělí do pátku od 6,30 – 15,00hod. Bližší informace mohou zájemci získat na www.smp-pce.cz. nebo na tel. čísle 466 260 833.


Soutěžní klání mezi firmami, které mají registraci svého kompostu u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v Praze uspořádala firma JOGA Luhačovice s.r.o. pod záštitou ministerstva zemědělství.
Vítězný vzorek kompostu byl v září tohoto roku vyhodnocen odbornou komisí v rámci Mezinárodního kongresu a výstavy, ODPADY - LUHAČOVICE 2015. Hodnotila se taková kritéria jako je vzhled, zrnitost, barva, pach a účinnost kompostu v souvislosti se zvyšováním kvality půdy.


Nejvyšší bodové ohodnocení získal a soutěž vyhrál kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích, kterou od roku 2004 provozuje akciová společnost SmP-Odpady a.s. Vítězstvím v soutěži tak dražkovický kompost získal další z řady dosud získaných certifikátů kvality.


Zdejší zařízení pracuje na principu aerobního kompostování na volné ploše a je schváleno pro celou řadu biologicky rozložitelných odpadů pro které je jinak obtížné další využití. Nejedná se tedy pouze o zeleň, listí, větve, dřevní odpad a odpady z lesnictví, ale i o čistírenské kaly, biologicky rozložitelné obaly, kompostovatelné odpady z výroby, zpracování či prodeje potravin. Uvedené odpady slouží v Dražkovicích jako výchozí surovina pro výrobu kompostu, který je mimo jiné používán v rámci péče o město a jeho travnaté plochy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Pernštýnské náměstí se promění ve sportovní arénu

Hlavní program bude probíhat přímo na náměstí a záměrem organizátorů, kterými jsou město Pardubice a Kulturní centrum Pardubice, je i uspořádání atraktivních nočních sportovních klání za umělého osvětlení nebo klání známých osobností.

Společnost celý článek
10.1.

Radio Orlicko se přestěhovalo do nových prostor

Stále zůstavá z principu nízkonákladovou stanicí tvořenou dobrovolníky a nadšenci. Možná právě to způsobuje, že si Rádio Orlicko naladí stále více lidí.

Společnost celý článek
28.8.

Rekonstrukce třídy Míru: Je třeba myslet také na úklid

Jako každé nově budované či rekonstruované prostranství se samozřejmě i třída Míru dočká zbrusu nového mobiláře, který bude zahrnovat například i lavičky či odpadkové koše.

Společnost celý článek
16.10.

Město ocenilo mistra perníkáře Josefa Janoše

Dalším laureátem Medaile města Pardubic se 15. října stal věhlasný pardubický perníkář Josef Janoš.

Společnost celý článek
5.6.

Obec Bořice slavila 630 let

Celé oslavy začaly okrskovou hasičskou soutěží a prezentací hasičské techniky, včetně té historické.

Společnost celý článek
14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem a zájemci o umění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting