Kompost vyrobený v Dražkovicích získal v prestižní soutěži první cenu

24.10.

Kompost vyrobený v Dražkovicích  získal v prestižní soutěži první cenu


Od 3. listopadu 2015 budou na separačním dvoře na Hůrkách v areálu společnosti  SmP-Odpady a.s. nabízet zdarma vzorek vítězného „Kompostu roku 2015“. Kompost bude možné odebrat proti jakémukoliv odevzdanému odpadu.  Provozní doba separačního dvora je vždy v úterý a čtvrtek od 13 - 17hod. a v sobotu od 8 - 12hod. Pro zájemce je připraveno 200 kusů balených vzorků o váze cca 5kg v jednom balení. Každý zájemce obdrží pouze jedno balení z tohoto limitovaného počtu. Akce potrvá do vyčerpání zásob a je nenároková.


Běžně je možné také zakoupit kompost na kompostárně v Dražkovicích od pondělí do pátku od 6,30 – 15,00hod. Bližší informace mohou zájemci získat na www.smp-pce.cz. nebo na tel. čísle 466 260 833.


Soutěžní klání mezi firmami, které mají registraci svého kompostu u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v Praze uspořádala firma JOGA Luhačovice s.r.o. pod záštitou ministerstva zemědělství.
Vítězný vzorek kompostu byl v září tohoto roku vyhodnocen odbornou komisí v rámci Mezinárodního kongresu a výstavy, ODPADY - LUHAČOVICE 2015. Hodnotila se taková kritéria jako je vzhled, zrnitost, barva, pach a účinnost kompostu v souvislosti se zvyšováním kvality půdy.


Nejvyšší bodové ohodnocení získal a soutěž vyhrál kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích, kterou od roku 2004 provozuje akciová společnost SmP-Odpady a.s. Vítězstvím v soutěži tak dražkovický kompost získal další z řady dosud získaných certifikátů kvality.


Zdejší zařízení pracuje na principu aerobního kompostování na volné ploše a je schváleno pro celou řadu biologicky rozložitelných odpadů pro které je jinak obtížné další využití. Nejedná se tedy pouze o zeleň, listí, větve, dřevní odpad a odpady z lesnictví, ale i o čistírenské kaly, biologicky rozložitelné obaly, kompostovatelné odpady z výroby, zpracování či prodeje potravin. Uvedené odpady slouží v Dražkovicích jako výchozí surovina pro výrobu kompostu, který je mimo jiné používán v rámci péče o město a jeho travnaté plochy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Smlouva kraje s Atolem se nám nezdá výhodná ani pro jednu stranu.

Společnost celý článek
25.6.

O soutěž ekologických oskarů je letos rekordní zájem, hlasování o celkového vítěze právě startuje

V kategorii Mládež komise ocenila sdružení Tereza, které již od 90. let v České republice koordinuje programy ekologického vzdělávání určené mládeži. V kategorii Kutil si prvenství odnesl pan Pavol Floriš se svým unikátním zařízením pro čerpání a čištění vody za využití větrné energie.

Společnost celý článek
24.11.

V Ústeckoorlické nemocnici spustili babybox druhé generace

Babybox ve druhé, zcela modernizované nerezové verzi poskytuje klimatizovaný prostor, automatické otevírání a uzavírání dveří boxu, sledování teploty a správu včetně přenosu obrazu vnitřního prostoru boxu přes počítač.

Společnost celý článek
9.1.

ROP Severovýchod: Loni proplaceno přes dvě miliardy korun, v regionu jsou nové vlaky, silnice, dopravní terminály, muzea…

V Pardubickém kraji byla loni dokončena rekonstrukce městského muzea v České Třebové, hlineckého Betlému, středověké tvrze Orlice v Letohradě, dělostřelecké tvrze Hůrka u Králík či Afrického muzea Emila Holuba v Holicích. Dobudovalo se i centrum turistického ruchu na Dolní Moravě a další projekty.

Společnost celý článek
2.6.

Chrudimští policisté zabodovali

Neznámý poberta vyrážel na lup do chrudimského okresu poměrně často, bez ohledu na to, zda byl pracovní den či víkend..

Společnost celý článek
13.9.

Prezidentova dcera navštívila Pardubickou krajskou nemocnici

Průvodkyní Kateřiny Zemanové byla MUDr. Zuzana Kala Grofová, vedoucí nutričního a dietologického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting