Komu bude letos patřit zlatý pohár z MČR záchranných týmů složek IZS se dozvíme už tuto sobotu

4.9.

Komu bude letos patřit zlatý pohár z MČR záchranných týmů složek IZS se dozvíme už tuto sobotu

V sobotu 8. září 2018 se opět na Pastvinách (Šlechtův palouk) bude konat Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a složek integrovaného záchranného systému – záchrana na vodě.
Pořadatelem je jako každý rok HZS Pardubického kraje, Vodní záchranná služba ČČK Pastviny, pobočný spolek a Prezidium Vodní záchranné služby ČČK.
Mistrovství se koná v rámci projektu Bezpečné pohraničí/ Bezpieczne pogranicze a za podpory Nadace ČEZ a dalších partnerů.
Záštitu nad tímto mistrovstvím převzal opět hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, PhD.
Soutěže se účastní pětičlenné týmy záchranářů – velitel a čtyři záchranáři.
Soutěží se v první pomoci a záchraně osob z vody a břehů. Osoby je nutno vyhledat v terénu, provést základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. Zvládnout techniku jízdy s motorovým člunem nebo záchranným plavidlem a předat zkušenosti mezi jednotlivými skupinami v záchranářské činnosti atd.  Mistrovství se také zúčastní týmy z KW PSP Wroclaw a PSP Opole. 
por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: hzscr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.1.

V polabinském baru bylo rušno

Čtvrtý aktér bitky, padesátiletý muž údajně neustále pokřikoval na dvojici mladíků, že si je najde a zabije.

Společnost celý článek
12.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

V každé lokalitě budou obyvatelé vždy subjektivně pociťovat nedostatek parkovacích míst. Už jenom proto, že alespoň jeden automobil má v podstatě každá domácnost a většina z nich vlastní více než jeden

Společnost celý článek
4.1.

Vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Každý sběrný vůz jich pojme 3 až 4 tuny a odváží je na kompostárnu v Dražkovicích.

Společnost celý článek
6.1.

Kraj bude pro chráněné bydlení hledat vstřícnější prostředí

Každý klient zde měl mít individuální rehabilitační plán, včetně postupu předcházení krizovým situacím. Proto také nabídl případné nezávislé konzultace o stavu jednotlivých klientů s regionálním odborníkem Petrem Hejzlarem i součinnost Psychiatrické společnosti při komunikaci s místním společenstvím.

Společnost celý článek
15.2.

První krajská miminka se mají k světu

Vondrovi ještě sledovali z okna silvestrovský ohňostroj a do porodnice se vydali až o půl druhé ráno. Jejich třetí syn byl na světě za pár minut.

Společnost celý článek
5.9.

Pardubice v září ožijí Dny evropského dědictví

Pardubice se letos již po třinácté připojí k této celoevropské akci. Dny evropského dědictví (European Heritage Days – zkr. EHD) pro milovníky památek navíc připravily fotografickou soutěž, v níž mohou ti, kteří Dnů evropského dědictví využijí k putování po pardubických památkách, získat zajímavé ceny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting