Koncem září zahájí provoz nová mateřská školka v Ohrazenicích

9.9.

Koncem září zahájí provoz nová mateřská školka v Ohrazenicích

Nová školka, vznikající při základní škole v Ohrazenicích, je připravena přijmout 50 dětí. Provoz zahájí koncem září. Město přijde přebudování školní družiny na mateřskou školu a její vybavení 2,6 milionů korun.


„Prostory jsou již zkolaudovány, nyní je čeká malování a zařizování. Ve chvíli, kdy bude ve školském rejstříku na krajském úřadu a ministerstvu školství zapsána změna základní školy na ZŠ a MŠ, můžeme vyhlásit termín zápisu dětí do školky. Počítáme s tím, že se bude konat ve dnech 16. a 17. září,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Provoz mateřská škola zahájí a nové předškoláky přivítá ve středu 25. září.
 
V prostorách, kde vznikly dvě třídy mateřské školy s hernami, sídlila do nedávna školní družina základní školy a ještě předtím to bývaly jesle pro děti zaměstnanců Synthesie. Družina se nyní přestěhovala do školní budovy a uvolnila tak místo předškolákům. „Bylo třeba zmodernizovat sociální zařízení a vybudovat další tak, aby prostory mateřské školy odpovídaly normám a vyřešit dopravu jídla ze školní kuchyně do školky. Byl to v podstatě nejjednodušší způsob, jak rozšířit kapacitu našich mateřských škol. Příliš možností již nemáme,“ konstatoval náměstek Tauber.


Město již sedm po sobě jdoucích let rozšiřuje, v návaznosti na poptávku, kapacitu svých mateřských škol. Od roku 2007 v nich tak přibylo 777 míst, přesto kapacita nestačí zájmu rodičů. „Při zápisu bylo letos do městských mateřských škol v Pardubicích přijato 973 ze 1309 přihlášených dětí. Většině nepřijatých dětí ale letos nebudou ani tři roky. Největší problém vidím právě u dětí letos tříletých,“ řekl náměstek.


Od letošního září budou mít městské mateřsky školy kapacitu 3250 míst. Další rozšíření Pardubice plánují pro školní rok 2014/2015, kdy by mohla vzniknout nová místa v základní škole na Dubině.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.5.

Lanškrounské učiliště slaví 70 let. Kraj k výročí zmodernizoval učebny za 53 milionů

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Lanškrouně slaví. Důvodem je nejen 70 let od založení školy, ale také otevření moderních učeben za necelých 53 milionů korun. Investice Pardubického kraje byla spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Slavnostního dne se v Lanškrouně zúčastnili také hejtman Martin Netolický, radní pro evropské fondy, regionální rozvoj a inovace Hana Štěpánová a krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek, který na této škole v minulosti působil jako učitel a následně také jako ředitel.

Společnost celý článek
23.10.

Nová lávka přemostí o víkendu Palackého ulici

V souvislosti s ukládáním nové konstrukce lávky bude Palackého ulice uzavřena.

Společnost celý článek
17.6.

The Tap Tap načerno v Paláci Pardubice

Jedná se o celostátní turné, které je pořádáno na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol, odkud také pochází členové kapely The Tap Tap. Jak to vypadá, když je tvůrcem černého humoru samotná oběť? Na to se můžete přijít podívat do obchodního centra Palác Pardubice, kde jsou obrazy vystaveny od 7. června do 17. července 2016. Dorazte a zasmějte se vtipům o lidech s hendikepem.

Společnost celý článek
31.8.

Chcete vyhrát? Přijďte na Pernštýnské náměstí

Zájemci tu budou moci vyplnit kvízový lístek, který bude zahrnut do slosování o atraktivní odměny.

Společnost celý článek
28.11.

Kam s dosloužilým elektrospotřebičem? Do E-boxu

Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Společnost celý článek
12.7.

Pěstmi napadl exekutora

Čtyřiapadesátiletý muž z Moravské Třebové neudržel nervy na uzdě při výkonu soudem nařízeného zabavování majetku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting