Konference „Pardubice pro Izrael“

7.5.

Konference „Pardubice pro Izrael“

Konference „Pardubice pro Izrael“

V pátek 4. května 2007 přijal vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek pana Johannese Gerloffa, německého žurnalistu žijícího v Izraeli. Příjemné setkání se uskutečnilo u příležitosti konference „Pardubice pro Izrael“, jež se konala ve dnech 4. a 5. května v Pardubicích a nad kterou převzala záštitu Rada Pardubického kraje. Jejím cílem je seznámit veřejnost s osudy Židů z Pardubického kraje. „S panem Gerloffem jsme se shodli, že vazby mezi českým národem a Izraelem jsou silné a že je důležité připomínat historii, mluvit o ní a nacházet v ní novou budoucnost,“ řekl vicehejtman Roman Línek, který také pane Gerloffovi a jeho doprovodu předal mimo jiných dárků i knihu o osudech Židů v Pardubickém kraji. Ta je kromě českého a anglického jazyka psána i v hebrejštině. Zároveň oba pánové vzpomněli smutné osudy Židů za nacistického režimu. „Pro mě je zvláštní, že tu jako Němec můžu být. Je to zázrak, že dnes můžeme spolu sedět. Je důležité vědět, co se stalo a mluvit o tom. Jen tak můžeme budovat společnou budoucnost,“ řekl k tomu Johannes Gerloff. Johhanes Gerloff studoval teologii v německém Tübingenu, kanadském Vancouveru a v Praze. Žije v Izraeli s manželkou Kristou, která pochází z Česka. Mají čtyři děti. Gerloff pracuje jako korespondent křesťanského mediální svazu KEP. V roce 2002 vydal knihu „Komu patří země Izrael? Židovské osady – válečný zločin, nebo naplnění dávných proroctví?“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Pardubicko eviduje 34 válečných hrobů

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů.

Společnost celý článek
24.4.

Přípravy na rekonstrukci haly v České Třebové pokračují. Hejtman se zúčastní kontrolního dne

„Za přítomnosti zástupců společnosti Profistav Litomyšl, projektanta stavby a dalších zainteresovaných pracovníků budeme řešit především projektové práce spojené s nově připravovanou konstrukcí střechy.

Společnost celý článek
5.3.

Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

Pardubice zvolily při podpoře sociálních a zdravotních služeb víceleté financování. 84 projektů, které získaly dotaci města na rok 2019, tak má jistou podporu ve stejné výši i pro rok 2020.

Společnost celý článek
5.2.

Náměstek Krejčíř: Pat pro třídu Míru? Nesmysl!

Někteří politici označili toto rozhodnutí za smrtící pro hlavní pardubickou ulici a tvrdí, že město přešlapuje na místě.

Společnost celý článek
29.3.

Na prestižní lektorskou cenu byl poprvé nominován český trenér

Trenér Tomáš Zdechovský se několik let úspěšně zabývá výzkumem a tréninkem kognitivních schopností sportovců a manažerů. V současné době trénuje českou juniorskou reprezentaci v moderním pětiboji nebo tým pardubických basketbalistů. O jeho metodiku mají zájem psychologové a trenéři například z Ruska, USA, Izraele, Číny nebo Německa.

Společnost celý článek
10.12.

Nová lisovna společnosti Karsit za 125 milionů korun zaměstná v Jaroměři 135 lidí

Celá skupina KARSIT GROUP SE by pak měla v roce 2016 utržit přes 3 miliardy korun. Plán přístavby byl velmi náročný, probíhal za plného výrobního procesu a muselo docházet téměř denně ke koordinaci mezi investorem Karsit Lisovny a dodavatelem stavby firmou BAK. Za plného provozu se podařilo instalovat i technologie a realizovat nové zakázky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting