Konto pro paní Lucii je zřízeno

25.1.

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Ve čtvrtek 18. ledna tohoto roku, okolo osmé hodiny večerní, zemřel při odstraňování padlého stromu v obci Slunečná 37-letý Dušan Lipovský, příslušník Hasičského záchranného sboru (HZS) Libereckého kraje, do jehož řad vstoupil v roce 2002. Svoji náročnou službu vykonával na hasičské stanici v České Lípě. Dušan Lipovský toho tragického večera odstraňoval z místní komunikace spadané stromy, když náhlý poryv větru vyvrátil stromy další. V tom okamžiku stačili doslova na poslední chvíli dva jeho kolegové utéci. On sám to štěstí, bohužel, neměl. Spadlý kmen mu způsobil poranění natolik závažná, že se Dušana již ani následnými oživovacími pokusy jeho kolegů i záchranné služby k životu navrátit nepodařilo. Jeden z příbuzných Dušana Lipovského vyhověl žádosti HZS Libereckého kraje i spolupracovníků a přátel zesnulého a založil speciální bankovní účet. Pozůstalí z řad rodiny souhlasili se založením konta pro zasílání darů, které pomohou paní Lucii. Účet je zřízen u eBanky pod číslem 2611554001/2400. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.pomocrodine.cz Také redakce Pardubického světu se připojuje ke všem kolegům tragicky zesnulého z HZS Libereckého kraje a chtěla by spoluvyjádřit soustrast rodině, příbuzným a známým a společně s nimi uctít památku mrtvého Dušana Lipovského.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Nevyhazujte své staré mobily

V projektu Věnuj mobil to takto děláme již řadu let a dětem jsme rozdali na 900 mobilů, které jim nyní slouží jako důležitá spojnice s přáteli či rodinou mimo domov.

Společnost celý článek
27.2.

Česko už podesáté hledá nejlepší ekologické projekty, startuje jubilejní ročník E.ON Energy Globe

Účastníci mohou své projekty hlásit do jedné ze šesti kategorií: Obec, Kutil, Firma, Mládež, Stavba nebo Nápad. Zatímco v prvních pěti kategoriích je potřeba představit konkrétní realizaci, sekce „Nápad“ oceňuje i dobré myšlenky či prototypy. V minulosti v ní uspěla třeba mikroelektrárna Wave na biomasu, jež díky soutěži získala finanční dotaci na další fázi testování a zdokonalování.

Společnost celý článek
4.12.

Učitelé stávkují, děti si užijí volna

Učitelé ve většině z 18 královéhradeckých základních škol zřizovaných městem se připojí k plánované úterní stávce.

Společnost celý článek
19.8.

Mls Pardubického kraje podruhé

Společnost Agrovenkov připravila již druhý ročník soutěže MLS Pardubického kraje 2008

Společnost celý článek
19.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting