Konto pro paní Lucii je zřízeno

25.1.

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Ve čtvrtek 18. ledna tohoto roku, okolo osmé hodiny večerní, zemřel při odstraňování padlého stromu v obci Slunečná 37-letý Dušan Lipovský, příslušník Hasičského záchranného sboru (HZS) Libereckého kraje, do jehož řad vstoupil v roce 2002. Svoji náročnou službu vykonával na hasičské stanici v České Lípě. Dušan Lipovský toho tragického večera odstraňoval z místní komunikace spadané stromy, když náhlý poryv větru vyvrátil stromy další. V tom okamžiku stačili doslova na poslední chvíli dva jeho kolegové utéci. On sám to štěstí, bohužel, neměl. Spadlý kmen mu způsobil poranění natolik závažná, že se Dušana již ani následnými oživovacími pokusy jeho kolegů i záchranné služby k životu navrátit nepodařilo. Jeden z příbuzných Dušana Lipovského vyhověl žádosti HZS Libereckého kraje i spolupracovníků a přátel zesnulého a založil speciální bankovní účet. Pozůstalí z řad rodiny souhlasili se založením konta pro zasílání darů, které pomohou paní Lucii. Účet je zřízen u eBanky pod číslem 2611554001/2400. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.pomocrodine.cz Také redakce Pardubického světu se připojuje ke všem kolegům tragicky zesnulého z HZS Libereckého kraje a chtěla by spoluvyjádřit soustrast rodině, příbuzným a známým a společně s nimi uctít památku mrtvého Dušana Lipovského.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.7.

Dostihový spolek bude mít nového ředitele

Rada města Pardubic na svém jednání v pondělí 24. června schválila na základě doporučení hodnotící komise Jaroslava Müllera jako vítěze výběrového řízení na pozici člena představenstva pověřeného řízením společnosti Dostihový spolek a.s.

Společnost celý článek
14.9.

První poprázdninový chat s primátorem

Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 hodin.

Společnost celý článek
13.7.

Tajemným světem uměleckého skláře

Beseda s jedním z předních českých umělců-sklářů se bude v rámci autorských výstav moderní ateliérové sklářské tvorby.

Společnost celý článek
4.4.

O Cenu Magnesia Litera bojují hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků Univerzity Pardubice

V kategorii Litera za literaturu faktu je nominována trojice autorů-historiků za historickou studii k dějinám každodennosti, jejíž název cituje výrok císaře Františka Josefa I. – „Vše pro dítě. Válečné dětství 1914–1918“. Ta bude o vítězství bojovat v konkurenci dalších 59 titulů.

Společnost celý článek
10.12.

Německé sociální pracovnice zaujaly příklady dobré praxe z našich organizací

Pardubický kraj navštívily dvě sociální pracovnice z partnerského regionu Tübingen v Německu. Setkaly se jak s managementem sociálního odboru našeho kraje, tak i s organizacemi, které se věnují ohroženým rodinám a dětem. Ze závěrečné besedy vyplynulo mnoho inspiračních nápadů pro obě strany.

Společnost celý článek
16.2.

Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady. Čtvrtý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice měl rekordní návštěvu

V pardubické Tipsport areně, která je domovským stánkem basketbalového týmu BK JIP Pardubice, ale také hokejového extraligového týmu HC Dynamo Pardubice, se letos na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV sešlo rekordních 6 tisíc diváků, což bylo o celou třetinu více než loni. Nechybělo mezi nimi ani dvě stě zaměstnanců Foxconnu, kteří od pořadatelů dostali volné vstupenky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting