Kontrola cizinců na Přeloučsku

11.11.

Kontrola cizinců na Přeloučsku

Kontrola cizinců na PřeloučskuVe čtvrtek 7. listopadu proběhla  další z mnoha kontrolních akcí, které policisté  cizinecké policie pravidelně realizují v rámci  Pardubického kraje.  Zaměřena byla na oprávněnost pobytu  cizinců na našem území  a jejich zaměstnávání. Právě  v tento den vyrazili policisté do akce společně s  inspektory  Oblastního inspektorátu práce pro Královehradecký a Pardubický  kraj. 

Cílem jejich kontroly byli cizinci a další pracující  na jedné ze staveb na  Přeloučsku. Policisté zkontrolovali  88 osob pracujících na stavbě, z nichž 33  bylo cizích státních  příslušníků. Příjemným zjištěním bylo, že nikdo z cizinců  nepobývá na našem území neoprávněně. Strážci zákona  však zjistili 3 přestupky,  týkající se v jednom případě  nenahlášení místa pobytu cizince a ve dvou  případech narušení celistvosti dokladů. Za tyto přestupky pokutovali hříšníky  na  místě. 

Od počátku roku 2013 provedli policisté cizinecké  policie ve spolupráci s  dalšími útvary policie či orgány  státní správy a samosprávy (inspektoráty práce, celní správou) 12.059  pobytových kontrol, z nichž 1.374 bylo kontrol míst  pro výdělečnou činnost.  Zkontrolovali 17.758 cizích státních  příslušníků. 


A jaká byla jejich zjištění?
Odhalili 1.631 přestupků dle zákona o pobytu  cizinců. Ve 33  případech zjistili, že se cizí státní příslušníci zdržují  na  území České republiky neoprávněně. Ve 40 případech  bylo zahájeno správní řízení  ve věci správního vyhoštění  z území České republiky z důvodu neoprávněného  výkonu  pracovní činnosti.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

Jak se žije na Královéhradecku

Podle vyjádření firmy se tak stalo vlivem uzavření výroby, v níž probíhalo lakování a tím i uvolňování nebezpečné látky.

Společnost celý článek
5.6.

Náměstkyně hejtmana Jana Pernicová přijala v úterý 4. června letošní akademické mistry republiky v požárním sportu. Žáci 1. a 2. ročníku oboru Požární ochrana ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice získali prestižní titul na začátku května v Ostra

Zasahují u požárů, jsou mezi prvními u dopravních nehod, pomáhají v boji s přírodními živly. Jejich role ve společnosti je nezastupitelná,“ řekla při neformálním setkání s žáky náměstkyně.

Společnost celý článek
27.7.

V Paláci Pardubice startuje Letní soutěž o skvělé ceny

Od 1. do 20. srpna 2017 můžete do soutěžní knížky sbírat body za nákupy v obchodním centru. Každých utracených 300 Kč pro vás znamená 1 bod. Při nasbírání 10 bodů získáváte dárkovou kartu na další nákupy v hodnotě 300 Kč. A můžete si vybrat i další skvělé dárky jako kávu, kosmetiku či nákupní tašku. Potřebný počet bodů je následující:

Společnost celý článek
23.10.

Transformace má první výsledky, pět dětí z dětského domova bydlí v bytě

Prvních pět dětí se tam mohlo už přestěhovat a celá skupina tam spolu s pracovníky Domova hospodaří jako rodina,“ řekl Pavel Šotola po návštěvě budovy Domova a potom i bytu.

Společnost celý článek
4.1.

Pardubičtí Cikáni vystoupali do diváckého nebe

Divácky nejúspěšnější inscenací Východočeského divadla se stala hudební balada Cikáni jdou do nebe.

Společnost celý článek
19.9.

Turistická oblast (TO) Pardubicko bude mít od nového roku svou destinační společnost.

Tímto krokem naplňujeme jeden z cílů Koncepce cestovního ruchu, kterou schválilo zastupitelstvo města,“ uvádí náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký, podle kterého je třeba se na oblast Pardubicka z hlediska cestovního ruchu dívat jako na celek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting