Kontrola cizinců na Přeloučsku

11.11.

Kontrola cizinců na Přeloučsku

Kontrola cizinců na PřeloučskuVe čtvrtek 7. listopadu proběhla  další z mnoha kontrolních akcí, které policisté  cizinecké policie pravidelně realizují v rámci  Pardubického kraje.  Zaměřena byla na oprávněnost pobytu  cizinců na našem území  a jejich zaměstnávání. Právě  v tento den vyrazili policisté do akce společně s  inspektory  Oblastního inspektorátu práce pro Královehradecký a Pardubický  kraj. 

Cílem jejich kontroly byli cizinci a další pracující  na jedné ze staveb na  Přeloučsku. Policisté zkontrolovali  88 osob pracujících na stavbě, z nichž 33  bylo cizích státních  příslušníků. Příjemným zjištěním bylo, že nikdo z cizinců  nepobývá na našem území neoprávněně. Strážci zákona  však zjistili 3 přestupky,  týkající se v jednom případě  nenahlášení místa pobytu cizince a ve dvou  případech narušení celistvosti dokladů. Za tyto přestupky pokutovali hříšníky  na  místě. 

Od počátku roku 2013 provedli policisté cizinecké  policie ve spolupráci s  dalšími útvary policie či orgány  státní správy a samosprávy (inspektoráty práce, celní správou) 12.059  pobytových kontrol, z nichž 1.374 bylo kontrol míst  pro výdělečnou činnost.  Zkontrolovali 17.758 cizích státních  příslušníků. 


A jaká byla jejich zjištění?
Odhalili 1.631 přestupků dle zákona o pobytu  cizinců. Ve 33  případech zjistili, že se cizí státní příslušníci zdržují  na  území České republiky neoprávněně. Ve 40 případech  bylo zahájeno správní řízení  ve věci správního vyhoštění  z území České republiky z důvodu neoprávněného  výkonu  pracovní činnosti.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.3.

Festival LEGO rozprostře svůj barevný svět pro děti v OC Futurum Hradec Králové

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na hrdiny legendární filmové série Star Wars, LEGO Friends Emmu a Olivii, sochy s tematikou draků, ninjů a mnohé další.

Společnost celý článek
24.3.

Hejtman Netolický: Díky vedení Hradce Králové je pardubický zámek vidět jako nikdy předtím

Nevím, koho mohoZ mého pohledu šlo o vtipnou a nenásilnou formu kampaně, která měla upozornit na perlu, se kterou se nejen Pardubice, ale celý náš kraj může pyšnit. Zámek Pernštejnů dnes patří Pardubickému kraji a sídlí zde Východočeské muzeum. Interiéry zámku a expozice jsou velmi kvalitní a zajímavé, což si pan primátor Hradce Králové zjevně nemyslí. u urazit dvě reklamy, možná bych řekl spíše dva větší plakáty na vozidlech MHD.

Společnost celý článek
29.1.

Pošty se bez souhlasu obcí rušit nebudou, slíbil ministr hejtmanovi

Hejtman se rozhodl bojovat za zachování pošt po návštěvě zástupců Sdružení místních samospráv České republiky na krajském úřadě na počátku ledna.

Společnost celý článek
27.7.

Králíky – CIHELNA 2007

Již podesáté se o letošních prázdninách stanou Králíky dějištěm vojensko-historické akce Cihelna

Společnost celý článek
8.2.

V kraji vznikla regionální Rada seniorů

Mezi zakládajícími organizacemi bylo 13 organizací s celostátní působností a sedm klubů, které působí v Pardubickém kraji. Předsedou krajské Rady seniorů Pardubického kraje se stal Vladimír Berounský, místopředsedkyní Milena Brzoňová a v čele revizní komise stanul Petr Kolman.

Společnost celý článek
19.8.

Poříčí u Litomyšle - Vesnice roku Pardubického kraje

Za vítězství v krajském kole získají Poříčští na rozvoj své obce dotaci milion korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting