Kontrola cizinců na Přeloučsku

11.11.

Kontrola cizinců na Přeloučsku

Kontrola cizinců na PřeloučskuVe čtvrtek 7. listopadu proběhla  další z mnoha kontrolních akcí, které policisté  cizinecké policie pravidelně realizují v rámci  Pardubického kraje.  Zaměřena byla na oprávněnost pobytu  cizinců na našem území  a jejich zaměstnávání. Právě  v tento den vyrazili policisté do akce společně s  inspektory  Oblastního inspektorátu práce pro Královehradecký a Pardubický  kraj. 

Cílem jejich kontroly byli cizinci a další pracující  na jedné ze staveb na  Přeloučsku. Policisté zkontrolovali  88 osob pracujících na stavbě, z nichž 33  bylo cizích státních  příslušníků. Příjemným zjištěním bylo, že nikdo z cizinců  nepobývá na našem území neoprávněně. Strážci zákona  však zjistili 3 přestupky,  týkající se v jednom případě  nenahlášení místa pobytu cizince a ve dvou  případech narušení celistvosti dokladů. Za tyto přestupky pokutovali hříšníky  na  místě. 

Od počátku roku 2013 provedli policisté cizinecké  policie ve spolupráci s  dalšími útvary policie či orgány  státní správy a samosprávy (inspektoráty práce, celní správou) 12.059  pobytových kontrol, z nichž 1.374 bylo kontrol míst  pro výdělečnou činnost.  Zkontrolovali 17.758 cizích státních  příslušníků. 


A jaká byla jejich zjištění?
Odhalili 1.631 přestupků dle zákona o pobytu  cizinců. Ve 33  případech zjistili, že se cizí státní příslušníci zdržují  na  území České republiky neoprávněně. Ve 40 případech  bylo zahájeno správní řízení  ve věci správního vyhoštění  z území České republiky z důvodu neoprávněného  výkonu  pracovní činnosti.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále závodu o Zlatou přilbu do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Společnost celý článek
31.5.

Počet zásahů Horské služby se letos opět zvýšil, přibyly hlavně úrazy

Nejčastějšími úrazy byly zhmožděniny, poranění kloubů a zlomeniny. „Musím poznamenat, že i přes naši kontinuální plošnou kampaň ve všech horských oblastech došlo k mnoha úrazům, které vznikly nedodržováním Pravidel chování na sjezdových tratích podle FIS,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby ČR, o.p.s.

Společnost celý článek
17.6.

Jan Solnička je úspěšný ve škole i sportu

SOU a SOŠ automobilní v Ústí nad Orlicí je jednou z největších škol Pardubického kraje.

Společnost celý článek
15.9.

Pardubický kraj podporuje turistiku

Tradiční dálkový pochod spojený s městskými slavnostmi podporuje město Lanškroun i Pardubický kraj,

Společnost celý článek
16.10.

Město ocenilo mistra perníkáře Josefa Janoše

Dalším laureátem Medaile města Pardubic se 15. října stal věhlasný pardubický perníkář Josef Janoš.

Společnost celý článek
1.7.

Vůči zlomyslným voláním budou hasiči nekompromisní

Tím se rozumí volání, za jiným účelem, než je oznámení událostí v případech, kdy je ohrožen život.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting