Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

18.9.

Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

Ve středu 16. září zahájil náměstek ministra financí Josef Málek přezkum hospodaření Pardubického kraje a Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod za rok 2009. Na půdě krajského úřadu seznámil zástupce kraje i regionální rady s harmonogramem prací kontrolní skupiny ministerstva a s požadavky směřujícími k bezproblémovému průběhu přezkumu.   „Pardubický kraj byl před sedmi lety prvním regionem, který požádal o přezkum hospodaření právě ministerstvo financí a všechny dosavadní kontroly neshledaly zásadní nedostatky," vyjádřil vstřícnost náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který při zahájení auditu zastupoval rovněž regionální radu. "Věřím, že tomu tak bude i tentokrát. Jako vždy vytvoříme kontrolní skupině optimální pracovní podmínky a z případných zjištěných chyb se rádi poučíme,“ doplnil náměstek Línek.   Vzájemně dobrou spolupráci při realizaci přezkumu potvrdil i náměstek Málek, který ji označil za tradiční, a vyjádřil přesvědčení, že v ní budou všechny zúčastněné subjekty pokračovat i v případě auditu za rok 2009. S tím se ztotožňují i ostatní účastníci středeční schůzky: ředitel krajského úřadu Jaroslav Folprecht, vedoucí finančního odboru Oldřich Felgr a ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II SV Zdeněk Semorád.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Namísto kritiky urychlete přijetí zákona o záchrankách

Radní ocenila poslancův zájem o krajské zdravotnictví a Zdravotnickou záchrannou službu v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
26.11.

Na základě jednání s občany svolal hejtman jednání o přivaděči k D35 z Dašic

Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubice v sobotu na hodinu pohasnou

Pardubice se letos připojí k celosvětové akci zaměřené na ochranu klimatu Hodina Země. V sobotu 30. března symbolicky na hodinu zhasnou zemní svítidla na třídě Míru a venkovní scénické osvětlení dominanty náměstí Republiky – městského divadla.

Společnost celý článek
25.9.

Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

Na jedné straně je sice uspokojivé, že je nezaměstnanost v Pardubickém kraji za poslední měsíce citelně pod republikovým průměrem na 6,5 procentech, ale i tak to znamená 20 tisíc lidí bez práce.

Společnost celý článek
20.5.

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

AOPK nám doporučila řešit přednostně dva stromy z důvodu nevyhovující provozní bezpečnosti při olistění a při nestandardních povětrnostních podmínkách. Ani jeden z nich však není ten, který jsme podle žádosti občana měli neprodleně pokácet,“ dodal náměstek. „Korunu tvoří pouze jedna kosterní větev. Objem koruny je malý, strom okolí neohrožuje,“ hodnotí dendrolog strom, jehož pokácení občan žádal.

Společnost celý článek
22.4.

Dohoda o partnerství byla odeslána do Bruselu

Evropská komise má nyní tři měsíce na posouzení a na schválení dohody. V případě, že nebudou vzneseny žádné připomínky, očekává se její schválení na přelomu letošního léta a podzimu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting