Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

18.9.

Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

Kontrola hospodaření za rok 2009 zahájena

Ve středu 16. září zahájil náměstek ministra financí Josef Málek přezkum hospodaření Pardubického kraje a Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod za rok 2009. Na půdě krajského úřadu seznámil zástupce kraje i regionální rady s harmonogramem prací kontrolní skupiny ministerstva a s požadavky směřujícími k bezproblémovému průběhu přezkumu.   „Pardubický kraj byl před sedmi lety prvním regionem, který požádal o přezkum hospodaření právě ministerstvo financí a všechny dosavadní kontroly neshledaly zásadní nedostatky," vyjádřil vstřícnost náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který při zahájení auditu zastupoval rovněž regionální radu. "Věřím, že tomu tak bude i tentokrát. Jako vždy vytvoříme kontrolní skupině optimální pracovní podmínky a z případných zjištěných chyb se rádi poučíme,“ doplnil náměstek Línek.   Vzájemně dobrou spolupráci při realizaci přezkumu potvrdil i náměstek Málek, který ji označil za tradiční, a vyjádřil přesvědčení, že v ní budou všechny zúčastněné subjekty pokračovat i v případě auditu za rok 2009. S tím se ztotožňují i ostatní účastníci středeční schůzky: ředitel krajského úřadu Jaroslav Folprecht, vedoucí finančního odboru Oldřich Felgr a ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II SV Zdeněk Semorád.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

Pozor na phishingové emaily!

Policie upozorňujeme, že se nejedná o aktivitu bankovního ústavu, ale o snahu pachatelů získat citlivé údaje klientů.

Společnost celý článek
17.9.

Evropský týden mobility v Hradci Králové

Podobně jako desítky evropských měst, tak se i město Hradec Králové připojilo k letošnímu ročníku Evropského týdne mobility.

Společnost celý článek
16.11.

Náměstek Tichý předal Sněmovně petici proti spalovně

Občané mohou posílat na Ministerstvo životního prostředí připomínky do dnešního dne, tedy do pondělí 16. listopadu.

Společnost celý článek
10.11.

Betlémy ze tří století představí výstava v poličském muzeu

Součástí vánoční výstavy a času adventu jsou i dílničky pro malé i velké návštěvníky. V sobotu 3. 12. 2016 od 13.00 – 15.00 hod. se v betlémskou stáj i postavy svaté rodiny a pastýřů se pod vašima rukama promění dřevěné lékařské špachtle. Oděv postavičkám můžete vyrobit z látek či dřevěných dýh nebo jej namalujete. Betlém je možné zavěsit na jehličnatou větvičku, do prostoru, na zeď i do okna, kde se z něj stane krásná vánoční dekorace nebo i dárek pro naše blízké.

Společnost celý článek
8.11.

Starokladrubáci se stěhují na závodiště

Jízdní oddíl dosud sídlí v areálu veterinární kliniky ve Štrossově ulici. „Nevyužitou část areálu město prodává, proto bylo třeba jízdní oddíl přestěhovat. Závodiště, které disponuje i veškerým zázemím pro výcvik koní, je podle mého názoru dobré řešení. Navíc koně do tohoto prostředí patří. Letos jsme nákladem téměř 1,8 milionu korun zrekonstruovali stáje pro koně, strážníci, kteří o koně pečují, budou zatím využívat sociální zázemí závodiště. Příští rok budeme v rekonstrukcích pokračovat právě úpravou prostor pro strážníky - jezdce,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň i vrchním velitelem pardubické městské policie.

Společnost celý článek
2.9.

Hurá do školy! Prvňáčkům zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

„Po vzoru jiných krajů jsme se rozhodli zapojit do osvětové kampaně týkající se bezpečnosti dětí především v silničním provozu. Bohužel se stále setkáváme se situacemi, kdy jsou děti jako chodci či cyklisté obětmi smrtelných dopravních nehod, což je způsobeno neznalostí pravidel silničního provozu nebo jejich špatnou viditelností,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Věřím, že jim tímto pomůžeme, aby byly na situace, které mohou nastat, lépe připraveny. Chtěli jsme také prvňákům zpříjemnit jejich první den ve škole, protože je to něco nového a pro někoho i stresujícího,“ dodal hejtman Netolický s tím, že pokud se kampaň osvědčí, tak v ní bude kraj pokračovat i nadále.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting