KOSMOS-NEWS PARTY 2008

6.5.

KOSMOS-NEWS PARTY 2008

KOSMOS-NEWS PARTY 2008

Občanské sdružení KOSMOS-NEWS ve spolupráci s Českou astronomickou společností a Kosmo klubem organizuje již osmé tradiční setkání zájemců o pilotované kosmické lety, výstavbu Mezinárodní kosmické stanice a další aspekty pilotovaného výzkumu kosmu. Setkání se uskuteční v Lázních Bohdaneč již o tomto víkendu, tedy od 9. do 11. května 2008, tentokráte pod názvem KOSMOS-NEWS PARTY 2008 (KNP). Hlavními tématy letošní kosmoparty jsou „30. výročí startu prvního československého kosmonauta“ a “30. výročí vypuštění první československé družice Magion-1“. Toto největší středoevropské kosmonautické setkání se koná, tak jako v předchozích ročnících, v příjemném prostředí hotelu TECHNIK v Lázních Bohdaneč, malebném městečku vzdáleném asi deset kilometrů od Pardubic. Program celého semináře bude zahájen v pátek 9. května v podvečer prvním programovým blokem a bude ukončen v neděli 11. května v poledne. Hlavním přednáškovým dnem bude sobota. KOSMOS-NEWS PARTY 2008 se zúčastní řada předních českých odborníků na kosmonautiku současnosti i minulosti. Mezi přednášejícími bude například dr. Boris Valníček, který po založení organizace INTERKOSMOS v roce 1967 vedl práce na přípravě československých kosmických experimentů jako vedoucí oddělení kosmického výzkumu Astronomického ústavu ČSAV. Chybět tu nebude ani docent Luboš Perek, bývalý generální sekretář Mezinárodní astronomické unie IAU, president Mezinárodní astronautické federace IAF a dlouholetý československý zástupce v OSN v komisích zabývajících se kosmickým právem. Mezi dalšími vzácnými hosty přijali pozvání rovněž docent Jan Kolář, ředitel České kosmické kanceláře, dr. Petr Lála, dlouholetý český zástupce v komisích OSN zabývajících se kosmonautikou, Mgr. Antonín Vítek, odborník na kosmonautiku, ale také Ing. Karel Pacner, přední český publicista a Ing. Tomáš Přibyl, publicista a odborník na kosmonautiku. Český kosmonaut Vladimír REMEK, který se zúčastnil předcházejících dvou ročníků KNP, se toho letošního z časových důvodů nezúčastní. KOSMOS-NEWS PARTY 2008 se zúčastní více než 80 posluchačů z Česka, Slovenska, Polska a Německa. Další informace najdete na webových stránkách http://knp.kosmo.cz, případné podrobnější informace je možné získat od hlavního organizátora KNP pana Milana Halouska na telefonních číslech 602 153 564 nebo 466 634 561 či písemně na e-mail adrese milan@halousek.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

HZS Pardubického kraje zprovoznil k přetrvávajícímu suchu informační linku

Nařízení také omezuje vjezd motorovým vozidlům do lesů, ale také na polní cesty či suché travní porosty. Nesmí se také odebírat voda ze zdrojů pro hašení požárů k jiným účelům ani používat zábavnou pyrotechniku a podobné výrobky.

Společnost celý článek
29.4.

Žamberk má první solární lampu pouličního osvětlení

Jedná se o úspornou solární lampu, která není závislá na elektrické síti.

Společnost celý článek
23.1.

Před dvěma roky začal v Pardubicích fungovat zvířecí hřbitov.

Pohřebiště se nachází za spalovnou pardubického krematoria, konkrétně mezi starým hřbitovem a zahrádkářskou kolonií.

Společnost celý článek
28.11.

Hradec se může chlubit vynikající sociální situací

Úspěchem Hradce Králové je rovněž šestý nejnižší počet násilných trestných činů přepočtený na 10 tisíc obyvatel.

Společnost celý článek
17.5.

Zelená brána je pokryta lešením

První dvě etapy by měly být dokončené na konci června, ovšem možná dojde k několikadennímu prodloužení stavebních prací. „Na několik dnů jsme museli práce přerušit, protože přímo pod Zelenou bránou totiž probíhali běžci pardubického půlmaratonu a Pardubické devítky a musel se zde pro ně vystavět provizorní dřevěný mostek. Zdržení se ale snažíme dohnat,“ dodává Alena Blažková.

Společnost celý článek
11.11.

Ve Východočeském divadle startuje prodej GRAND Festivalu smíchu

Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly na jevištích českých a moravskoslezských divadel. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting