Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

19.10.

Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

 Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.


Zjišťování porovnávací nabídky koncesní řízení o několik týdnů protáhlo, radnice ale zdržení nelituje. „Trval jsem na prověření veškerých možností proto, aby město jako řádný hospodář neinvestovalo zbytečné finanční prostředky do areálu, který jen letos navštívilo přes 58 tisíc lidí. Právě kvůli tomu jsem nechal vypracovat porovnávací nabídku městské společnosti PAP PARDUBICE, která rovněž provozuje areál vodních sportů, Aquacentrum Pardubice, a navíc jako obecně prospěšná společnost bez účelu dosažení zisku,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát. Upřesnil, že nabídková cena k porovnání byla od společnosti PAP PARDUBICE přesně o 147 tisíc korun ročně vyšší. „Vítězný dodavatel požaduje roční platbu za dostupnost ve výši 2 miliony 380 tisíc korun bez DPH, což je dokonce méně, než požadoval v minulých třech letech. Během sedmileté koncesní smlouvy s firmou P. Ministr, v.o.s. tak město ušetří celkem více než 5,5 milionu korun,“ sdělil primátor Martin Charvát, podle něhož se tak vysoké úspory podařilo dosáhnout i díky tomu, že nová koncesní smlouva již neobsahuje náklady na údržbu a opravu, které město v předchozích letech financovalo.


Areál koupaliště Cihelna zahrnuje letní plovárnu s atrakcemi, doprovodné sportovní aktivity a také autokemp, který byl v roce 2014 po modernizaci znovu otevřen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.7.

Pardubické prázdninové bruslení

Program začne přesně v 19 hodin a peloton bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ arény ve 20:00 hodin, kde bude i cíl projížďky.

Společnost celý článek
22.4.

Startuje hlasování do burzy filantropie.

Povaha letošních projektů je vskutku unikátní. Na pardubické burze je tak možné kupříkladu podpořit projekty zajišťující kurzy lyžování handicapovaných dětí, muzikoterapii seniorů, nákup kol jako dopravního prostředku do prvního zaměstnání nebo podporu dobrovolníků v kojeneckém ústavu.

Společnost celý článek
11.12.

Pardubický kraj bude mít své policejní ředitelství

Vicehejtman Roman Línek se v pondělí dopoledne sešel s ředitelem východočeské policejní správy Petrem Přibylem.

Společnost celý článek
31.1.

Hydraulická clona poběží v Transportě i letos

Clona je v provozu už od roku 2004 a Pardubický kraj stála nemalé prostředky.

Společnost celý článek
16.8.

Dávejte pozor na své věci

I přesto se s těmito případy neustále setkáváme.

Společnost celý článek
13.9.

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství.

„Máme připravenou studii revitalizace pro celé sídliště. Od roku 2012 marně žádáme o státní dotace, ani letos jsme na ně ale nedosáhli, proto jsme se dohodli s městem, že se do obnovy pustíme i bez státní podpory,“ řekl starosta městského obvodu Jaroslav Menšík.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting