Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

19.10.

Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

 Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.


Zjišťování porovnávací nabídky koncesní řízení o několik týdnů protáhlo, radnice ale zdržení nelituje. „Trval jsem na prověření veškerých možností proto, aby město jako řádný hospodář neinvestovalo zbytečné finanční prostředky do areálu, který jen letos navštívilo přes 58 tisíc lidí. Právě kvůli tomu jsem nechal vypracovat porovnávací nabídku městské společnosti PAP PARDUBICE, která rovněž provozuje areál vodních sportů, Aquacentrum Pardubice, a navíc jako obecně prospěšná společnost bez účelu dosažení zisku,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát. Upřesnil, že nabídková cena k porovnání byla od společnosti PAP PARDUBICE přesně o 147 tisíc korun ročně vyšší. „Vítězný dodavatel požaduje roční platbu za dostupnost ve výši 2 miliony 380 tisíc korun bez DPH, což je dokonce méně, než požadoval v minulých třech letech. Během sedmileté koncesní smlouvy s firmou P. Ministr, v.o.s. tak město ušetří celkem více než 5,5 milionu korun,“ sdělil primátor Martin Charvát, podle něhož se tak vysoké úspory podařilo dosáhnout i díky tomu, že nová koncesní smlouva již neobsahuje náklady na údržbu a opravu, které město v předchozích letech financovalo.


Areál koupaliště Cihelna zahrnuje letní plovárnu s atrakcemi, doprovodné sportovní aktivity a také autokemp, který byl v roce 2014 po modernizaci znovu otevřen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Elektrárna Opatovice doposud nezdůvodnila zvýšení cen tepla

Nutné je ale zdůraznit, že se do konečných cen nepromítne celý nárůst nákladů na nákup tepla. Tepelné hospodářství důrazně podtrhuje, že chce udržet svou pozici jedné z nejlevnějších energetických společností v České republice.

Společnost celý článek
19.8.

Falešný exekutor - JUDr. Marek Holeček

Uvedená osoba není soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení.

Společnost celý článek
10.7.

Zastavte výdaje za energie

Podle výzkumů přichází lidé v Evropské unii ročně o 270 miliard EUR vinou špatné energetické účinnosti budov.

Společnost celý článek
20.1.

Východočeské muzeum navštívilo loni 110 tisíc lidí

Muzeum zároveň propagaci zaměřilo na to, aby se lidé v celé republice dozvěděli o jedinečné národní kulturní památce Zámek Pardubice, což přispělo ke zvýšení renomé objektu jako turistické destinace. „A k tomu jsme pochopitelně přizpůsobili dramaturgii kulturního programu,“ upozorňuje ředitel.

Společnost celý článek
18.3.

Přijďte nás navštívit na Den vody

Celá akce proběhne v sobotu 22. března od 9 do 16 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka je v 15 hodin. Malé vodní elektrárny Spálov, Předměřice a Přelouč budou přístupné vždy od 9 do 15 hodin.

Společnost celý článek
25.10.

SKP-CENTRUM je partnerem „Karnevalu rozmanitosti“

Rovnost je cool! Tento název označuje projekt neziskové organizace Člověk v tísni, připravený k roku 2007.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting