Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

19.10.

Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

 Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.


Zjišťování porovnávací nabídky koncesní řízení o několik týdnů protáhlo, radnice ale zdržení nelituje. „Trval jsem na prověření veškerých možností proto, aby město jako řádný hospodář neinvestovalo zbytečné finanční prostředky do areálu, který jen letos navštívilo přes 58 tisíc lidí. Právě kvůli tomu jsem nechal vypracovat porovnávací nabídku městské společnosti PAP PARDUBICE, která rovněž provozuje areál vodních sportů, Aquacentrum Pardubice, a navíc jako obecně prospěšná společnost bez účelu dosažení zisku,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát. Upřesnil, že nabídková cena k porovnání byla od společnosti PAP PARDUBICE přesně o 147 tisíc korun ročně vyšší. „Vítězný dodavatel požaduje roční platbu za dostupnost ve výši 2 miliony 380 tisíc korun bez DPH, což je dokonce méně, než požadoval v minulých třech letech. Během sedmileté koncesní smlouvy s firmou P. Ministr, v.o.s. tak město ušetří celkem více než 5,5 milionu korun,“ sdělil primátor Martin Charvát, podle něhož se tak vysoké úspory podařilo dosáhnout i díky tomu, že nová koncesní smlouva již neobsahuje náklady na údržbu a opravu, které město v předchozích letech financovalo.


Areál koupaliště Cihelna zahrnuje letní plovárnu s atrakcemi, doprovodné sportovní aktivity a také autokemp, který byl v roce 2014 po modernizaci znovu otevřen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.5.

Chrudimská muzejní noc

Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících.

Společnost celý článek
10.7.

Letní kino musí ustoupit stavbařům

Letní kino zůstane v Tyršových sadech pravděpodobně do 19. července. Poté se bude muset stěhovat na louku vedle skateparku. Již se zde jednu sezonu promítalo, takže to mají organizátoři i diváci vyzkoušené. Nechceme lidem brát promítání pod letní oblohou, proto jsme předem připravili i tuto záložní variantu, se kterou provozovatel souhlasil.

Společnost celý článek
11.6.

K nápravě došlo po více než 40 letech

Hana Urbanová spolu s manželem v roce 1968 opustila svou vlast po vpádu pěti zemí Varšavské smlouvy do Československa.

Společnost celý článek
16.1.

Zajištění sanačních prací v roce 2009

Kraj ze zákona provádí sanační práce tam, kde není znám původce znečištění.

Společnost celý článek
7.9.

Do pardubické sokolovny se po dvou letech vrátí sportovci

Velkou proměnou prošly šatny v suterénu, z nichž zmizely původní příčky a vznikl otevřený prostor s turniketem, stovkami uzamykatelných šatních skříněk a převlékacími kabinkami.

Společnost celý článek
23.8.

Stavba roku – hlasování veřejnosti je srdeční záležitostí

„Porota soutěže složená z odborníků už v létě všechny stavby navštívila, každý člen si je obodoval a čeká nás závěrečné setkání, kde probereme poslední detaily před vyhlášením jednotlivých kategorií. To se uskuteční 19. září od 17,30 hodin v sále Jana Kašpara v Pardubicích,“ řekl předseda poroty, 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting