Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

19.10.

Koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

 Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.


Zjišťování porovnávací nabídky koncesní řízení o několik týdnů protáhlo, radnice ale zdržení nelituje. „Trval jsem na prověření veškerých možností proto, aby město jako řádný hospodář neinvestovalo zbytečné finanční prostředky do areálu, který jen letos navštívilo přes 58 tisíc lidí. Právě kvůli tomu jsem nechal vypracovat porovnávací nabídku městské společnosti PAP PARDUBICE, která rovněž provozuje areál vodních sportů, Aquacentrum Pardubice, a navíc jako obecně prospěšná společnost bez účelu dosažení zisku,“ vysvětlil primátor Pardubic Martin Charvát. Upřesnil, že nabídková cena k porovnání byla od společnosti PAP PARDUBICE přesně o 147 tisíc korun ročně vyšší. „Vítězný dodavatel požaduje roční platbu za dostupnost ve výši 2 miliony 380 tisíc korun bez DPH, což je dokonce méně, než požadoval v minulých třech letech. Během sedmileté koncesní smlouvy s firmou P. Ministr, v.o.s. tak město ušetří celkem více než 5,5 milionu korun,“ sdělil primátor Martin Charvát, podle něhož se tak vysoké úspory podařilo dosáhnout i díky tomu, že nová koncesní smlouva již neobsahuje náklady na údržbu a opravu, které město v předchozích letech financovalo.


Areál koupaliště Cihelna zahrnuje letní plovárnu s atrakcemi, doprovodné sportovní aktivity a také autokemp, který byl v roce 2014 po modernizaci znovu otevřen.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Modernizace Teplého ulice finišuje

Pro tranzit je objízdná trasa obousměrně vedena ze směru od Přelouče přes mimoúrovňovou křižovatku Závodiště po silnici I/37 směr Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města.

Společnost celý článek
4.9.

Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

V Automatických mlýnech tentokrát vystoupí český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a britský hráč na obří gongy Bear Love, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem, v rámci festivalu Město na Míru se zde objeví také americká kapela Residual Echoes společně s českými Please The Trees.

Společnost celý článek
4.7.

Město v loňském roce hospodařilo vyrovnaně

Příjmy města v loňském roce dosáhly výše 1,737 miliardy korun, výdaje pak činily 1,657 miliardy korun. Největší objem příjmů města tvořily daňové příjmy, které dosáhly částky 1,2 miliardy korun. Výdaje města směřovaly především do oblasti dopravy, a to ve výši 310 milionů korun, do oblasti bydlení ve výši 184 milionů korun a do oblasti školství ve výši 166 milionů korun.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice čeká rozsáhlá evakuace

Budou převezeni do evakuačního střediska v ČEZ aréně a odtud do míst nouzového ubytování ve školách Staňkova a Kotkova.

Společnost celý článek
25.2.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

Zdravotnické zařízení poskytlo strážníkům, kteří slouží, místnost ve vrátnici. Přestupky tak strážníci mohou řešit na místě.

Společnost celý článek
4.11.

Univerzita Pardubice se účastní evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2015

Tradičně se také Univerzita Pardubice účastní letos již VIII. ročníku doprovodného programu pod názvem Věda pro život. Na svůj stánek tak kromě informační studijní části zařadila i interaktivní stanoviště, kde se návštěvníci seznámí populárně-naučnou formou se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting