Kraj je otevřený požadavkům zdravotně postižených

9.12.

Kraj je otevřený požadavkům zdravotně postižených

- Pardubický kraj zpracoval již v pořadí třetí strategický dokument věnující se vyrovnávání příležitostí osob se zdravotním postižením, tentokrát na období 2016 až 2018. Jeho cílem je příznivě působit v těch oblastech života osob se zdravotním postižením, které má Pardubický kraj reálnou možnost ovlivnit. To jsou například osvěta, přístupnost staveb, dopravy a informací, dostupnost vzdělávání, zdraví a zdravotní péče, zaměstnávání osob se zdravotním postižením, dostupnost kulturních, sportovních, volnočasových a rekreačních aktivit a sociální péče.


„V Pardubickém kraji žije zhruba 50 000 občanů se zdravotním postižením. Tito lidé často ve společnosti narážejí na bariéry, které jim brání zapojit se plnohodnotně do života,“ uvedl Pavel Šotola, radní zodpovědný pro sociální péči a neziskový sektor a dodal: „Pardubický kraj si uvědomuje odpovědnost vůči nim, a proto se snažíme na jejich potřeby reagovat nejen v našich budovách, ale také v námi zřizovaných institucích. Například jsme umožnili bezbariérový přístup do většiny kanceláří a na odboru zdravotnictví jsme nainstalovali mobilní indukční smyčku umožňující zesílení zvukového signálu pro osoby s postižením sluchu. Jsme otevření i dalším požadavkům.“

Kraj se snaží průběžně odstraňovat stavební bariéry ve školách, v nichž se vzdělávají či se mají vzdělávat žáci se specifickými potřebami a podporuje odstraňování bariér ve veřejných budovách a dopravních stavbách. Aby na žádnou oblast nebylo zapomenuto, podílejí se na tvorbě plánu jednotlivé odbory Pardubického kraje, ale také Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje a další organizace působící ve prospěch osob se zdravotním postižením.

„Pardubický kraj se také snaží zlepšovat podmínky pro zaměstnání osob se zdravotním postižením. Jako jediný kraj finančně podporuje vznik a rozvoj sociálních podniků, kde mohou tito lidé najít pracovní uplatnění. Zároveň také podporuje neziskové organizace, které připravují handicapované na práci a pomáhají jim přímo v pracovní činností,“ dodal Pavel Šotola.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.1.

Léčba ran vyžaduje multioborovou spolupráci, upozornil primář Bureš

éčba ran není jen jeden obor. Je to multioborová záležitost. Je to taková mozaika, v níž se objevuje mnoho věcí. Když vše postupně skládáte jako kamínky, má nemocný šanci na hojení. Péče o pacienta není jen o lokálních obvazech nebo o lokálních krytích, je to o celkovém přístupu, celkovém zhodnocení a celkové léčbě. Prostě na to musí být tým lékařů a sester. Myslet si, že to zvládne jeden lékař nebo jedna sestra, je nesmysl.

Společnost celý článek
31.1.

Pardubice mají jen 85 tisíc obyvatel Zdroj: https://pardubicky.denik.cz/z-regionu/pardubice-maji-jen-85-tisic-obyvatel-20190131.html

Hejtman Martin Netolický jednal s děkanem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Josefem Hynkem o možnosti zajistit pro dva vybrané studenty ze Zakarpatské oblasti na Ukrajině bezplatné studium vybraných oborů. Mohlo by se tak jednat o další rozšíření spolupráce kraje s jeho partnerským regionem, který byl součástí prvorepublikového Československa. Vybraní studenti by měli nastoupit od příštího akademického roku.

Společnost celý článek
31.12.

Rok 2009 očima primátora Pardubic Jaroslava Demla

Projekt rekonstrukce a dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná je prakticky hotov.

Společnost celý článek
10.6.

Radní schvalovali dotace ve výši 1,37 milionů

Restaurátoři nyní musí zachránit historicky hodnotné části fasády včetně fragmentů erbů a renesančních sgrafitových psaníček.

Společnost celý článek
28.11.

Kam s dosloužilým elektrospotřebičem? Do E-boxu

Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Společnost celý článek
13.7.

Léto patří Pardubickým tahounům

Prázdniny jsou v plném proudu a Pardubice nabídnou občanům města i jeho návštěvníkům znovu pětici skvělých akcí, které patří k Pardubickým tahounům - akcím s letitou tradicí, zvučným jménem, vysokou návštěvností, skvělou atmosférou… Pět letních tahounů představují jejich pořadatelé. Užijte si léto!

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting