Kraj je připraven pomoci Trhové Kamenici s budováním kanalizace

25.1.

Kraj je připraven pomoci Trhové Kamenici s budováním kanalizace

Poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického v rámci středečního výjezdu po regionu Skutečska a Hlinecka byl městys Trhová Kamenice. Se starostkou Ivou Dostálovou řešil zimní údržbu silnic, dotace pro dobrovolné hasiče, plán obce na vybudování kanalizace, jejíž cena se pohybuje na částce mírně přesahující 100 milionů korun bez daně či dotace v oblasti kultury a památkové péče.
„V rámci letošní zimy eviduje městys problémy s údržbou silnice I/37, kterou pro stát zajišťují soukromé společnosti. Problematický je především kopec na Rohozné. Co se týká silnic nižších tříd, které udržují naši krajští silničáři, tak zde obdobné problémy nejsou. Budu chtít jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic, aby se soukromé společnosti na některé krizové úseky zaměřily,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který další podněty získal v minulém týdnu v rámci jednání se starosty na Letohradsku. Druhým tématem jednání byl záměr městyse vybudovat kanalizaci, avšak připravený projekt je nastaven na částce přesahující 100 milionů korun bez daně. „Pro tyto případy máme jako kraj připravený dotační titul, přičemž můžeme podpořit městys částkou maximálně dvakrát čtyři miliony korun. Zároveň můžeme obci metodicky pomoci v rámci majetkoprávního řešení, která se nám v poslední době v rámci našich projektů podařilo urychlit,“ řekl hejtman Netolický, který starostku zároveň informoval o připravované modernizaci silnice II/337 z Trhové Kamenice do Ronova nad Doubravou v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Stejně jako v dalších obcích je společným tématem jednání hejtmana podpora dobrovolných hasičů. „V souvislosti s požadavky dobrovolných hasičů připravujeme změny v rámci podpory dobrovolných hasičů, protože bychom nově chtěli podpořit nákup výstroje, která v kompletní sestavě vyjde přibližně na 40 tisíc korun na jednoho hasiče. Předpokládáme, že spoluúčast kraje na jednoho žadatele by byla 50 procent,“ sdělil hejtman Netolický, který zmínil také ostatní hasičské dotační tituly.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Rytířský sál Zámku Pardubice opět po roce patřil profesionálním hasičům

Ocenění příslušníci převzali z rukou ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničky a náměstka hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromíra Duška.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci ze Základní školy Pardubice - Spořilov přichystali cirkusové představení a cirkusový časopis pro děti v Pardubické nemocnici.

Díky mezinárodní spolupráci a online komunikaci přes internet tedy vznikl i časopis, který shrnuje veškeré aktivity dětí v rámci tohoto projektu. Obsahuje křížovky, kvízy, obrázky, vystřihovánky a mnoho dalšího s cirkusovou tématikou. Přispěli do něho žáci ze všech deseti zúčastněných českých a slovenských škol.

Společnost celý článek
7.10.

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.

Společnost celý článek
17.10.

Pardubice mají unikátní fitness klub

Klub našel útočiště v areálu Basketbalového klubu Pardubice na Dukle. „Je plně bezbariérový. Co se vybavení týče, nechybí tu nic, co k posilovně neodmyslitelně patří.

Společnost celý článek
20.10.

Při další akci Blue 24 zkontrolovali inspektoři ČIŽP 150 sběren, téměř s polovinou z nich zahájí správní řízení

Naopak zákaz úhrady v hotovosti při výkupu odpadů stanovený zákonem od 1. října letošního roku, sběrny dodržovaly. „Opakovaná a intenzivní kontrolní činnost pomáhá snížit protiprávní jednání v oblasti sběru a výkupu kovů,“ dodal Geuss.

Společnost celý článek
26.8.

Pardubicemi znějí nové bartolomějské zvony

Do věže se po dlouhých letech vrátily zvony, které byly zničeny během válečných let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting