Kraj nevylučuje soudní spor

5.2.

Kraj nevylučuje soudní spor

Kraj nevylučuje soudní spor

Ministerstvo vnitra ČR zahájilo s Pardubickým krajem správní řízení, které se týká  úhrady regulačních poplatků občanům formou darovacích smluv. Oznámení obdržel hejtman Radko Martínek elektronickou poštou ve středu odpoledne 3. února 2010.   Hejtman vzal na vědomí postup ministerstva, ale soudní spor v rámci obhajoby práva na samosprávu nevyloučil.        "Než zaujmeme stanovisko, dokumenty pečlivě prostudujeme,“ reagoval Radko Martínek na zahájení správního řízení. Kraj je přesvědčen, že poskytování darů z krajského rozpočtu je v jeho pravomoci a že proto  postupuje v souladu se zákonem o krajích. Kraj se proto neztotožňuje s názorem ministerstva vnitra, že došlo k překročení mezí jeho samostatné působnosti.       „Aniž bychom předjímali výsledek,“ bude v  rámci řízení využito všech možností  k tomu, abychom  dokázali, že kraj postupuje v souladu se zákonem o krajích a že k zásahu státu do samostatné působnosti kraje tak nebyl a není žádný důvod,“ uvedl vedoucí právního odboru Krajského úřadu Pardubického kraje Miroslav Mocek

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Roman Línek se stal dědečkem. Má vnučku Sofii

První vnučka na chvíli vytrhla Romana Línka z předvolebního shonu.

Společnost celý článek
6.1.

V Poličce se vrací do pravěku

„ Dále si pak do rukou mohou vzít repliky zbraní a nástrojů, které lidé používali při lovu, výrobě předmětů nebo vaření. Jedná se o kopie pravěké keramiky, kamenné, bronzové a železné sekery, nože, kamenný srp, bronzový meč, velkomoravský štít atd. Výstava je celá interaktivní. Malí i velcí se mohou vžít do role našich předků a vyzkoušet si keltský šat, drcení obilí, tkaní na vertikálním stavu nebo se podepsat či napsat vzkaz staroslověnským písmem – hlaholicí,“ dodává.

Společnost celý článek
12.10.

Festival zdraví, krásy a pohybu již po třetí v Pardubicích

Na festivalu se představí několik desítek vystavovatelů, kteří reprezentují zdravý životní styl a péči o tělo. Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí aktivně žít a zajímají se o novinky a trendy v této oblasti.

Společnost celý článek
17.12.

Vojtěch se vrátil do štítu pardubické radnice

V červnu letošního roku jí upadla ruka a protože revize ukázala, že trny, držící sochu na malé plošině, jsou zrezivělé.

Společnost celý článek
8.2.

Quality Certification Pardubice

Cílem tohoto projektu je snaha o celkové zkvalitnění služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu ve městě a jeho okolí.

Společnost celý článek
18.12.

Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky

Slavnostním předáním cen vyvrcholilo 4. BasketMalování, projekt Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice pro dětské pacienty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting