Kraj ocenil mladé olympioniky

12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

Mnozí z nich sní o velké olympiádě, na které budou reprezentovat Českou republiku. Prozatím však vzorně reprezentovali Pardubický kraj na Hrách letní a zimní olympiády mládeže. Dnes byli za své výkony mladí sportovci ocenění hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a radním pro sport René Živným.

„Jsem přesvědčený, že se mezi vámi nachází pokračovatelé Ondřeje Moravce, Gabriely Soukalové nebo dalších úspěšných českých sportovců, z nichž celá řada přímo pochází z našeho kraje nebo na něj má dlouhodobé vazby,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také vyzval mladé sportovce, aby u sportu zůstali i nadále. „Pokud se v budoucnu nebudete sportem živit, tak na něj určitě nezanevřete, protože je důležité se celý život udržovat v pohybu, i když jen pro radost,“ řekl mladým sportovcům hejtman Netolický.

Radní René Živný připomněl úspěšnou kandidaturu kraje na zimní hry v roce 2018. „Věřím, že připravíme kvalitní zimní olympiádu, na kterou budou její účastnící dlouho vzpomínat, a že celá řada cenných kovů zůstane v našem kraji,“ řekl radní Živný, který také neopomenul zmínit nárůst krajské finanční podpory sportu. „V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.10.

Ptejte se vicehejtmana!

Ve středu 24. října 2007 bude vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek odpovídat na dotazy veřejnosti.

Společnost celý článek
3.10.

Přijímací zkoušky se osvědčily

Pozitivně reagují na zavedení přijímacích zkoušek také učitelé ze základních škol. Žáci jsou více motivování k učení, zlepšila se jejich kázeň i pozice pedagogů,“ shrnuje výsledky náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
22.6.

Návštěva premiéra a členů vlády v Pardubickém kraji se nesla v přátelském duchu a byla věcná

Setkání u národní kulturní památky Larischovy vily, která v současnosti chátrá, začalo pietním aktem, kdy Andrej Babiš a Martin Netolický uctili památku dětí, které zde byly v období heydrichiády drženy s rodiči a posléze odvezeny a usmrceny.

Společnost celý článek
28.3.

Setkání zástupců turistických oblastí Pardubického kraje

Miroslav Stejskal vyjádřil uspokojení nad tím, že mezi jednotlivými turistickými oblastmi kraje funguje účinná spolupráce.

Společnost celý článek
16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting