Kraj ocenil mladé olympioniky

12.5.

Kraj ocenil mladé olympioniky

Mnozí z nich sní o velké olympiádě, na které budou reprezentovat Českou republiku. Prozatím však vzorně reprezentovali Pardubický kraj na Hrách letní a zimní olympiády mládeže. Dnes byli za své výkony mladí sportovci ocenění hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a radním pro sport René Živným.

„Jsem přesvědčený, že se mezi vámi nachází pokračovatelé Ondřeje Moravce, Gabriely Soukalové nebo dalších úspěšných českých sportovců, z nichž celá řada přímo pochází z našeho kraje nebo na něj má dlouhodobé vazby,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také vyzval mladé sportovce, aby u sportu zůstali i nadále. „Pokud se v budoucnu nebudete sportem živit, tak na něj určitě nezanevřete, protože je důležité se celý život udržovat v pohybu, i když jen pro radost,“ řekl mladým sportovcům hejtman Netolický.

Radní René Živný připomněl úspěšnou kandidaturu kraje na zimní hry v roce 2018. „Věřím, že připravíme kvalitní zimní olympiádu, na kterou budou její účastnící dlouho vzpomínat, a že celá řada cenných kovů zůstane v našem kraji,“ řekl radní Živný, který také neopomenul zmínit nárůst krajské finanční podpory sportu. „V současné době rozdělujeme trojnásobek financí pro sportovní kluby a svazy, což zcela jistě také ke kvalitní přípravě mladých sportovců velmi napomáhá,“ sdělil radní Živný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

Hejtman si vyslechl starosti starostů na Orlickoústecku

Se starosty také hovořil o dopravě, o aktuální situaci v přípravě a výstavbě rychlostní komunikace R35.

Společnost celý článek
9.12.

Nebezpečný střelec ve škole

Tyto dvě hlídky společně vstoupily do budovy. Postupně se na místo sjely další hlídky z okolí – OOP Třemošnice, OOP Chrudim, OOP Heřmanův Městec a OOP Polička. Tyto hlídky postupně takticky „pročišťovaly budovu“. Ozbrojeného pachatele se podařilo eliminovat kolegům z Hlinska. Po provedeném zákroku následovalo taktické obsazení budovy a evakuace zraněných osob.

Společnost celý článek
9.11.

Petice občanů obce Chornice

Obyvatelé obce Chornice na Svitavsku se obrátili na Pardubický kraj s peticí

Společnost celý článek
27.1.

Zranění hejtmana vyžaduje dlouhodobé léčení

"Pokud mi to zdravotní stav dovoluje, snažím se pracovat i na lůžku,“ vzkazuje hejtman z nemocnice.

Společnost celý článek
8.12.

Rekreační chatu v Seči pohltily plameny

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.46 hodin a zcela ho zlikvidovali v 21.55 hodin. Uvnitř objektu hasiči nalezli tři tlakové lahve. Hasiči nejen, že likvidovali plameny, které zasáhly chatu, ale ochránit museli i sousední chatu, která se nacházela v těsné blízkosti – pouhé dva metry od hořícího objektu.

Společnost celý článek
10.4.

Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička

K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting