Kraj poděkoval starostům obcí

16.9.

Kraj poděkoval starostům obcí

Kraj poděkoval starostům obcí

Rada Pardubického kraje včera poděkovala starostům měst a obcí za spolupráci. V pardubickém Domě hudby, kde se setkání na závěr volebního období komunálních politiků uskutečnilo, hejtman Radko Martínek připomenul nejdůležitější okamžiky v uplynulých čtyřech letech. Minutou ticha si pak účastníci připomenuli památku kolegů a starostů.   „Čas v zastupitelských sborech uplynul jako voda. Pracovali jste od pondělí do neděle a od neděle do pondělí. Kdo nezažil tuto řeholi, tak nepochopí,“ poděkoval hejtman Radko Martínek všem starostům ze jejich obětavou práci pro blaho obcí v celém kraji. Ohlédnutí za tím vším, co přinesly čtyři roky spolupráce krajské a místní samosprávy, poté zhodnotil hejtman.     Příležitost využil i radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil k tomu, aby představil soutěž Regionální potravina, která se letos konala v Pardubickém kraji poprvé. Mlsy z regionu pak starostové ochutnávali ve foyer Domu hudby.   Na území Pardubického kraje leží celkem 451 obcí, přičemž setkání se zúčastnilo 258 představitelů obecní samosprávy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.11.

Tip na zdravou svačinu z Pardubic

Korespondenční kolo soutěže Svačina roku s Rio Mare skončilo. Odborná porota teď vybere do 27. listopadu z více než 120 přihlášených receptů 15 finalistů. Nejlepší kuchaři a kuchařky postoupí do finálového kola, které se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Holešovicích.

Společnost celý článek
27.10.

Dukla, Višňovka: plán rozvoje budou mít do konce roku

Nyní jsme vyhlásili druhou výzvu, v níž mohou lidé do 3. listopadu 2008 do 17. hodiny buď přihlašovat nové projekty.

Společnost celý článek
14.3.

Šance pardubického přednádraží po návštěvě Švýcarů vzrostly

Definitivní rozhodnutí o tom, zda Pardubice dotaci ze Švýcarských fondů získají, padne do konce května.

Společnost celý článek
7.10.

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.

Společnost celý článek
4.12.

Hamletem bude v Pardubicích Josef Pejchal

Inscenace prvního kvarta, neboli „krátkého“ Hamleta je v Čechách naprosto ojedinělá.

Společnost celý článek
20.4.

Nové stromy z jarní výsadby již rostou, na podzim přibydou v Hradci Králové stovky dalších

Největší počet nových stromů bylo zasazeno na Smetanově a Tylově nábřeží, další mladé stromy stojí na Orlickém nábřeží a v Šimkových sadech. „Na Slezském Předměstí byla ve spolupráci s komisí místní samosprávy umístěna nová vrba v rámci celkových úprav travnaté plochy před hotelem Alessandria,“ doplnil Jeřábek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting