Kraj poděkoval starostům obcí

16.9.

Kraj poděkoval starostům obcí

Kraj poděkoval starostům obcí

Rada Pardubického kraje včera poděkovala starostům měst a obcí za spolupráci. V pardubickém Domě hudby, kde se setkání na závěr volebního období komunálních politiků uskutečnilo, hejtman Radko Martínek připomenul nejdůležitější okamžiky v uplynulých čtyřech letech. Minutou ticha si pak účastníci připomenuli památku kolegů a starostů.   „Čas v zastupitelských sborech uplynul jako voda. Pracovali jste od pondělí do neděle a od neděle do pondělí. Kdo nezažil tuto řeholi, tak nepochopí,“ poděkoval hejtman Radko Martínek všem starostům ze jejich obětavou práci pro blaho obcí v celém kraji. Ohlédnutí za tím vším, co přinesly čtyři roky spolupráce krajské a místní samosprávy, poté zhodnotil hejtman.     Příležitost využil i radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil k tomu, aby představil soutěž Regionální potravina, která se letos konala v Pardubickém kraji poprvé. Mlsy z regionu pak starostové ochutnávali ve foyer Domu hudby.   Na území Pardubického kraje leží celkem 451 obcí, přičemž setkání se zúčastnilo 258 představitelů obecní samosprávy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Svitavami zněla hesla i projevy

Tato skupina pak vyrazila do ulic města, kde provolávala hesla. To vše za doprovodu několika desítek policistů, psovodů, antikonfliktního týmu, a nevyjímaje pořádkových jednotek z Pardubického, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje.

Společnost celý článek
26.5.

Edit my dreams, cut and piece my memories...

Osobní fotografie, útržky deníků, nalezené předměty vypovídají něco o minulosti, vzpomínkách a zapomenutých událostech.

Společnost celý článek
15.6.

Lughnasad, mezinárodní festival keltské kultury v Nasavrkách se blíží

Stopy Keltů je možné nalézt po celé Evropě a Česko není výjimkou. Jeden z hlavních keltských svátků se jmenuje Lughnasad, neboli svátek sklizně a plodnosti. Poslední červencový víkend, tedy 27. - 28. 7. 2018, je možné společně s Kelty oslavit Lughnasad v Zemi Keltů. Hudba, tanec, jídlo, dobové řemesla, zábava pro děti i dospělé, přednášky o historii i workshopy, to všechno se vejde do dvoudenního programu, který je pro návštěvníky přichystán.

Společnost celý článek
31.7.

Pardubické děti se o prázdninách nudit nemusí

Některá hřiště jsou o prázdninách otevřena pouze v pracovní dny, řada jich má však celotýdenní provoz až do večerních hodin. „Kdo si chce v Pardubicích zasportovat, tak má v nabídce k dispozici víceúčelová hřiště, atletické sektory, hřiště a kurty pro různé sporty, od volejbalu, přes fotbal či bendy hokej, až po basketbal či tenis. Máme hřiště i s lezeckou stěnou a na petangue. U základní školy na Dubině, kde před nedávnem vznikla i in-line dráha, najdou občané i půjčovnu sportovních potřeb,“ informuje o nabídce náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
14.5.

Pohár hejtmana vybojoval mladý hasič ze Zderazi

Dobrovolní hasiči patří k nejdůležitějším složkám v každé obci, proto Pardubický kraj hasičům vychází vstříc.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting