Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

17.2.

Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

Euroregion Glacensis je dobrovolným zájmovým sdružením podporujícím aktivity v oblasti česko-polské přeshraniční spolupráce. Jelikož vedení Pardubického kraje dlouhodobě a cíleně usiluje nejen o kvantitativní, ale zejména kvalitativní úroveň navrhovaných projektů, především v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit, rozhodlo se aktuálně dát zelenou například akci Velké talenty na malé scéně. V praxi to znamená nejen výuku partnerského jazyka, ale rovněž vydání CD slovníku či vybavení jazykové učebny na gymnáziu a základní škole v Králíkách.       Členové řídícího výboru Euroregionu, který zasedal v polovině ledna v Mezilesí, podpořili i projekt Střední školy cestovního ruchu v Chocni s názvem Služby cestovního ruchu v česko-polském příhraničí mladýma očima. Projekt bude zahrnovat úvodní i závěrečnou konferenci projektu, společný výstup na Kralický Sněžník i další turisticko-poznávací aktivity. Hlavní náplní však budou především gastronomické akce, kdy v Chocni budou školáci vařit polskou kuchyni a v Kudowa Zdroji Poláci kuchyni českou. Z této společné akce vznikne regionální minikuchařka Gastronomie v česko-polském příhraničí.       Díky projektům vznikne  dokumentární film o životě v příhraničí, který připravuje město Ústí nad Orlicí. A konečně to budou sportovní a kulturní akce, například Vzájemně se poznáváme pod patronací města Holic, kdy se do Polska vypraví basketbalový tým dětí, hasiči či mažoretky, kteří pak pozvou polské přátele na podobný podnik k nám. Pardubičtí zase připravují Mezinárodní přeshraniční pohár v triatlonu a duatlonu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.5.

Děti v přilbách nejezdí!!!

Zarážející je, že většina z nich ochrannou přilbu vlastní, jen ji prostě nechce nosit!

Společnost celý článek
6.8.

Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

Akademický malíř Jan Jüngling je zkušeným pedagogem na uměleckých školách v Praze

Společnost celý článek
15.4.

Pardubickému kraji ve sběru baterií vévodí školy – k recyklaci jich v roce 2015 odevzdaly 10,7 tun

V přepočtu na obyvatele každý z Pardubického kraje vytřídil 66 gramů baterií, to jsou 2,6 AA tužkové baterie.

Společnost celý článek
28.11.

Za Domem hudby by mohl vyrůst parkovací dům

Na Krajském úřadu Pardubického kraje se minulý týden sešli zástupci města, kraje a jimi zřizovaných institucí, které sídlí v Domě hudby a nejbližším okolí.

Společnost celý článek
3.1.

První občánek se narodil půl hodiny po silvestrovské půlnoci

Obdarovávání prvních dětí narozených v kraji je na hejtmanství tradicí od samotného vzniku Pardubického kraje.

Společnost celý článek
14.11.

Zákazníci obchodů Albert darovali v rámci Národní potravinové sbírky téměř 42 tun potravin a drogerie

Organizátorem Národní potravinové sbírky je platforma Byznys pro společnost. Akce se v Česku konala poprvé v roce 2013 a obchody Albert se zapojily již v prvním ročníku. Od té doby se charitativní akce dostala do povědomí veřejnosti, která jejím prostřednictvím každoročně daruje jídlo a drogistické zboží lidem, kteří ho mají nedostatek. Díky Národní potravinové sbírce je cesta potravin od dárce k příjemci velmi krátká, zákazníci tak nakoupením zboží dostanou příležitost pomoci někomu ze svého regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting