Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

17.2.

Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

Euroregion Glacensis je dobrovolným zájmovým sdružením podporujícím aktivity v oblasti česko-polské přeshraniční spolupráce. Jelikož vedení Pardubického kraje dlouhodobě a cíleně usiluje nejen o kvantitativní, ale zejména kvalitativní úroveň navrhovaných projektů, především v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit, rozhodlo se aktuálně dát zelenou například akci Velké talenty na malé scéně. V praxi to znamená nejen výuku partnerského jazyka, ale rovněž vydání CD slovníku či vybavení jazykové učebny na gymnáziu a základní škole v Králíkách.       Členové řídícího výboru Euroregionu, který zasedal v polovině ledna v Mezilesí, podpořili i projekt Střední školy cestovního ruchu v Chocni s názvem Služby cestovního ruchu v česko-polském příhraničí mladýma očima. Projekt bude zahrnovat úvodní i závěrečnou konferenci projektu, společný výstup na Kralický Sněžník i další turisticko-poznávací aktivity. Hlavní náplní však budou především gastronomické akce, kdy v Chocni budou školáci vařit polskou kuchyni a v Kudowa Zdroji Poláci kuchyni českou. Z této společné akce vznikne regionální minikuchařka Gastronomie v česko-polském příhraničí.       Díky projektům vznikne  dokumentární film o životě v příhraničí, který připravuje město Ústí nad Orlicí. A konečně to budou sportovní a kulturní akce, například Vzájemně se poznáváme pod patronací města Holic, kdy se do Polska vypraví basketbalový tým dětí, hasiči či mažoretky, kteří pak pozvou polské přátele na podobný podnik k nám. Pardubičtí zase připravují Mezinárodní přeshraniční pohár v triatlonu a duatlonu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Festival Svojšice zveřejnil kompletní letošní line-up

Festival Svojšice 2017 Termín festivalu: pátek 16. června 2017 Místo konání: letní areál Svojšice u Pardubic

Společnost celý článek
30.9.

Línek: Informace mohou cestu do Bruselu zkrátit

Línek přidal několik kilometrů na rotopedu měřícím trasu do sídla evropských institucí.

Společnost celý článek
3.10.

V AFI Paláci se Den seniorů vydařil

Obdivuji všechny aktivní seniory a dnešní odpoledne je jen malým poděkováním všem, kteří předávají své zkušenosti dalším generacím.

Společnost celý článek
21.9.

Zemědělství schází koncepce

Předseda Asociace ČR Michal Hašek informoval o obnoveném programu školního mléka a značce kvality Regioklasa.

Společnost celý článek
15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
11.5.

Budova bývalého okresu patří nyní kraji

Přepokládáme, že do jednoho místa soustředíme krajské organizace, abychom ušetřili peníze za pronájmy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting