Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

17.2.

Kraj podpoří další přeshraniční spolupráci

Euroregion Glacensis je dobrovolným zájmovým sdružením podporujícím aktivity v oblasti česko-polské přeshraniční spolupráce. Jelikož vedení Pardubického kraje dlouhodobě a cíleně usiluje nejen o kvantitativní, ale zejména kvalitativní úroveň navrhovaných projektů, především v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit, rozhodlo se aktuálně dát zelenou například akci Velké talenty na malé scéně. V praxi to znamená nejen výuku partnerského jazyka, ale rovněž vydání CD slovníku či vybavení jazykové učebny na gymnáziu a základní škole v Králíkách.       Členové řídícího výboru Euroregionu, který zasedal v polovině ledna v Mezilesí, podpořili i projekt Střední školy cestovního ruchu v Chocni s názvem Služby cestovního ruchu v česko-polském příhraničí mladýma očima. Projekt bude zahrnovat úvodní i závěrečnou konferenci projektu, společný výstup na Kralický Sněžník i další turisticko-poznávací aktivity. Hlavní náplní však budou především gastronomické akce, kdy v Chocni budou školáci vařit polskou kuchyni a v Kudowa Zdroji Poláci kuchyni českou. Z této společné akce vznikne regionální minikuchařka Gastronomie v česko-polském příhraničí.       Díky projektům vznikne  dokumentární film o životě v příhraničí, který připravuje město Ústí nad Orlicí. A konečně to budou sportovní a kulturní akce, například Vzájemně se poznáváme pod patronací města Holic, kdy se do Polska vypraví basketbalový tým dětí, hasiči či mažoretky, kteří pak pozvou polské přátele na podobný podnik k nám. Pardubičtí zase připravují Mezinárodní přeshraniční pohár v triatlonu a duatlonu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.6.

Na Aviatickou pouť stylově

„Jednosměrná letenka zahrnuje přílet vrtulníků z letiště v Pardubicích k obchodnímu centru pro cestující v dohodnutém čase a let s cestujícími na Aviatickou pouť. Ve zpáteční letence jsou zahrnuty oba uvedené lety

Společnost celý článek
10.3.

Hradec se chystá na oslavy Evropského dne mozku

Pro návštěvníky jsou připraveny dva bloky přednášek a praktické ukázky metod, technik a přístrojů na trénink mozku. „Celý program začne v 15:30 přednáškou Tomáše Zdechovského, mentálního kouče z neurolaboratoře Commservis.com, na téma tréninku a rozvoje mozku.

Společnost celý článek
18.3.

Za čištění ohněm budou padat pokuty

Konečně, koho by napadlo, že tato „metoda“ zahradnické práce může vést k nejtragičtějším koncům.

Společnost celý článek
15.9.

Hravé odpoledne na farmě – ukazujeme dětem život zvířat

„Díky řadě neziskových organizací a dobrovolníků byl i v letošním roce připraven velmi zajímavý program tradičního Hravého odpoledne na farmě, který zároveň umožnil rodinám společné trávení volného času. To potvrdila i velká účast rodin s dětmi, které neodradilo ani proměnlivé počasí“, přiblížil průběh akce Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Společnost celý článek
27.9.

SKP-CENTRUM, o.p.s., se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

Hlasovat pro náš projekt mohou zákazníci v prodejnách v Pardubicích (Palackého třída, Poděbradská a J. Zajíce), Chrudimi a Holicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting