Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

22.8.

Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

Cyklostezku mechu a perníku mezi krajskými městy se rozhodli znovu vzkřísit představitelé Pardubic a Hradce Králové spolu s dotčenými obcemi. V cyklistickém je podpořili i představitelé Pardubického kraje, náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal, doprovodil je i vedoucí odboru strategického rozvoje a evropských fondů Pavel Kalivoda. „Už v minulém volebním období se Pardubický kraj podílel na přípravách této cyklostezky a investoval do vypracování projektu na 350 tisíc korun,“ uvádí Roman Línek. „Také při stavbě protipovodňových valů podél Labe jsme se domluvili na tom, že budou uzpůsobeny pro vybudování cyklostezky a to se také podařilo, i když zatím jen do Brozan a Rábů,“ dodává. Vzhledem k tomu, že cyklostezky jsou místními komunikacemi, budují je města a obce, v posledních letech zejména za využití evropských fondů nebo grantů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pardubický kraj si je vědom důležitosti cykloturistiky pro cestovní ruch v kraji, a proto ji v rámci svých možností podporuje. „V uplynulých týdnech jsme se podíleli na koncepci cykloturistiky v oblasti Orlické hory a Podorlicko, spolupracujeme s Czechtourismem na portálu Česko jede a také prostřednictvím grantů pomáháme s vybavením cyklostezek odpočívadly, značením a další infrastrukturou“ uvedl konkrétní příklady radní Miroslav Stejskal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
20.9.

Úspěch krajských paralympioniků v Belfastu

Závodí v disciplíně zvané boccia, což je paraolympijský sport podobný hře petanque, který se odehrává v tělocvičně.

Společnost celý článek
14.6.

Sběr bioodpadu vstupuje v Pardubicích do „desítkového“ roku.

Za zapůjčení a výsyp jedné nádoby platí uživatelé 300 korun ročně, zbývající část nákladů, zhruba dvě třetiny, hradí město. Bonusem za podíl na péči o životní prostředí je pro každého účastníka 50 kilogramů kompostu, které si může bezplatně odebrat v kompostárně.

Společnost celý článek
9.5.

Jaky nad východní frontou

„Do pozemních ukázek se zapojí několik desítek příznivci vojenské historie, kteří se v dobových uniformách a s patřičnou výzbrojí představí nejen v hlavní scéně z východní fronty, ale i v dalších ukázkách. Letos se opět zúčastní i členové zahraničních klubů, protože loňská premiérová účast přátel z Polska je nadchla natolik, že do Pardubic velice rádi opět přijedou. Součástí scény opět bude i oblíbené závěrečné defilé všech zúčastněných před diváky,“ přibližuje divácky oblíbené velkoprostorové scény Milan Vinš z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
7.6.

Certifikát dostalo 9 výrobků, právo užívat logo 26 pochoutek

Potraviny jsou vyrobeny z českých produktů od českých zemědělců.

Společnost celý článek
24.5.

Britské legendy na pardubické obloze

Nebudou mezi nimi chybět britské druhoválečné legendy Spitfire a Tiger Moth.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting