Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

22.8.

Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

Kraj podpoří hledání externích zdrojů na cyklostezku

Cyklostezku mechu a perníku mezi krajskými městy se rozhodli znovu vzkřísit představitelé Pardubic a Hradce Králové spolu s dotčenými obcemi. V cyklistickém je podpořili i představitelé Pardubického kraje, náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal, doprovodil je i vedoucí odboru strategického rozvoje a evropských fondů Pavel Kalivoda. „Už v minulém volebním období se Pardubický kraj podílel na přípravách této cyklostezky a investoval do vypracování projektu na 350 tisíc korun,“ uvádí Roman Línek. „Také při stavbě protipovodňových valů podél Labe jsme se domluvili na tom, že budou uzpůsobeny pro vybudování cyklostezky a to se také podařilo, i když zatím jen do Brozan a Rábů,“ dodává. Vzhledem k tomu, že cyklostezky jsou místními komunikacemi, budují je města a obce, v posledních letech zejména za využití evropských fondů nebo grantů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pardubický kraj si je vědom důležitosti cykloturistiky pro cestovní ruch v kraji, a proto ji v rámci svých možností podporuje. „V uplynulých týdnech jsme se podíleli na koncepci cykloturistiky v oblasti Orlické hory a Podorlicko, spolupracujeme s Czechtourismem na portálu Česko jede a také prostřednictvím grantů pomáháme s vybavením cyklostezek odpočívadly, značením a další infrastrukturou“ uvedl konkrétní příklady radní Miroslav Stejskal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.8.

Dopadli ho na zemi

Pokud se muži vina u soudu prokáže, hrozí mu za jeho nezákonné jednání trest odnětí svobody až na tři roky.

Společnost celý článek
23.5.

Studenti z Pardubic postavili vodní přehradní nádrž z vlnité lepenky

Studenti Střední průmyslové školy stavební z Pardubic postavili do 13. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky návrh Vodní nádrže NADĚJE.

Společnost celý článek
15.3.

Poslední možnost přihlásit se k bakalářskému studiu

Nárok na stipendium vzniká v okamžiku splnění určitých, přesně daných podmínek pro udělení stipendia.

Společnost celý článek
7.2.

V Keseníkách přibývá vážných úrazů

Horští záchranáři ihned začali se základním ošetřením a stav zraněného seniora konzultovali s dispečinkem linky 155. „Bylo jasné, že musí přiletět vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. Muže jsme tedy stabilizovali a připravili k transportu na heliport u stanice HS,“ popsal situaci Miroslav Černý.

Společnost celý článek
7.9.

Byl vysvěcen zvon pro Velkou pardubickou

Biskup Kajnek ve své přímluvě připomenul světce v sedlech a patrony koní a jejich chovatelů.

Společnost celý článek
14.12.

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště.

Zájemci o zakázku mají na podání nabídek zhruba dva měsíce. „Pokud vše půjde tak jak má, stavba by mohla začít zhruba v polovině roku, hotová by měla být za 16 měsíců,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu společnosti zajišťující provoz pardubického civilního letiště. Do roku 2018 by tak pardubické letiště mělo vstoupit s novým terminálem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting