Kraj podpořil 6 prezentačních akcí 135 tisíci korunami

13.6.

Kraj podpořil 6 prezentačních akcí 135 tisíci korunami

Kraj podpořil 6 prezentačních akcí 135 tisíci korunami

Téměř pravidelně se na programu jednání Rady Pardubického kraje objevuje podpora takzvaných prezentačních akcí. Radní tyto akce podporují poskytnutím záštity a také finančních prostředků. Tentokrát rada takto podpořila šest akcí v celkové výši 135 tisíc korun. „Nemáme vůli ani finanční prostředky podpořit vše o co jsou hejtman nebo rada požádáni. Podporujeme především akce krajského významu, které dobře prezentují kraj či pomáhají potřebným. Charakterem se jedná o akce kulturní, sportovní, společenské, ale také odborné či vědecko-výzkumné,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Radní zpětně poskytli příspěvek ve výši 40 tisíc korun Pardubickému krajskému sdružení ČSTV, které v dubnu uspořádalo vyhlášení nejlepších sportovců kraje. Dotaci ve výši 20 tisíc korun dostane Aeroklub Ústí nad Orlicí, který ve dnech 18. – 25. srpna pořádá 11. ročník Mistrovství světa v ultralehkém létání. Dosud je na něj přihlášeno už 300 účastníků. Po částce 10 tisíc korun pak radní schválili Vysokoškolskému uměleckému souboru Pardubice na srpnové koncertní vystoupení ve Švédsku a také Krajské nemocnici na pořádání mezinárodní konference 5. traumatologické dny Pardubice 2007. Nad touto konferencí Rada Pardubického kraje převzala i osobní záštitu. „Kromě toho jsme poskytli finanční příspěvek ve výši 15 tisíc korun na oslavy 700. výročí udělení statutu královského věnného města Vysokému Mýtu a 30 tisíc korun na 8. ročník mezinárodních partnerských dnů ENTREVUE 2007 Vysoké Mýto,“ uvedl dále vicehejtman Línek „Dotaci 10 tisíc korun radní schválili také Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje na spolupořádání 37. mistrovství České republiky v požárním sportu, které se pod záštitou krajské rady uskuteční v roce 2008 v Pardubicích. Tyto dvě dotace však musí ještě potvrdit zastupitelé,“ doplnil Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Nová výstava Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v rekonstruovaných prostorách Piaristické koleje v Litomyšli

Výstava je koncipována tak, aby se prohlídkou celého objektu návštěvník seznámil s pestrou škálou technik a technologií představujících náplň výuky v jednotlivých ateliérech či katedrách Fakulty restaurování.

Společnost celý článek
1.10.

Spisovatelé, na start! Začíná už desátý Východočeský umělecký maratón!

Kromě již zmíněných literárních a společenských akcí se v rámci maratonu uskuteční nesčetně besed se žáky základních škol, mnoho autorských čtení a také besed.

Společnost celý článek
9.7.

Policie žádá svědky: Pomozte, prosím!

Vyděšené dítě o celé události vyrozumělo rodiče a ti pak urychleně uvědomili policii.

Společnost celý článek
31.3.

V kraji opět proběhne "Zebra"

Projekt zaměřený na přechody pro chodce.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči likvidovali bílý prášek na poště

Z roztržené zásilky hasiči vyndali přepravní dokumenty a celý balíček uzavřeli do přepravního kontejneru na nebezpečné látky.

Společnost celý článek
16.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Koncert je samozřejmě určen nejen univerzitním studentům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting