Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

19.4.

Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

Zastupitelstvo kraje schválilo na svém posledním jednání finanční podporu pro čtyři desítky kulturních projektů a stejný počet akcí obnovy kulturních památek. Celkově na ně v rámci grantových řízení vyčlenilo téměř 12 milionů korun. Rozdělení finančních prostředků mezi jednotlivé projekty bylo pro kraj v letošním roce mnohem složitější. Částky určené na grantové programy totiž byly vzhledem k jeho finančním možnostem částečně sníženy. ¨ „Právě v této nelehké situaci byl daleko více než dřív zvažován opravdu alespoň krajský dosah podpořených kulturních projektů, u památek pak jejich význam, využití pro veřejnost a aktuální technický stav.“ uvedla krajská radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová.      Podpory z rozpočtu Pardubického kraje se tedy dočkaly například hudební festivaly ve Skutči či Poličce, ale i akce tradiční lidové kultury jako Adámkovy folklorní slavnosti v Hlinsku anebo Svátky dřeva v Žamberku. Finance na své projekty získají také například muzea v České Třebové, v Poličce nebo Památník Dr. Emila Holuba v Holicích. Kraj nezapomněl ani na profesionální umění a mezi Východočeské divadlo a Komorní filharmonii Pardubice rozdělil celkem 6,5 mil. Kč. „Tyto dotace jsou určeny zejména na rozvoj jejich činnosti za hranicemi krajského města a na speciální pořady zaměřené na děti a mládež,“ dodala Jana Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.12.

Herci Východočeského divadla Pardubice již tradičně potěšili děti v Pardubické nemocnici. Navštívili je ve slušivých kostýmech Mikuláše, anděla a čerta.

Za pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie v průběhu pondělního dopoledne dorazil Mikuláš a pochopitelně s sebou přibral anděla s čertem.

Společnost celý článek
8.7.

Návštěva úspěšné podnikatelky

Firma vyváží výrobky do Rakouska, Německa, Itálie, Francie, Ukrajiny a do USA.

Společnost celý článek
23.6.

13. Moravskotřebovský cyklomaraton odstartuje přesně za měsíc

Zaměření na široký okruh účastníků odpovídá i speciální kategorie pro závodníky nad 60 let a rodinné vstupné ve výši pouhých 30 korun na osobu. Pro účastníky je po trase připraveno několik občerstvovacích stanic a ti, kterým ještě zbudou síly, možná využijí volný vstup na diskotéku, která je pro závodníky připravena po slavnostním vyhlášení v moravskotřebovském akvaparku.

Společnost celý článek
19.3.

Charitativní koncert Boni pueri

Ve čtvrtek 22. března v šest hodin večer vystoupí v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Společnost celý článek
26.11.

Vánoční strom rostl mezi paneláky

Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů."

Společnost celý článek
1.7.

Pardubickým útulkem projdou ročně stovky psů

Útulek prošel v roce 2003 rekonstrukcí, takže vyhovuje standardům Evropské unie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting