Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

19.4.

Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

Kraj podpořil desítky akcí v oblasti kultury a památek

Zastupitelstvo kraje schválilo na svém posledním jednání finanční podporu pro čtyři desítky kulturních projektů a stejný počet akcí obnovy kulturních památek. Celkově na ně v rámci grantových řízení vyčlenilo téměř 12 milionů korun. Rozdělení finančních prostředků mezi jednotlivé projekty bylo pro kraj v letošním roce mnohem složitější. Částky určené na grantové programy totiž byly vzhledem k jeho finančním možnostem částečně sníženy. ¨ „Právě v této nelehké situaci byl daleko více než dřív zvažován opravdu alespoň krajský dosah podpořených kulturních projektů, u památek pak jejich význam, využití pro veřejnost a aktuální technický stav.“ uvedla krajská radní pro školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová.      Podpory z rozpočtu Pardubického kraje se tedy dočkaly například hudební festivaly ve Skutči či Poličce, ale i akce tradiční lidové kultury jako Adámkovy folklorní slavnosti v Hlinsku anebo Svátky dřeva v Žamberku. Finance na své projekty získají také například muzea v České Třebové, v Poličce nebo Památník Dr. Emila Holuba v Holicích. Kraj nezapomněl ani na profesionální umění a mezi Východočeské divadlo a Komorní filharmonii Pardubice rozdělil celkem 6,5 mil. Kč. „Tyto dotace jsou určeny zejména na rozvoj jejich činnosti za hranicemi krajského města a na speciální pořady zaměřené na děti a mládež,“ dodala Jana Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.10.

Projednávání zálohovaného výživného je zatím odloženo

Hledání dohody a zkompetentňování obou rodičů v rámci Cochemu se totiž ukazuje být nejlepší prevencí proti neplacení jakožto jedné z praktik rodičovských bojů o dítě.

Společnost celý článek
13.3.

V pátek začíná svátek sauny - Saunafest 2014

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní Velká cena ČR v saunových ceremoniálech. Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z devíti zemí světa.

Společnost celý článek
22.3.

Řádění fanoušků v Letohradě se nekonalo

Celé akce se zúčastnily tři desítky policistů včetně policistů pořádkové jednotky.

Společnost celý článek
17.12.

Pardubické nádraží oživí nové fotografie

České dráhy včera odpoledne slavnostně představily nové fotografie, které oživí interiér pardubického nádraží.

Společnost celý článek
9.1.

Výtvarnou soutěží proti diskriminaci

„Bez hranic“, tak zní název soutěže, kterou vyhlásilo Informační středisko Evropské unie.

Společnost celý článek
21.8.

Velké plány ve Vysokém Mýtě

Město také během dvou následujících let postaví nový Domov důchodců.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting