Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

16.5.

Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr přivezl v sobotu 14. května do Pardubic - v rámci oslav 100 let od prvního dálkového letu - historický vlak tažený parní lokomotivou. Pamětní jízdy se zúčastnil i ministr kultury Jiří Besser a další hosté. Na pardubickém druhém nástupišti přivítala vzácné hosty dixielandová kapela a představitelé kraje i města. Náměstek hejtmana Roman Línek pozdravil s kyticí v ruce také praneteř Ing. Jana Kašpara paní Evu Perrovou. Karel Ksandr mu na místě vřele poděkoval za podporu akce ze strany kraje.      Pardubický kraj zajistil kyvadlovou dopravu všem účastníkům jízdy historického vlaku do Kunětic, kde bylo pod majestátní siluetou Kunětické hory právě v sobotu otevřeno letecké muzeum. Divákům se zde představil jak letoun Jana Kašpara, který už na rozdíl od předchozí dne měl dobré podmínky pro létání, tak i další historické stroje včetně repliky Wrighta, která je v provozu jediná na světě. Bohatý program Aviatického dne Ing.Jana Kašpara doplnily i přelety grippenů a další letecké a veteránské zajímavosti. Zájemci se pak mohli vydat stezkou Jana Kašpara směrem k Perníkové chaloupce, odkud je autobusy odvezly zpátky na nádraží. Tam si bylo možné prohlédnout i salonní vůz Ferdinanda d‘ Este z roku 1909.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.4.

V parku Na Špici se začalo revitalizovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specifickou lokalitu, nepodařilo se nám najít šetrný a zároveň finančně únosný způsob, jak to provést. V současné době testujeme další, šetrnější a levnější postupy na odbahnění Čičáku. Situace, že by se za rok po parku proháněla těžká nákladní auta, se však lidé bát nemusí.

Společnost celý článek
20.4.

Malé vodní elektrárny vyrobily téměř 18 milionů kWh

Na výrobě se pozitivně projevila realizace technických úprav a vylepšení na části elektráren.

Společnost celý článek
16.5.

Z autobusu přímo na vlak? Heřmanův Městec plánuje zjednodušení veřejné dopravy

„V současné době máme zpracovanou studii, vizualizaci řešení a již brzy budeme mít dokončenou projektovou dokumentaci. Pokud vše půjde podle předpokladů, tak by již koncem letošního roku mohly začít demoliční práce a v roce 2018 samotné stavební práce na výstavbě terminálu. Samozřejmě bude nyní důležité připravit jízdní řády tak, aby bylo možné potenciál tohoto řešení maximálně využít. Pro Heřmanův Městec je výsledek dnešního jednání jednoznačně dobrou zprávou,“ uvedl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel. Ten také naznačil, že by město mělo v budoucnu zájem o výpravčí budovu, která je již v dnešní době minimálně využitá.

Společnost celý článek
27.6.

Hladiny řek ve středu přestaly stoupat, situace se zklidnila

Během středy se situace zklidnila, v některých částech Pardubického kraje již nepršelo a místy byly jen drobné přeháňky.

Společnost celý článek
19.12.

Petice: Chceme v Pardubicích zachovat traumacentrum i onkologii

Petici během jednání pardubického zastupitelstva podepsali téměř všichni jeho členové.

Společnost celý článek
18.5.

Bitva o Británii na Aviatické pouti

„Bitva o Británii, která začala 10. června 1940, se stala prvním bojovým střetnutím vedeným výlučně na obloze. Získání britské převahy a tím i zabránění ničivých náletů Luftwaffe bylo rozhodující pro odvrácení zvažované německé invaze na britské ostrovy. Je všeobecně známo, že v řadách Royal Air Force se do bitvy významným dílem zapojili i českoslovenští piloti z 310. a 312. čs. stíhací perutě. A právě jejich hrdinství si na Aviatické pouti také připomeneme,“ říká letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting