Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

16.5.

Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr přivezl v sobotu 14. května do Pardubic - v rámci oslav 100 let od prvního dálkového letu - historický vlak tažený parní lokomotivou. Pamětní jízdy se zúčastnil i ministr kultury Jiří Besser a další hosté. Na pardubickém druhém nástupišti přivítala vzácné hosty dixielandová kapela a představitelé kraje i města. Náměstek hejtmana Roman Línek pozdravil s kyticí v ruce také praneteř Ing. Jana Kašpara paní Evu Perrovou. Karel Ksandr mu na místě vřele poděkoval za podporu akce ze strany kraje.      Pardubický kraj zajistil kyvadlovou dopravu všem účastníkům jízdy historického vlaku do Kunětic, kde bylo pod majestátní siluetou Kunětické hory právě v sobotu otevřeno letecké muzeum. Divákům se zde představil jak letoun Jana Kašpara, který už na rozdíl od předchozí dne měl dobré podmínky pro létání, tak i další historické stroje včetně repliky Wrighta, která je v provozu jediná na světě. Bohatý program Aviatického dne Ing.Jana Kašpara doplnily i přelety grippenů a další letecké a veteránské zajímavosti. Zájemci se pak mohli vydat stezkou Jana Kašpara směrem k Perníkové chaloupce, odkud je autobusy odvezly zpátky na nádraží. Tam si bylo možné prohlédnout i salonní vůz Ferdinanda d‘ Este z roku 1909.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.6.

Kraj přispěje zastupitelům pouze na vzdělání spojené s mandátem

V rozpočtu je nadále 200 tisíc korun na vzdělávání členů zastupitelstva, ale to bude zaměřeno na vzdělávání související s mandátem, tedy jazykové vzdělávání nebo vzdělávání související s činností zastupitelstva, například v oblasti legislativy.

Společnost celý článek
21.10.

Pardubické gymnázium bylo včera kvůli požáru evakuováno, naštěstí jen cvičně

Gymnázium je pětipodlažní nepodsklepený objekt o rozměrech 63 x 16 m. Výška budovy je přibližně 15 m. V objektu se nachází mimo jiné dílna údržby, sklad učebnic, kanceláře, byt správce, kabinet, respirium, zámečnická dílna, sklad sešitů, elektrorozvod a další technické místnosti, ale hlavně také sklad chemikálií (amoniak, kyselina sírová a dusičná, rtuť, toulen, xylen).

Společnost celý článek
15.4.

S volebním číslem 17 chtějí lidovci získat 17 mandátů

Mladí lidé musejí dostat šanci, jinak ztratí motivaci. Vždyť i v sametové revoluci hráli studenti nejdůležitější roli.

Společnost celý článek
1.10.

Projekty města jsou v rukách Regionální rady

Město Pardubice předalo Regionální radě NUTS II Severovýchod Integrovaný plán rozvoje města (IPRM).

Společnost celý článek
14.11.

Pardubice se chystají na Vánoce

Ústředním vánočním stromem, zdobícím každoročně Pernštýnské náměstí, bude letos 15 metrů vysoký smrk. Městu jej věnovali majitelé rodinného domu v ulici Ve Lhotkách. Do historického centra dorazí smrk v pondělí před první adventní nedělí. Během týdne ho ozdobí 150 červených a stříbrných koulí a 27. listopadu vpodvečer jej rozzáří více než 150 krápníků, připomínajících sněžení.

Společnost celý článek
24.6.

V září bude slavnostně otevřena pardubická sokolovna

Obrovskou změnu zaznamenají návštěvníci sokolovny již při vstupu. Z vestibulu je nyní díky odkrytí původních dveří vidět do zrenovovaného hlavního sálu s historickým stropem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting