Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

16.5.

Kraj podpořil oslavy aviatiky, přijel i ministr

Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr přivezl v sobotu 14. května do Pardubic - v rámci oslav 100 let od prvního dálkového letu - historický vlak tažený parní lokomotivou. Pamětní jízdy se zúčastnil i ministr kultury Jiří Besser a další hosté. Na pardubickém druhém nástupišti přivítala vzácné hosty dixielandová kapela a představitelé kraje i města. Náměstek hejtmana Roman Línek pozdravil s kyticí v ruce také praneteř Ing. Jana Kašpara paní Evu Perrovou. Karel Ksandr mu na místě vřele poděkoval za podporu akce ze strany kraje.      Pardubický kraj zajistil kyvadlovou dopravu všem účastníkům jízdy historického vlaku do Kunětic, kde bylo pod majestátní siluetou Kunětické hory právě v sobotu otevřeno letecké muzeum. Divákům se zde představil jak letoun Jana Kašpara, který už na rozdíl od předchozí dne měl dobré podmínky pro létání, tak i další historické stroje včetně repliky Wrighta, která je v provozu jediná na světě. Bohatý program Aviatického dne Ing.Jana Kašpara doplnily i přelety grippenů a další letecké a veteránské zajímavosti. Zájemci se pak mohli vydat stezkou Jana Kašpara směrem k Perníkové chaloupce, odkud je autobusy odvezly zpátky na nádraží. Tam si bylo možné prohlédnout i salonní vůz Ferdinanda d‘ Este z roku 1909.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Diváci mají nejradši Petru Janečkovou a Ladislava Špinera

Zlatým hřebem večera však bylo vyhlášení divácké ankety o nejoblíbenější herce VČD za rok 2008.

Společnost celý článek
8.2.

Veřejná správa se nesmí zabývat sama sebou. Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Společnost celý článek
26.1.

Dopravní uzel Pardubice může být velkým rozvojovým cílem

Projekt DUP by měl být takzvaným multimodálním uzlem umístěným v prostoru obcí Srnojedy a Svítkov.

Společnost celý článek
23.3.

„LIBUŠE VOLÁ LONDÝN“ v Lázních Bohdaneč

Na původním místě, odkud radiotelegrafista Jiří Potůček (Tolar) vysílal mezi 20. březnem 1942 a 4. dubnem 1942 proběhne vysílání na replice vysílače-přijímače Mk.VI C (tvořící spolu s externím přijímačem Hallicrafters SX24 radiosoupravu s krycím jménem Libuše). Zprávy budou příjímány na přijímači Hallicrafters SX17 používaném na tehdejší Vojenské rádiové ústředně v Londýně.

Společnost celý článek
6.2.

Sladký únor v Paláci Pardubice

Zlatým hřebem sobotního programu bude návštěva šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterého můžete znát jako jednoho z kuchařů, již spolupracovali s Jamiem Oliverem, nebo jako držitele dvou michelinských hvězd. Také je možné, že se vám dostaly do rukou jeho knihy Radosť variť nebo Zelenina, moja láska. Budete mít možnost naučit se s ním tři čokoládo-kávové recepty, které vám připraví.

Společnost celý článek
30.5.

Fenka Nellie získala sutinový atest

Ve dnech 23. – 24. května se v moravské Třešti uskutečnila kynologická atestační zkouška se specializací na sutiny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting