Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

5.8.

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

S podporou Pardubického kraje se konala ve dnech 17. a 18. července tohoto roku další vzdělávací akce pro neziskové organizace. Jednalo se o dvoudenní kurz „Jak napsat úspěšnou žádost o dotaci z Evropské unie?“, který vedl Ing. Jiří Krátký z Koalice nevládek Pardubicka. Seminář byl veden prakticky, s individuálním přístupem lektora ke všem účastníkům. Při kurzu se sešli zástupci z různých oborů neziskového sektoru, kteří si přinesli nebo na místě vytvořili svoje modelové náměty na projekty. Většina zúčastněných se do kurzu přihlásila právě proto, že má zájem některé projekty s využitím dotace z EU realizovat. Po úvodu do problematiky čerpání dotací ze strukturálních fondů EU se již přistoupilo k praktickému výcviku, kdy se účastníci dozvěděli a vyzkoušeli, jak správně rozvézt námět projektu do záměru a stanovit cíle a výstupy projektu. Každý si tak určil své klíčové aktivity, sestavil projektový tým, vytyčil partnery projektu …, přesně podle struktury žádosti zadávané ve webovém prostředí Benefit7, prostřednictvím kterého se žádosti o dotace skutečně podávají. „Všechny kroky jsme konzultovali s lektorem Ing. Jiřím Krátkým, který nás při tvorbě žádosti směroval a dával rady a tipy vedoucí k tomu, aby měla žádost co nejvyšší šanci na úspěch“, řekla Bc. Dana Krouželová z Odboru strategického rozvoje kraje, která se kurzu rovněž zúčastnila. Na konci kurzu odcházel každý účastník se svojí vlastní modelovou žádostí o neinvestiční dotaci z evropských fondů. Díky velkému zájmu a právě vyhlášeným výzvám z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost se další kola školení zaměřené na úspěšné psaní žádostí o dotaci z EU uskuteční ve dnech 21. – 22. srpna a dále pak 11. – 12. září 2008. Pokud máte i vy zájem se za symbolickou cenu zúčastnit kurzu, který finančně podpořil Pardubický kraj, obraťte se na koordinátorku Koalice nevládek Pardubicka Janu Machovou (machova@konep.cz), tel: 461 031 821.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.7.

Společný projekt města, kraje a drah atakuje Švýcarské fondy

Město Pardubice má zpracovanou studii řešení prostoru přednádraží s úpravou navazujícího dopravního systému.

Společnost celý článek
21.5.

O projektu na opravu parku budou znovu rozhodovat zastupitelé

V případě úspěchu by tedy bylo možné začít s revitalizací parku na podzim.

Společnost celý článek
11.1.

Stěhování Velké pardubické z Pardubic je absolutní nesmysl

Uveřejňováním polopravd, pokroucených faktů či dokonce úplných nesmyslů může skutečně docházet k nezvratným škodám.

Společnost celý článek
8.4.

Místní referendum o členění Pardubic proběhne 13.června

Pardubice jsou v současné době rozděleny na osm městských obvodů. O vhodnosti a nákladnosti tohoto uspořádání diskutují politici již několik let, shodu však zatím nenašli. Proto se rozhodli uspořádat referendum a dát tak občanům možnost zapojit se do rozhodování přímo.

Společnost celý článek
6.8.

Ve slatiňanském muzeu otevřeli novou výstavu

Akademický malíř Jan Jüngling je zkušeným pedagogem na uměleckých školách v Praze

Společnost celý článek
23.9.

Byly vyhlášeny výsledky MLSu 2015

Oproti loňskému roku se počet přihlášených výrobků opět zvýšil. Za devět let získalo ocenění MLS Pardubického kraje celkem 263 výrobků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting