Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

5.8.

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

S podporou Pardubického kraje se konala ve dnech 17. a 18. července tohoto roku další vzdělávací akce pro neziskové organizace. Jednalo se o dvoudenní kurz „Jak napsat úspěšnou žádost o dotaci z Evropské unie?“, který vedl Ing. Jiří Krátký z Koalice nevládek Pardubicka. Seminář byl veden prakticky, s individuálním přístupem lektora ke všem účastníkům. Při kurzu se sešli zástupci z různých oborů neziskového sektoru, kteří si přinesli nebo na místě vytvořili svoje modelové náměty na projekty. Většina zúčastněných se do kurzu přihlásila právě proto, že má zájem některé projekty s využitím dotace z EU realizovat. Po úvodu do problematiky čerpání dotací ze strukturálních fondů EU se již přistoupilo k praktickému výcviku, kdy se účastníci dozvěděli a vyzkoušeli, jak správně rozvézt námět projektu do záměru a stanovit cíle a výstupy projektu. Každý si tak určil své klíčové aktivity, sestavil projektový tým, vytyčil partnery projektu …, přesně podle struktury žádosti zadávané ve webovém prostředí Benefit7, prostřednictvím kterého se žádosti o dotace skutečně podávají. „Všechny kroky jsme konzultovali s lektorem Ing. Jiřím Krátkým, který nás při tvorbě žádosti směroval a dával rady a tipy vedoucí k tomu, aby měla žádost co nejvyšší šanci na úspěch“, řekla Bc. Dana Krouželová z Odboru strategického rozvoje kraje, která se kurzu rovněž zúčastnila. Na konci kurzu odcházel každý účastník se svojí vlastní modelovou žádostí o neinvestiční dotaci z evropských fondů. Díky velkému zájmu a právě vyhlášeným výzvám z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost se další kola školení zaměřené na úspěšné psaní žádostí o dotaci z EU uskuteční ve dnech 21. – 22. srpna a dále pak 11. – 12. září 2008. Pokud máte i vy zájem se za symbolickou cenu zúčastnit kurzu, který finančně podpořil Pardubický kraj, obraťte se na koordinátorku Koalice nevládek Pardubicka Janu Machovou (machova@konep.cz), tel: 461 031 821.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.10.

Jarmila Janurová:

Od konkurence se lišíme nejen vlastní technologií výroby jedinečného těsta, ale i zcela originálními perníkovými dezerty.

Společnost celý článek
12.6.

Renomovaní odborníci se setkají na semináři se studenty.

Každý účastník semináře obdrží též sborník příspěvků, přednášek a vývěskových sdělení.

Společnost celý článek
19.5.

Hospodářská recese tíží i neziskové organizace

Po škrtech, které proběhly na přelomu roku téměř v každé společnosti, totiž moc peněz na dobročinné účely nezbylo.

Společnost celý článek
26.6.

Den otevřených dveří

Zájemce upoutala praktická ukázka kriminalistické techniky a v neposlední řadě i protiúderový oděv s neprůstřelnou vestou a helmou vše používané policisty zařazených v pořádkové jednotce Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Společnost celý článek
19.3.

Línek: v krajním případě navrhneme k R35 i zákon

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se rozhodl reagovat na zprávu ministra dopravy České republiky Aleše Řebíčka.

Společnost celý článek
17.9.

Svitavská Fabrika nominovala na Stavbu roku 2009

Z nominovaných staveb vybere porota pět (bez udání pořadí), které budou vyhlášeny na 3. slavnostním večeru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting