Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

5.8.

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

Kraj podporuje vzdělávání v neziskovém sektoru

S podporou Pardubického kraje se konala ve dnech 17. a 18. července tohoto roku další vzdělávací akce pro neziskové organizace. Jednalo se o dvoudenní kurz „Jak napsat úspěšnou žádost o dotaci z Evropské unie?“, který vedl Ing. Jiří Krátký z Koalice nevládek Pardubicka. Seminář byl veden prakticky, s individuálním přístupem lektora ke všem účastníkům. Při kurzu se sešli zástupci z různých oborů neziskového sektoru, kteří si přinesli nebo na místě vytvořili svoje modelové náměty na projekty. Většina zúčastněných se do kurzu přihlásila právě proto, že má zájem některé projekty s využitím dotace z EU realizovat. Po úvodu do problematiky čerpání dotací ze strukturálních fondů EU se již přistoupilo k praktickému výcviku, kdy se účastníci dozvěděli a vyzkoušeli, jak správně rozvézt námět projektu do záměru a stanovit cíle a výstupy projektu. Každý si tak určil své klíčové aktivity, sestavil projektový tým, vytyčil partnery projektu …, přesně podle struktury žádosti zadávané ve webovém prostředí Benefit7, prostřednictvím kterého se žádosti o dotace skutečně podávají. „Všechny kroky jsme konzultovali s lektorem Ing. Jiřím Krátkým, který nás při tvorbě žádosti směroval a dával rady a tipy vedoucí k tomu, aby měla žádost co nejvyšší šanci na úspěch“, řekla Bc. Dana Krouželová z Odboru strategického rozvoje kraje, která se kurzu rovněž zúčastnila. Na konci kurzu odcházel každý účastník se svojí vlastní modelovou žádostí o neinvestiční dotaci z evropských fondů. Díky velkému zájmu a právě vyhlášeným výzvám z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost se další kola školení zaměřené na úspěšné psaní žádostí o dotaci z EU uskuteční ve dnech 21. – 22. srpna a dále pak 11. – 12. září 2008. Pokud máte i vy zájem se za symbolickou cenu zúčastnit kurzu, který finančně podpořil Pardubický kraj, obraťte se na koordinátorku Koalice nevládek Pardubicka Janu Machovou (machova@konep.cz), tel: 461 031 821.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.9.

Nová školka se zabydlela v přírodě

Jako pracovní pomůcky slouží přírodniny – semena a plody rostlin pro rozvoj jemné motoriky.

Společnost celý článek
16.3.

Pardubice: Společné prohlášení kraje a krajské nemocnice

Pardubický kraj na základě prohlášení společnosti Multiscan tato lůžka neprodleně převezme a začne lůžkové zařízení provozovat.

Společnost celý článek
26.8.

Moravskotřebovský zámek láme rekordy

Zámek v Moravské Třebové se již čtvrtou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby.

Společnost celý článek
4.3.

Roman Línek bude kandidovat do vedení KDU-ČSL

Jako svou hlavní prioritu pro kandidaturu vidí Línek v modernizaci strany, která by se měla více otevřít mladým lidem.

Společnost celý článek
29.6.

Pardubičtí bezdomovci budou reprezentovat ČR

Tento mezinárodní projekt funguje již od roku 2003 a cílem je zvyšování informovanosti o problematice sociálního vyloučení.

Společnost celý článek
9.5.

Olomoucký InfoBUS zahájí v Pardubicích

Letos hodlá toto prakticky vybavené pojízdné informační centrum zdvojnásobit svoji aktivitu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting