Kraj posílí Senior dopravu Českého červeného kříže

27.3.

Kraj posílí Senior dopravu Českého červeného kříže

Sociální doprava, kterou provozuje na Lanškrounsku od roku 2006 Český červený kříž pod názvem Senior doprava, slouží od začátku letošního roku i dětem s hendikepem a jejich rodinám. Od obecně prospěšné společnosti Gaudium totiž Červený kříž převzal svoz dětí do Speciální základní školy. Přimluvit se za větší podporu Senior dopravě přijel na kraj i farář Zbigniew Czendlik. Společně s hejtmanem Martinem Netolickým a radním Pavlem Šotolou se dohodli o navýšení příspěvku pro Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ústí nad Orlicí na půl milionu korun.


     „Nejedná se o klasickou registrovanou sociální službu, ale je to služba, která na ty klasické navazuje,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Pavel Šotola. Právě i pro takové případy jsou určena grantová řízení. „I přes tíživou rozpočtovou situaci chceme podobné záležitosti i nadále podporovat. Český červený kříž dělá velmi prospěšnou činnost nejen v zdravotní prevenci, ale tady především v pomoci seniorům a dětem s hendikepem. Pokud to bude možné, přispějeme na tyto služby i v příštích letech,“ slíbil hejtman Martin Netolický.


     Senior dopravu provozuje Český červený kříž na Orlickoústecku, Českotřebovsku a Lanškrounsku a v blízkém okolí. „Cílem je začlenit sociálně vyloučené nebo ohrožené osoby do běžného života, umožnit jim návštěvy lékaře, nákupy, návštěvy u přátel, jednání na úřadech a v neposlední řadě i svoz do školy,“ upřesnil využití dopravy ředitel Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí Jiří Preclík.


Hejtman s farářem Czendlikem zasedají i v nadačním fondu


Společné zájmy mají hejtman Martin Netolický a lanškrounský farář Zbigniew Czendlik také jako členové nově vzniklého Nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice. V něm se spolu se starostou Ústí nad Orlicí Petrem Hájkem snaží oslovit firmy, města a obce ze spádové oblasti nemocnice a společně tak přispět na nákup zdravotnické techniky. „Já říkám, že stav zdravotnictví není jen záležitostí ministerstva, kraje nebo města, ale je to záležitost nás všech, i my ji máme ve svých rukou,“ dodal Czendlik na hejtmanství.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

MILUJEME DOBRÉ JÍDLO se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími. Na BEKO FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

Pardubice se spolu s dalšími městy, kterými jsou Plzeň, Liberec a České Budějovice, stanou, již po šesté, hostitelem Beko Fresh festivalu roku 2018.

Společnost celý článek
25.10.

„Sputnikem to začalo…“

Návštěvníci si budou moci společně představit první umělou družici lidstva, sovětský Sputnik.

Společnost celý článek
3.4.

Krajská dotace pro dobrovolné hasiče

Ve středu minulého týdne byla podepsána smlouva mezi Pardubickým krajem a Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS)

Společnost celý článek
6.10.

Hledáte práci, zajímá vás vývoj v našich firmách?

Akce proběhne již toto úterý 7. října od 9:00 do 12:00 hodin v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích.

Společnost celý článek
22.4.

Simeon ozdravuje zahradu novými stromky

Domov Simeon v Horním Jelení je jediný dům s respiční péčí v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
27.12.

Pardubický kraj oslavil vstup země do Schengenu

Na hraničním přechodu Dolní Lipka – Boboszów se v pátek 21. prosince 2007 setkali představitelé regionů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting