Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

20.7.

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Pardubický kraj daruje sto tisíc korun Hrochově Týnci, obci nejvíce postižené víkendovým přívalovým deštěm. Finanční prostředky obdrží také město Hlinsko, které operativně poskytlo ohroženým obcím pytle s pískem. Uvedl to hejtman Radko Martínek, který v pondělí dopoledne vyjel do terénu, aby se podíval, jaké škody způsobil rozvodněný potok Ležák na obecním i soukromém majetku.      Velkou vodu připomínaly v pondělí bahno na břehu potoka Ležák a zatopené zahrady obytných domů, odkud hasiči odčerpávali vodu stejně jako ze sklepů. Silný déšť zaplavil také veřejné prostory, knihovnu a základní uměleckou školu. „Se starostou Miloslavem Besperátem  jsme se dohodli, že dostanou sto tisíc korun. Městu Hlinsko, které solidárně poskytlo  speciální protipovodňové pytle s pískem na stavbu hrází, uhradíme náklady za poskytnutý materiál,“ řekl hejtman Radko Martínek po prohlídce nejvíce postižených objektů a míst v Hrochově Týnci, který zasáhla silná lokální povodeň po 38 letech. „Chci také poděkovat všem hasičům i dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali lidem v postižených obcích, za pomoc,“ dodal hejtman.      Radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil, který o víkendu zjišťoval, co lidé i samospráva nezbytně potřebují k odstranění škod napáchaných vodním živlem uvedl, že návrh na stotisícový finanční dar  předloží ve čtvrtek Radě Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.10.

V Hradci Králové vzniká první dendrologická MŠ

Z mateřské školy Věkoše v Hradci Králové se stává díky dlouhodobému vzdělávacímu projektu dendrologická mateřská škola. Ve spolupráci s edukativním centrem Lesní svět nyní pedagožky z MŠ budují na zahradě školky prostor na způsob venkovní laboratoře.

Společnost celý článek
29.11.

Emeritní primář Rule oslaví 90. narozeniny

MUDr. Rule nastoupil do nemocnice v Pardubicích v srpnu 1960. V roce 1978 se stal primářem psychiatrického oddělení. Svou činnost směřoval na organizování pedopsychiatrické péče v okrese Pardubice, pracoval jako krajský odborník ve Východočeském kraji.

Společnost celý článek
7.3.

Televizní přenos z Mount Everestu

Roman Langr nyní jedná s Českou televizí o tom, že by se s diváky televize spojil z výškového tábora v přímém přenosu.

Společnost celý článek
1.10.

Letohradští mají novou naučnou stezku

V případě únavy si turisté budou moci odpočinout na dvou zastřešených odpočívadlech.

Společnost celý článek
2.4.

Ministryně školství na Univerzitě Pardubice

Dnes stráví na půdě Univerzity Pardubice svůj pracovní den ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Mgr. Dana Kuchtová.

Společnost celý článek
4.6.

Pekaři a cukráři zvou na ,,Dny chleba,,

Kvalitu chleba bude hodnotit 11 zkušených odborníků z pekařského oboru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting