Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

20.7.

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Kraj pošle do Hrochova Týnce sto tisíc korun

Pardubický kraj daruje sto tisíc korun Hrochově Týnci, obci nejvíce postižené víkendovým přívalovým deštěm. Finanční prostředky obdrží také město Hlinsko, které operativně poskytlo ohroženým obcím pytle s pískem. Uvedl to hejtman Radko Martínek, který v pondělí dopoledne vyjel do terénu, aby se podíval, jaké škody způsobil rozvodněný potok Ležák na obecním i soukromém majetku.      Velkou vodu připomínaly v pondělí bahno na břehu potoka Ležák a zatopené zahrady obytných domů, odkud hasiči odčerpávali vodu stejně jako ze sklepů. Silný déšť zaplavil také veřejné prostory, knihovnu a základní uměleckou školu. „Se starostou Miloslavem Besperátem  jsme se dohodli, že dostanou sto tisíc korun. Městu Hlinsko, které solidárně poskytlo  speciální protipovodňové pytle s pískem na stavbu hrází, uhradíme náklady za poskytnutý materiál,“ řekl hejtman Radko Martínek po prohlídce nejvíce postižených objektů a míst v Hrochově Týnci, který zasáhla silná lokální povodeň po 38 letech. „Chci také poděkovat všem hasičům i dalším dobrovolníkům, kteří pomáhali lidem v postižených obcích, za pomoc,“ dodal hejtman.      Radní zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil, který o víkendu zjišťoval, co lidé i samospráva nezbytně potřebují k odstranění škod napáchaných vodním živlem uvedl, že návrh na stotisícový finanční dar  předloží ve čtvrtek Radě Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Jana Pernicová ocenila účastníky Logické olympiády

V letošním roce se do soutěže zaregistroval historicky nejvyšší počet soutěžících.

Společnost celý článek
25.1.

Předání výtěžku vánoční charitativní sbírky

Ve středu 24. ledna 2007 proběhlo slavnostní předání výtěžku sbírky „Pomáhejte s námi“

Společnost celý článek
17.4.

Po dlouhé zimě se naplno rozjelo čištění města

Problémem v procesu čištění města jsou zaparkovaná auta, která stojí u krajnic vozovek a brání tak plynulému projetí úklidové techniky, a tím dokonalému vyčištění ulic.

Společnost celý článek
27.12.

Fakulta ekonomicko-správní UP má novou děkanku

V čele Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice stane od 1. ledna 2008 první žena v šestnáctileté historii fakulty.

Společnost celý článek
18.6.

Náš kraj bude reprezentovat 293 sportovců a trenérů

Ve dnech 19. až 24. června 2007 hostí Ústecký kraj již třetí letní olympiádu dětí a mládeže České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting