Kraj představil nový film a informační CD

14.2.

Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze oficiálně představil minulý týden Pardubický kraj nový film o kraji. Ten je součástí publikace, která vedle DVD s filmem obsahuje i CD přinášející informace o samosprávě kraje, krajském úřadě a regionu. Publikaci pokřtil krajský radní zodpovědný za cestovní ruch Miroslav Stejskal.   „DVD a CD budou sloužit jako zdroj informací pro širokou veřejnost či vizitka kraje při kontaktech se zahraničními partnery. Oba nosiče také přibližují turistické příležitosti, které Pardubický kraj nabízí, a budou tedy využívány v rámci propagace cestovního ruchu,“ přibližuje možná využití materiálů radní Stejskal.   Průvodcem osmiminutového snímku o Pardubickém kraji je jeden z jeho symbolů, kůň. Na jeho vlastnostech, jako jsou ušlechtilost, vytrvalost a podobně, je přibližován celý kraj. A to nejen turistické zajímavosti, ale i jeho historie, významní rodáci, příroda, sport nebo doprava a hospodářství. Bonusem filmového DVD je videoklip k písničce Kluk z Pardubic od pardubické skupiny Marien. Vtipný text je podkreslen koláží záběrů z celého kraje, které doplňují veselé barevné animace.   „Film zpracovala kolínská společnost KLUCIvespolek, která už pro Destinační společnost Východní Čechy vytvořila snímek Na východ od ráje. Ten pak na přehlídce filmů s turistickou tématikou v Karlových Varech vyhrál první cenu. My teď oprávněně doufáme, že stejný úspěch bude mít u diváků i tento film,“ vyjádřil spokojenost s novým snímkem Miroslav Stejskal.   CD pak obsahuje základní textové a fotografické informace zahrnující samosprávu kraje, krajský úřad i území kraje. Uživatelé se tak dozví, jaké orgány tvoří krajskou samosprávu, jakými činnostmi se zabývají jednotlivé odbory krajského úřadu nebo co kraj nabízí milovníkům přírody, kultury i aktivní turistiky. CD je koncipováno jako takzvaný off-line web, po připojení na internet se tak stane aktivní celá řada vložených odkazů, jejichž prostřednictvím bude možné získat množství podrobnějších informací o tématech, kterým se jednotlivé kapitoly CD věnují. Atraktivní je rovněž interaktivní hra, v jejímž rámci hráči umísťují do „slepé“ mapy kraje města a místa, které vybírá program. Úkolem samozřejmě je zasáhnout co nejpřesněji místo, kde se daná lokalita nachází. Podle součtu kilometrů, o něž byla jednotlivá místa minuta, je pak vyhodnocena hráčova znalost Pardubického kraje.   Film, klip, hra i informace z CD by měly být zájemcům k dispozici prostřednictvím internetových stránek kraje. Ty projdou v nejbližší době výraznou změnou a materiály z DVD a CD se stanou součástí nové tváře webu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Transformace má první výsledky, pět dětí z dětského domova bydlí v bytě

Prvních pět dětí se tam mohlo už přestěhovat a celá skupina tam spolu s pracovníky Domova hospodaří jako rodina,“ řekl Pavel Šotola po návštěvě budovy Domova a potom i bytu.

Společnost celý článek
20.3.

Velikonoční prázdniny v Králické pevnostní oblasti

Údaje o dnech otevření muzeí v KPO budeme průběžně aktualizovat.

Společnost celý článek
27.3.

Podnikatel dostal pokutu 110 tisíc korun za skladování autovraků mimo určené plochy

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Hradce Králové uložili pokutu 110 tisíc korun podnikateli Václavu Rumlovi. Ten ve své provozovně v Sezemicích na Pardubicku nakládal s autovraky mimo plochy vymezené platným provozním řádem.

Společnost celý článek
2.3.

Petičníci z ČSSD: Deml se před námi schoval!

Ve čtvrtek chtěli organizátoři petice proti zrušení lávky u Tesca předat archy s 6700 podpisy primátoru Demlovi. Marně.

Společnost celý článek
9.11.

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008

Krajští radní projednali návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2008

Společnost celý článek
11.4.

Rada kraje tlačí na vyrovnanější hospodaření nemocnic

V nově předloženém, aktualizovaném finančním plánu Nemocnice Pardubického kraje je na rok 2018 předpokládána ztráta ve výši necelých pěti milionů korun, tedy o 10,7 milionu korun nižší, než byla původní projektovaná ztráta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting