Kraj představil nový film a informační CD

14.2.

Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze oficiálně představil minulý týden Pardubický kraj nový film o kraji. Ten je součástí publikace, která vedle DVD s filmem obsahuje i CD přinášející informace o samosprávě kraje, krajském úřadě a regionu. Publikaci pokřtil krajský radní zodpovědný za cestovní ruch Miroslav Stejskal.   „DVD a CD budou sloužit jako zdroj informací pro širokou veřejnost či vizitka kraje při kontaktech se zahraničními partnery. Oba nosiče také přibližují turistické příležitosti, které Pardubický kraj nabízí, a budou tedy využívány v rámci propagace cestovního ruchu,“ přibližuje možná využití materiálů radní Stejskal.   Průvodcem osmiminutového snímku o Pardubickém kraji je jeden z jeho symbolů, kůň. Na jeho vlastnostech, jako jsou ušlechtilost, vytrvalost a podobně, je přibližován celý kraj. A to nejen turistické zajímavosti, ale i jeho historie, významní rodáci, příroda, sport nebo doprava a hospodářství. Bonusem filmového DVD je videoklip k písničce Kluk z Pardubic od pardubické skupiny Marien. Vtipný text je podkreslen koláží záběrů z celého kraje, které doplňují veselé barevné animace.   „Film zpracovala kolínská společnost KLUCIvespolek, která už pro Destinační společnost Východní Čechy vytvořila snímek Na východ od ráje. Ten pak na přehlídce filmů s turistickou tématikou v Karlových Varech vyhrál první cenu. My teď oprávněně doufáme, že stejný úspěch bude mít u diváků i tento film,“ vyjádřil spokojenost s novým snímkem Miroslav Stejskal.   CD pak obsahuje základní textové a fotografické informace zahrnující samosprávu kraje, krajský úřad i území kraje. Uživatelé se tak dozví, jaké orgány tvoří krajskou samosprávu, jakými činnostmi se zabývají jednotlivé odbory krajského úřadu nebo co kraj nabízí milovníkům přírody, kultury i aktivní turistiky. CD je koncipováno jako takzvaný off-line web, po připojení na internet se tak stane aktivní celá řada vložených odkazů, jejichž prostřednictvím bude možné získat množství podrobnějších informací o tématech, kterým se jednotlivé kapitoly CD věnují. Atraktivní je rovněž interaktivní hra, v jejímž rámci hráči umísťují do „slepé“ mapy kraje města a místa, které vybírá program. Úkolem samozřejmě je zasáhnout co nejpřesněji místo, kde se daná lokalita nachází. Podle součtu kilometrů, o něž byla jednotlivá místa minuta, je pak vyhodnocena hráčova znalost Pardubického kraje.   Film, klip, hra i informace z CD by měly být zájemcům k dispozici prostřednictvím internetových stránek kraje. Ty projdou v nejbližší době výraznou změnou a materiály z DVD a CD se stanou součástí nové tváře webu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, shodli se radní s podnikateli

Zástupci Hospodářské komory přivítali změny a zpřísnění podmínek pro uchazeče na veřejné zakázky. „Jsme rádi, že se zvyšuje důraz na kvalitu díla. Nové podmínky by měly vyřadit neseriózní firmy, které se sice oháněly nejnižší cenou, ale nakonec nebyly schopné zakázku vůbec dokončit,“ řekl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Miloš Huryta.

Společnost celý článek
26.9.

Začínající podnikatelky se představí na vlastní konferenci

V druhém bloku konference proběhne diskuse u kulatých stolů. U nich budou účastníci společně debatovat o třech tématech – motivace k podnikání, slaďování rodiny a práce, podnikatelský plán. Výše zmíněné prezentující doplní pardubická podnikatelka v oboru lektorství a překladatelství Kamila Selby a úspěšné klientky projektu, podnikatelky Zlata Pagáčová, Šárka Bělohlavová, Petra Bednářová a mnoho dalších.

Společnost celý článek
23.4.

Zástupci samospráv jsou na krizové události připraveni

Po prezentaci hasiči zavedli starosty do skladů, kde je připraven základní materiál pro poskytnutí humanitární pomoci.

Společnost celý článek
14.11.

Finalistky soutěže Miss Czech Press 2017 jsou známy

Porota bez uvedení pořadí vybrala dívky Terezu Hynkovou, Nikolu Nejedlíkovou, Terezu Bohuslavovou, Natálii Novosadovou, Martinu Ondruškovou, Kristýnu Danielovou, Mirku Pikolovou, Veroniku Jirákovou, Nikolu Andrlovou, Olgu Bondarenko a dvě náhradnice Viktorii Jindrovou a Sandru Figalovou.

Společnost celý článek
5.3.

Děti kreslí lávku

Petiční výbor na záchranu lávky u obchodního domu Tesco vyhlásil kreslířskou soutěž pro děti.

Společnost celý článek
25.10.

„Sputnikem to začalo…“

Návštěvníci si budou moci společně představit první umělou družici lidstva, sovětský Sputnik.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting