Kraj představil nový film a informační CD

14.2.

Na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze oficiálně představil minulý týden Pardubický kraj nový film o kraji. Ten je součástí publikace, která vedle DVD s filmem obsahuje i CD přinášející informace o samosprávě kraje, krajském úřadě a regionu. Publikaci pokřtil krajský radní zodpovědný za cestovní ruch Miroslav Stejskal.   „DVD a CD budou sloužit jako zdroj informací pro širokou veřejnost či vizitka kraje při kontaktech se zahraničními partnery. Oba nosiče také přibližují turistické příležitosti, které Pardubický kraj nabízí, a budou tedy využívány v rámci propagace cestovního ruchu,“ přibližuje možná využití materiálů radní Stejskal.   Průvodcem osmiminutového snímku o Pardubickém kraji je jeden z jeho symbolů, kůň. Na jeho vlastnostech, jako jsou ušlechtilost, vytrvalost a podobně, je přibližován celý kraj. A to nejen turistické zajímavosti, ale i jeho historie, významní rodáci, příroda, sport nebo doprava a hospodářství. Bonusem filmového DVD je videoklip k písničce Kluk z Pardubic od pardubické skupiny Marien. Vtipný text je podkreslen koláží záběrů z celého kraje, které doplňují veselé barevné animace.   „Film zpracovala kolínská společnost KLUCIvespolek, která už pro Destinační společnost Východní Čechy vytvořila snímek Na východ od ráje. Ten pak na přehlídce filmů s turistickou tématikou v Karlových Varech vyhrál první cenu. My teď oprávněně doufáme, že stejný úspěch bude mít u diváků i tento film,“ vyjádřil spokojenost s novým snímkem Miroslav Stejskal.   CD pak obsahuje základní textové a fotografické informace zahrnující samosprávu kraje, krajský úřad i území kraje. Uživatelé se tak dozví, jaké orgány tvoří krajskou samosprávu, jakými činnostmi se zabývají jednotlivé odbory krajského úřadu nebo co kraj nabízí milovníkům přírody, kultury i aktivní turistiky. CD je koncipováno jako takzvaný off-line web, po připojení na internet se tak stane aktivní celá řada vložených odkazů, jejichž prostřednictvím bude možné získat množství podrobnějších informací o tématech, kterým se jednotlivé kapitoly CD věnují. Atraktivní je rovněž interaktivní hra, v jejímž rámci hráči umísťují do „slepé“ mapy kraje města a místa, které vybírá program. Úkolem samozřejmě je zasáhnout co nejpřesněji místo, kde se daná lokalita nachází. Podle součtu kilometrů, o něž byla jednotlivá místa minuta, je pak vyhodnocena hráčova znalost Pardubického kraje.   Film, klip, hra i informace z CD by měly být zájemcům k dispozici prostřednictvím internetových stránek kraje. Ty projdou v nejbližší době výraznou změnou a materiály z DVD a CD se stanou součástí nové tváře webu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.4.

Lichožroutka Galina Miklínová zahájí výstavu své tvorby v poličském muzeu

Hravou formou poznáte knihy, které ve svém ateliéru vytvořila tato sympatická autorka, na kterou se společně můžeme těšit na vernisáži v sobotu 27. 4. 2019 v Poličce. Prosíme, dle počasí zvolte vhodné a především chutné ponožky pro naše Lichožrouty.

Společnost celý článek
2.5.

Název neohrozí česko-polskou spolupráci

Již v příštím týdnu by se kvůli novému názvu měla sejít společná pracovní skupina. Pardubický kraj v ní bude zastupovat radní René Živný. Červnová krajská zastupitelstva by pak měla schválit zakládací dokumenty již s novým názvem.

Společnost celý článek
3.5.

Falešný policista se schoval na toaletě

Muž tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. O skákání z vlaku nepadlo z jeho úst ani slovo.

Společnost celý článek
14.8.

Svatby se vrátily do historické budovy radnice

Rekonstrukce pardubické radnice spěje do finále a historická budova na Pernštýnském náměstí se postupně vrací do běžného režimu. Od července se zde, po 21 měsících, opět konají svatby. I když je provoz v budově částečně omezen, obřadní síň a přilehlé prostory jsou již v plném lesku. Pro fotografování je svatebčanům k dispozici romantické atrium radnice, neboť průčelí budovy ještě halí lešení.

Společnost celý článek
18.3.

Přednáška „Baron Artur Kraus“

Letos by Art. Kraus oslavil 160 narozeniny. U příležitosti tohoto kulatého výročí probíhá celý rok 2014 cyklus akcí Rok Artura Krause, jehož je tato přednáška součástí.

Společnost celý článek
12.9.

Setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty.

Ve čtvrtek 13. září 2007 bude pardubický Ideon hostit každoroční setkání členů Rady Pardubického kraje se starosty měst a obcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting