Kraj připravuje pomoc slabším regionům

30.7.

Kraj připravuje pomoc slabším regionům

 Pardubický kraj chystá nový grant na podporu slabších oblastí. O finanční pomoc na rozvojové projekty bude možné žádat na území až 93 obcí, které byly v rámci Programu rozvoje Pardubického kraje 2012 – 2016 vytipovány jako problémové. Hejtmanství chce konkrétní podobu a podmínky čerpání grantu diskutovat ještě se starosty dotčených obcí.


     „Na základě jasně stanovených kritérií jako je například index stáří, míra nezaměstnanosti, hustota obyvatelstva či počet podnikatelů v oblasti jsme vytipovali pět problémových regionů, které je potřeba povzbudit k většímu rozvoji. Jedná se o území vybraných správních obvodů obcí s rozšířenou působností Hlinsko, Česká Třebová, Králíky, Moravská Třebová a Svitavy. Jenom pro představu těchto pět oblastí tvoří 21 procent počtu obyvatel celého kraje,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.


     Hejtman počítá se zavedením nového grantu již v přípravách rozpočtu kraje na rok 2015. „V prvním roce budu do rozpočtu navrhovat částku pět milionů korun. Dotace by měla obce i další žadatele motivovat k podpoře rozvojových projektů, zejména investic do přípravy infrastruktury určené pro podnikání,“ informoval hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Naše představa je taková, že by dotace kraje nepřesáhla 50 procent nákladů konkrétního projektu. Věřím, že žadatelé naši pomoc přivítají, konkrétní podmínky a nastavení parametrů fungování grantů s nimi chceme ještě probrat,“ doplnil Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce.

Společnost celý článek
2.11.

Prohlášení pro ministra: Nesouhlasíme s přípravou R43

V jižní části našeho kraje postupuje Ministerstvo životního prostředí protizákonně.

Společnost celý článek
9.10.

Žokej Chris Collins hostem 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Chris Collins se narodil 19. ledna 1940 a za svůj život startoval ve stovkách dostihů. Přibližně 150 z nich dokázal proměnit ve vítězství, a to nejen ve Velké pardubické.

Společnost celý článek
23.12.

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Společnost celý článek
27.10.

Místopis pro taxikáře opět podmínkou

Zastupitelé tak využili možnosti, kterou legislativa obcím nad dvacet tisíc obyvatel nabízí.

Společnost celý článek
27.6.

Foxconn X-DAY: grant získali vozíčkář Lukáš Hnát z Kutnohorska, preventivní program Loono Žiješ srdcem z Pardubicka a 11 dalších projektů

Účastníkem kutnohorské části projektu byl Lukáš Hnát s žádostí o 55 000 korun, který se chce více zapojit do života ve své rodné vesnici a intenzivněji pomáhat rodičům a místním lidem. Bohužel jej omezuje mozková obrna, která ho upoutala na invalidní vozík. Lukáš díky grantu získá elektrickou tříkolku, která mu pomůže jeho přání splnit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting