Kraj přispěl hasičům v Čeperce na nový vůz s vyprošťováním

7.2.

Kraj přispěl hasičům v Čeperce na nový vůz s vyprošťováním

Kraj přispěl hasičům v Čeperce na nový vůz s vyprošťováním

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek se v pátek stal svědkem slavnostního okamžiku pro členy jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Čeperka. Za přítomnosti starosty obce, velitele a členů jednotky, dodavatele i hostů byl představen nový dopravní automobil s vysokotlakým hašením a vyprošťováním Iveco Daily. Vozidlo v ceně 2,6 milionu korun si pořídila v závěru loňského roku obec Čeperka. Pardubický kraj přispěl částkou 300 tisíc z dotace určené pro obnovu požární techniky a věcného vybavení. Vozidlo, které bude v blízké době zařazeno do výjezdu, je určeno k přepravě až 9 hasičů a uveze 800 litrů vody, která v kombinaci s vysokotlakem stačí na prvotní zásah při hašení. Jeho technické vybavení, včetně osvětlovacího stožáru, elektrocentrály, hydraulického vyprošťovacího nářadí a dalších zařízení, jej předurčuje nejen na hašení, ale i na technické práce při dopravních nehodách. „Je to přesně o typ automobilu, který je vhodný pro dobrovolné jednotky malých obcí a který by měl nahradil dosluhující avie,“ prohlásil hejtman Radko Martínek, když si prohlédl nový vůz a jeho vybavení. Poté se v neformální diskuzi zajímal o dění v jednotce i sboru a úspěchy dosažené v požárním sportu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

Radnice podpořila zlepšení komfortu pro pacienty Pardubické nemocnice

Právě spolupráce v letošním roce byla jedním z bodů pondělního setkání náměstka primátora Rychteckého s vedením Nemocnice Pardubického kraje i Pardubické nemocnice. „Prodiskutovali jsme potřeby Pardubické nemocnice v oblasti přístrojového vybavení v letošním roce, na které by město mohlo finančně přispět,“ uvedl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
17.8.

Agentura Commservis bude zajišťovat komunikaci pro Pardubickou výstavní a veletržní

„Pro naši komunikaci jsme hledali spolehlivého partnera, který umí efektivně komunikovat s rozličnými cílovými skupinami. Zkušený tým Commservisu navrhl neotřelá řešení pro těžko uchopitelná témata.,“ uvádí Petr Vašíček, ředitel Pardubické výstavní a veletržní. „Commservis je na trhu již více než 10 let a má za sebou řadu úspěšných projektů. Jejich vysoká profesionalita je pro nás zárukou úspěchu,“ dodává Vašíček.

Společnost celý článek
22.1.

Děti na startu pořádají v Pardubicích kurz pro nové instruktory

Celorepublikový projekt Děti na startu pořádá kurzy pro nové instruktory, kteří dětem pomohou osvojit si všeobecné pohybové dovednosti, a hlavně je přivedou k radosti z pohybu!

Společnost celý článek
10.12.

Stavbu nové moderní nemocnice chce kraj zahájit již příští rok

Moravská Třebová byla v pátek ráno dalším cílem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. S vedením, které se po podzimních volbách zcela obměnilo, řešil především projekt kraje na vybudování nové moderní nemocniční budovy, kterou by kraj chtěl začít stavět příští rok. Dalšími tématy byla doprava a školství.

Společnost celý článek
10.5.

Festival zdraví v Paláci Pardubice

Dvoudenní Festival zdraví nabídne bohatý program zaměřený na zdravou stravu a péči o tělo, ale i na sportovní aktivity. Díky zapojení obchodů si budete moci vybrat z bio potravin značek DM Bio, Mixit a dalších. Manufaktura pro vás připravila možnost namíchat si vlastní tělový olej. Také se dozvíte, jak si můžete vyrobit zdravé pochoutky v pohodlí domova!

Společnost celý článek
5.8.

Blíží se otevření Centra sociálních služeb ve Vysokém Mýtě

Město Vysoké Mýto zve zájemce 27. srpna na Den otevřených dveří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting