Kraj rozdělí peníze na sociální služby

27.1.

Kraj rozdělí peníze na sociální služby

 V tomto týdnu Rada Pardubického kraje schválila návrh dotací pro sociální služby na rok 2017, a to jak ze zdrojů státního rozpočtu, tak i z rozpočtu Pardubického kraje. Zatímco částka z Ministerstva práce a sociálních věcí je téměř totožná s tou loňskou, mzdy v sociálních zařízeních mají vzrůst o čtyři procenta. Proto bude kraj požadovat další dofinancování ze státního rozpočtu.
„Naším cílem je peníze co nejrychleji dostat k poskytovatelům sociálních služeb,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračoval: „Ihned po sdělení částky státní dotace bylo propočítáno její rozdělení dle kritérií a předloženo dotační komisi, která kromě návrhu této dotace doporučila zastupitelstvu schválení také dotací z rozpočtu Pardubického kraje ve výši 26,7 milionu korun. Konečné rozhodnutí o výši dotací padne na Zastupitelstvu Pardubického kraje dne 14. února a pak již bude záležet pouze na poskytovatelích sociálních služeb, jak rychle přijdou podepsat smlouvy, aby mohlo být zahájeno vyplácení dotací všem sociálním službám, kterých je téměř 300.“
První splátka bude zaslána na účty poskytovatelů tak jako v loňském roce ve výši 60 procent ihned po podpisu smlouvy po 15. únoru 2017, zbývající část bude vyplacena na přelomu června a července. V případě navýšení částky ze státního rozpočtu v souvislosti s navýšením platů, které v současné výši dotace není zahrnuto, se rozdělení bude schvalovat v orgánech kraje pravděpodobně v měsíci září.
Celková částka od Ministerstva práce a sociálních věcí pro zajištění sociálních služeb v Pardubickém kraji je na letošní rok 477,9 milionu korun, což je o pouhých 155 tisíc více než v roce 2016. „I přesto, že dotace z rozpočtu Pardubického kraje jsou letos oproti minulému roku vyšší o 4 miliony korun, je zcela zřejmé, že bez dalšího dofinancování ze státní rozpočtu nelze naplnit nařízení vlády o čtyřprocentním navýšení platů v sociálních službách,“ dodal Pavel Šotola.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích.

Společnost celý článek
14.8.

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách

Rodiče v době letních prázdnin často řeší, jak zabavit své ratolesti. Děti školou povinné většinou míří na některý z letních táborů, u předškoláků jsou však možnosti rodičů omezenější. Pardubické mateřské školy jsou proto v provozu i v tomto období, tak aby v každém školském obvodu byla každý týden otevřena alespoň jedna školka.

Společnost celý článek
20.2.

Hračky z Poličky zná celý svět

Hovořili spolu rovněž o struktuře společnosti, ekonomickém vývoji a nabídce pracovních míst.

Společnost celý článek
18.6.

CD PIRATE SWING BANDU S QUEEN SBÍRÁ ÚSPĚCHY PO CELÉ PLANETĚ

Nahrávka Man From Manhattan, za níž stojí pardubická kapela Pirate Swing Band a na které zpívá slavný frontman světoznámé skupiny Queen Freddie Mercury a na kytaru hraje jeho parťák z kapely Brian May, stále sbírá úspěchy po celé planetě!

Společnost celý článek
31.5.

Evropu bez bariér chce i Pardubický kraj

Na pozvání vicehejtmana Romana Línka přijel do Pardubického kraje náměstek vicepremiéra pro evropské záležitosti Jiří Šedivý.

Společnost celý článek
17.2.

Stánek Pardubického kraje navštívil ministr Daehre

Pro návštěvníky expozice byl připraven bohatý doprovodný program, který byl zaměřen na tradiční výrobky a gastronomii kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting